За Panorama

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

За Panorama

Мнение от mborodin »

Здравейте,имам вапрос относно точките ,които носи метода Panorama.Ние със съпругата ми ще подаваме документи скоро.Минахме целият учебник 1-ва част и ще продължаваме да учим.Вие как смятате ако се оценим със 6/6 добре ли е?А и още нещо:с английския не сме добре:съвсем начинаещи-това от значение ли ще е ако се справяме добре с френския?Благодаря предварително
Изображение
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Мнение от dart vador »

Панорама 1 отговаря на 4 ниво по тяхното точкуване.Така,че спокойно можете да пишете 6/6.До интервюто ви ще завършите сигурно и Панорама 2, което е ниво 8/8.Ееей, направо ще ги збъркате.Ако мислите,че събирате достатъчно точки, можете да снижите умишлено нивата, така ще ви е по-спокойно :wink:
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
Аватар
grobari
Мнения: 301
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 1:02 pm
Местоположение: SOFIA

Мнение от grobari »

А къде се подготвяте, т.е. къде учите френски?
бъди красив труп!
Аватар
Shock
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 10:08 pm
Местоположение: Solun
Обратна връзка:

ре

Мнение от Shock »

да и аз съм съгласен с Дарт , нещо обаче дочух че във френския център вече не се преподава с панорама , а с някаква нова система. Вие знаете ли нещо ? И ние започнахме по панорама, с няколко урока от частна учителка, но продължаваме сами с всякакав вид самоучители. Мислим да се явим на изпит след като завършим втория учебник на панорама, за да приложим документ за Б2 ниво.
успех и на вас :)
ina_mk
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Окт 09, 2005 2:00 am
Местоположение: Varna

Мнение от ina_mk »

Ние ходим при учителка в един езиков център във Варна. За 150 часа ни написаха сертификат, че сме минали по Панорама 1-во - начинаещи и 2-ро ниво и се надявам, че това ще отговаря на написаните от нас 3/4 за френски, че даже и че сме по добре. Миналата седмица пратихме сертификата заедно с доказателствата за стажа, така че до десет дни се надявам да разберем, дали ги удовлетворява. Мисля че за тях е още по-важно да видят, че имаш желание и че учиш френския.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: ре

Мнение от ivanko13 »

Shock написа:да и аз съм съгласен с Дарт , нещо обаче дочух че във френския център вече не се преподава с панорама , а с някаква нова система. Вие знаете ли нещо ?
Другата метода се казва CAMPUS.И на двете методи автора е един и същ и двете са в три нива.В пловдивския "Алианс" мисля ,че са по нея.Мнението на повечето преподаватели по френски е ,че CAMPUS e по-добрата.Също така ако си минал първата част на PANORAMA не е проблем да продължиш с втората на CAMPUS.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
tsveta&miro
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 4:18 am
Местоположение: Sofia

Re: ре

Мнение от tsveta&miro »

ivanko13 написа:
Shock написа:да и аз съм съгласен с Дарт , нещо обаче дочух че във френския център вече не се преподава с панорама , а с някаква нова система. Вие знаете ли нещо ?
Другата метода се казва CAMPUS.И на двете методи автора е един и същ и двете са в три нива.
днес завърших първата половина на първия учебник CAMPUS. Мисля, че CAMPUS са 4, а не 3 учебника - учителката така ни информира!
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: ре

Мнение от ivanko13 »

tsveta&miro написа:
ivanko13 написа:
Shock написа:да и аз съм съгласен с Дарт , нещо обаче дочух че във френския център вече не се преподава с панорама , а с някаква нова система. Вие знаете ли нещо ?
Другата метода се казва CAMPUS.И на двете методи автора е един и същ и двете са в три нива.
днес завърших първата половина на първия учебник CAMPUS. Мисля, че CAMPUS са 4, а не 3 учебника - учителката така ни информира!
- Niveau 1 module 1 Débutant
- Niveau 2 module 2 Faux débutant

Nombre d’heures par session: 60 heures (2h30 2 fois par semaine ou 5h le samedi)
Effectif: 8 à 12 élèves
Public: débutants pour le niveau 1 module 1, faux débutants à intermédiaire pour le niveau 1 module 2
Session: 3 sessions par an, octobre à décembre, janvier à mars, avril à juin
Inscription: septembre, décembre, mars
Manuel: Campus 1
Prix: 138 levas

Niveau 2 module 1 intermédiaire
- Niveau 2 module 2 intermédiaire

Nombre d’heures par session: 60 heures (2h30 2 fois par semaine ou 5h le samedi)
Effectif: 8 à 12 élèves
Public: Intermédiaire pour le niveau 2 module 1 et intermédiaire à avancé pour le niveau 2 module 2
Session: 3 sessions par an, octobre à décembre, janvier à mars, avril à juin
Inscription: septembre, décembre, mars
Manuel: Campus 2
Prix: 138 levas

- Niveau 3 Avancé

Nombre d’heures par session: 120 heures (2h30 2 fois par semaine ou 5h le samedi)
Effectif: 8 à 12 élèves
Public: Avancé pour le niveau 3
Session: 3 sessions par an, octobre à décembre, janvier à mars, avril à juin
Inscription: septembre, décembre, mars
Manuel: Campus 3
Prix: 276 levas

Това е от сайта на Алианс Франсез- Пловдив.Аз лично не съм виждал четвърти учебник.А и да го има не ви трябва.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Благодаря на всички за изчерпателните отговори! :)
Изображение
Аватар
stanchev71
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юни 25, 2005 12:33 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от stanchev71 »

Някой има ли възможност да го качи в интернет като Панорамата?
В живота можеш да вярваш само на себе си и то не винаги...
Изображение
Аватар
Shock
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 10:08 pm
Местоположение: Solun
Обратна връзка:

re

Мнение от Shock »

да, добре би било ако някой може да го качи (campus) за да си го дръпнем и него :)
Аватар
piratus76
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 4:43 pm
Местоположение: 43°13' N, 27°55' E
Обратна връзка:

Мнение от piratus76 »

има ли я panorama-та качена някъде. ако някой има идея plc кажете от къде да я сваля зцаедно с упражненията. дори ако има и mp3-ки с упражненията ще е още по-добре. 10х
DOLPH

Мнение от DOLPH »

Ето ви я Panorama. Само желаещи да има. Извинявайре,ч е от такъв сайт ама само тоя видях където можах да я кача, че е големичък файла.
http://www.bghelp.net/forums/showthread.php?t=3894 :wink:
Заключено