моля ви кажете дали си струва!!!
Ako vzemem drehi i obuvki sas sapostavimo kachestvo, tezi v Canada sa v pati po-skapi.Elia se opita da ti obiasni , che ne stava vapros za marka a po-skoro za materiali i tehnologia.miteto написа:и то по абсолютно сравнени цени, а не спрямо нивото на заплатите. Абсолютен мит че дрехите са по-скъпи - има и по-евтини от БГ има и по-скъпи разбира се, но за еднакво качество цените са горе-долу еднакви. Например - обикновени летни тениски: БГ 5 лв. Канада - 5 долара. Дънки не-маркови: БГ -20-25 лв., Канада - 20-25 долара. .
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Мр.Греек веднага мога да те ориентирам къде е/пакистано,индуско бангладешкия квартал/,търси в района на Фрейзър и Мейн стр. 0т 40 и някое до 50 и някое авеню или се разходи до Съри.Гледката си заслужава,е не е баш като нашето Столипиново ,но усещането от тръпката че си в Индо-Китай е много вълнуващо и незабравимо преживяване.Изобщо брой целят град Ванк. ,като географско понятие ,от запад на изток,южно от Даун Таун и Норд ванк.
Ако слезеш още по на юг до Ричмонд и имаш по развита фантазия ,може да се почувстваш в Хонг Конг-там са по богатите и цивилизовани азиатци.
Ако слезеш още по на юг до Ричмонд и имаш по развита фантазия ,може да се почувстваш в Хонг Конг-там са по богатите и цивилизовани азиатци.
Искаш да ми кажеш че тениска от 5 лв в България, за да си купя същото качество трябва да дам 15 долара в Канада ? Хехе, няма начин, материали и технология - дрън,дрън, нали и на двете места ги внасят от Китай ? А за материалите и технологиите при марковите маратонки ще ми обясниш ли също, щото абсолютно едини и същи модели в Канада са с 20-30% по-евтини от БГ ?huba написа:Ako vzemem drehi i obuvki sas sapostavimo kachestvo, tezi v Canada sa v pati po-skapi.Elia se opita da ti obiasni , che ne stava vapros za marka a po-skoro za materiali i tehnologia.
А за дънките мога ли да попитам - като си купиш от Илиенци или от Женския пазар дънки за 20лв., какви са материалите и технологиите, а ? Ще ми кажеш че не мога да си купя същото качество тука за 20-25 долара ?
Боже, материали и технологии - абе да не би в България да са отворили някакви фабрики за дрехи и обувки със световно качество пък аз да на съм чул ? Хе, да има едни "световно" известни маратонки от сорта на "Булдозер" и "Мания", наистина материалите и технологиите са изключителни, един приятел си купи Булдозер и му се скапаха за един месец
Най читавите дрехи и обувки тук ,като пропускам марковите/Босс,Гучи етк/ са турско,грътцко или италианско производство ,но са 3 пъти по скъпи от аналога им в Бг.Тия дни си купих дънки от Зара-120 кинта мад ин Тюрки.Едни свестни обувки струват 100-150 д.и те често са маде ин Китай/няма значение важното е че са свстни/.Боклуците които се продават по битаците в бг. са на едни цени с аналога им тук,но средното качество стока в Бг. е три пъти на по ниска цена от Канада.
- MrGeek
- Путлер Капут
- Мнения: 16541
- Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
- Местоположение: The Red Square
Трябва да ти кажа, че точно тези места видях още първите дни, при това беше след полунощ, преведоха ме и през Hastings насред всички "жрици на любовта", сутеньори и там още каквито имаше. Жалко, че не беше апарата в мен, но скоро и от там ще има снимки, за да се види за какви "гета" става въпрос. Видях големи "образи", но нищо, което да ме накара да се стресна. Има места в Пловдив и София, които по това време на денонощието не бих преминал за нищо на света. Затова ми е смешно, когато се правят подбни сравнения.bateto написа:Мр.Греек веднага мога да те ориентирам къде е/пакистано,индуско бангладешкия квартал/,търси в района на Фрейзър и Мейн стр. 0т 40 и някое до 50 и някое авеню или се разходи до Съри.Гледката си заслужава,е не е баш като нашето Столипиново ,но усещането от тръпката че си в Индо-Китай е много вълнуващо и незабравимо преживяване.Изобщо брой целят град Ванк. ,като географско понятие ,от запад на изток,южно от Даун Таун и Норд ванк.![]()
Ако слезеш още по на юг до Ричмонд и имаш по развита фантазия ,може да се почувстваш в Хонг Конг-там са по богатите и цивилизовани азиатци.
По въпроса за китайците искам да кажа, че от всички расови и етнически групи, тези са ми най-симпатични и сред тях се чувствам перфектно. Не бих си представил Ванкувър без тях изобщо - то в това си е чара на града.
Opredeleno ne si chul.miteto написа: Боже, материали и технологии - абе да не би в България да са отворили някакви фабрики за дрехи и обувки със световно качество пък аз да на съм чул ? :
Последно промяна от huba на Пет Май 13, 2005 7:00 pm, променено общо 1 път.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Angie, Angie, kakvi laji be dusho? Zashto si misliash che niakoi iska da te izlaje za da te demotivira? I kak moje niakoi da te demotivira?Ako tova e taka, zanchi ne si gotova za goliamata stapka.Kogato zapochnesh da chetesh spokoino za po-negativnite neshta v Canada , pak i bili te malko po-presileni(po sashtia nachin i ti za da se motivirash presilvash negativnoto v Bg),kogato spresh da si mislish che horata koito pishat negativno go nasochvat sreshtu teb i tvoiata motivacia, togava moje bi e vreme da kajesh Hop.Angie написа:Благодаря на всички, които ми отговориха, радвам се, че има хора, които не си затварят очите за лъжите, с които някои хора може би от скука или за по-сериозни цели се опитват да демотивират и тзеи, решили да потърсят по-добър живот другаде.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
- MrGeek
- Путлер Капут
- Мнения: 16541
- Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
- Местоположение: The Red Square
Не знам, Бате, но аз в Лондон се чувствах далеч "по-индокитайски", от колкото тук. Освен това китайците наистина са ми много симпатични, вече имам и приятели тук-там по пазари и магазини и се радвам, че техния брой е най-голямbateto написа:Кой говори за гета ,аз лично не съм го казвал,само в индийските махали е по голяма циганията.Става дума за колорит,по тия места се чувстваш като в Азия ,само северно американския стил архитектура -цветни къщи тип бараки издава реалното место на действие.
Бате, глупости пишеш, да не те е щипала арабка та знаеш ?bateto написа:Eва верно,че подивели лелки с пазардли чантиняма по градския транспорт,но внимавай с арабите,много обичат да пощипват по меките части ,гледайки разсвяно в противоположната посока.
Пинчер, пийни един прозак с малко уиски и излез от крайните квартали
Анджи, не ги слушай тези, който много обича, да се върне в Бг, ела тука за да забравиш какво е да се ядосваш и дразниш всеки ден с глупости и несправедливост, да, плащаш си всичко но виждаш къде и за какво отиват парите ти, а не куче влачи диря няма. А турското и китайското качество за Канада и за Бг са на светлинни години едно от друго, ти китайците не ги мисли за много задръстени, така че за качеството нямай грижа
Циганите - на Сатурн !
- St.Anger
- Some Kind of Monster
- Мнения: 712
- Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
- Местоположение: Montreal
Въобще вярваш ли си и на една дума от този постингanxeli написа:Анджи, не ги слушай тези, който много обича, да се върне в Бг, ела тука за да забравиш какво е да се ядосваш и дразниш всеки ден с глупости и несправедливост, да, плащаш си всичко но виждаш къде и за какво отиват парите ти, а не куче влачи диря няма. А турското и китайското качество за Канада и за Бг са на светлинни години едно от друго, ти китайците не ги мисли за много задръстени, така че за качеството нямай грижа.
To Live Is To Die
anxeli написа: А турското и китайското качество за Канада и за Бг са на светлинни години едно от друго.
"На светлинни години- ех че го обичам това клише.
Ширпотреба, това е най-точната дума за качеството в Канада.В началото все се питах , откъде са ги събирали толкова буклуци в магазините.Сега даже съм им свикнала.Иначе които иска може си да брои светлинните и тъмнинните години.Особено ако това му помага на самомотивацията.То не е лесно.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
St. Anger, за тебе знаем, царя те чака с отворени обятия, какво се бавиш още и се мъчиш в Канада ?
Ех, Хуба, извинявай че пак подразних нюха ти на басет към грозни клишета
, много мъй яд че го казах, мъ много изтъркано е наистина ... Исках да кажа че зависи къде пазаруваш, аз по принцип пбичам уникати или поне малки серии, като на Парасуко и Бебе например, а напоследък си падам по сърфистки раздърпани батик фанелки и скъсани дънки, така че хич не ми рипа гъзо за качеството на китайските стоки така да се каже, нямаме допирни точки ... Ся ако кажеш че не е трябвало да се обаждам пак ще си права
, ама исках някаква идея да защитя там, абе разбра закакво става въпрос, нали, щото аз вече се обърках и ми се спи, овър енд аут за днес :smokin: !
Ех, Хуба, извинявай че пак подразних нюха ти на басет към грозни клишета
Циганите - на Сатурн !



