Въпрос относно медицинските прегледи

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
arisia
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 5:14 am

Въпрос относно медицинските прегледи

Мнение от arisia »

Здравейте, форумци!

Със съпруга ми подготвяме апликейшъните за изпращане до Виена. Но, преди това бих искала да Ви попитам дали знаете повече за политиката на Канадското правителство за медицинското състояние на кандидат-емигрантите - с какви заболявания отказват виза. Аз съм претърпяла операция на дискова херния преди 8 години, като нямам проблеми оттогава. Ако някой от вас е имал същия проблем или друг вид операция и е/не е преминал медицинските, моля да ми отговори... Чакам с нетърпение...

Поздрави!
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Аз няма да мога да отговоря на въпроса,но мен също ме засяга.Аз имам операция на бъбрека от детството и затова и съм освободен от военна служба по болест.В момента и двата ми бъбрека функционират нормално.Но все пак дали е възможно да ни откажат визи за това?
Изображение
irra27
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:17 pm

Мнение от irra27 »

операцията от дискова херния без последствия не би трябвало да е проблем
прегледите са основно за остри заболявания в момента - изследване на кръв за спин и сифилис, урина - за белтък /проблем с бъбречната функция/, захар /диабет/
рентгенова снимка - наличие на туберкулоза, евентуално белодробен карцином, хроничен бронхит
цитонамазка - скрининг за дисплазия и/или карцином на маточната шийка
очен лекар и УНГ - очилата не са проблем
интернист - обобщава резултатите - общ физикален статус и кръвно налягане
дори ако белега от операцията не се вижда може да пропуснеш да споменеш, че си оперирана
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Минали сполучливи операции не се отразяват на медицинския преглед. И двамата с мъжа ми сме с такива - никакъв проблем.
Let it go...
DOLPH

Мнение от DOLPH »

рентгенова снимка - наличие на туберкулоза, евентуално белодробен карцином, хроничен бронхит
И какво сега с хроничен бронхит отказват ли виза. А той не се вижда на рентген според мен. И операцията , ако е сполучлива защо да пречи. Аз съм опериран от апандисит ама не мисля че е проблем. :nenam:
Аватар
pavlina
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 5:45 am
Местоположение: Toronto

Мнение от pavlina »

Здравей arisia

мъжа ми също има операция на дискова херния и нямаше никакъв проблем на медицинския преглед.
Даваите смело по процедурата

Късмет :thumbsup:
arisia
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 5:14 am

Мнение от arisia »

pavlina написа:Здравей arisia

мъжа ми също има операция на дискова херния и нямаше никакъв проблем на медицинския преглед.
Даваите смело по процедурата

Късмет :thumbsup:
Благодаря ви, Павлина, Ира и Ивет! Успокоих се :dance:
Наистина няма логика да търсят напълно здрави хора - аз не познавам такива... всеки си има по нещичко. Успех на всички!
Заключено