V Bg sum si ot niakolko dena

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

V Bg sum si ot niakolko dena

Мнение от No667 »

V Bg sum si ot niakolko dena.
Ne sum neshto ocharovan,no i oste ne sum vidia kakvo se e promenilo den.
Fan sum na BG i mi e bilo machno,no sega kato go sravnia s jivota v Canada vijdam kolko tuka sa nazad
Oste ot Sofia aerogarata e na svetlinni godini nazad ot tazi v WInnipeg.
Da ne govoria za cialostnata organizacia v BG kolko e zle ili ikonomicheski.
Bg ne moje ne Canada,ami i Manitobanemoje da dostigne i sled 100 godini mi se struva po organizacia na kakvoto i da e bilo.
Tuka ot 2 dni vali sniag i -5C stava :) i bedstveno polojenie i zatvoreni patishta :),na men mi se struva prolet vremto,a vsichki se valnuvat i protesneni.
Na letishte Sofia kato kacne samoleta idva bus da te vzeme,navan vali,ti se mokrish,obache e taka,mai samo v Bg e takova letishteto.
I to ima samo niakolko samoleta kacnali,i gledash kak kato v reis se kachvat na dajda patnici za edin izlitash polet
Granichna policia me razpitva za neshta deto ne mu vlizat v rabotata,vse edno che v Bg ima voenno polojenie i sum mobiliziran da si doida.
Mitnichara mi gleda chantite na skener i posle na ushence mi kazva "abe men ne me interesuva kakvo nosish v chantite,a s kolko dolari se vrashtash ot Canada"
To verno che vseki sluchai si e individualen,ama леле selskite pinizi deto stavat.
Palen haos cari v BG,no horata sa sviknali,i az biah sviknal,no sum otviknal i sum se zombiral po kanadskia nachin na jivot :)
Inache mi se struva sega mnogo evtino ot cigari i krachmi :)
Mislai che sle doste niakolko dena niama da mi pravi nishto vpechatlenie.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Добре дошъл Майкъл,
като стана дума за времето в момента е обявено бедствено положение във Варна, Добрич, Шумен, Силилистра и Бургас-там снега е 6-7см само, няма транспорт, училищата не работят и т.н.
колкото до икономическото състояние в Бг нищо не си видял още чакай само да влезем в Евросъюза и тогава седи да гледаш мача - горко на страната ни т.е. на народа.
NO PAIN NO GAIN
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

С нас бира няма ли да пиеш :) :beer:
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Гост

Re: V Bg sum si ot niakolko dena

Мнение от Гост »

No667 написа:Oste ot Sofia aerogarata e na svetlinni godini nazad ot tazi v WInnipeg.
Май трябва да го видя този Уинипег :roll: Моите впечатления от аерогара София са повече от прекрасни. Наистина е по-малко летище, но с много добра организация, чистота !!, сервизи. Тази есен бях изумена от сравнението с аерогара Шарл-дьо-Гол 2 и 3, където е пълна каша, мръсотия и неуредица. Летище Дорвал изобщо не превъзхожда летище София, според мен. Просто размерите са логично различни. Вие какво ще кажете, какви са ви впечатленията от световните летища и аерогара София :?:

Пък ти, No667, вземи се нарадвай на България и се виж с близки и приятели, не я мисли "икономическата ситуация" :beer: :beer: :beer:

А и виж подписа ми :wink:
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Re: V Bg sum si ot niakolko dena

Мнение от goliama mechka »

Ombudsman написа:
No667 написа:Oste ot Sofia aerogarata e na svetlinni godini nazad ot tazi v WInnipeg.
Май трябва да го видя този Уинипег :roll: Моите впечатления от аерогара София са повече от прекрасни. Наистина е по-малко летище, но с много добра организация, чистота !!, сервизи. Тази есен бях изумена от сравнението с аерогара Шарл-дьо-Гол 2 и 3, където е пълна каша, мръсотия и неуредица. Летище Дорвал изобщо не превъзхожда летище София, според мен. Просто размерите са логично различни. Вие какво ще кажете, какви са ви впечатленията от световните летища и аерогара София :?:

Пък ти, No667, вземи се нарадвай на България и се виж с близки и приятели, не я мисли "икономическата ситуация" :beer: :beer: :beer:
като си летях за първи пък обратно,имах чувството,че кацам на поляна,толкова малко ми се видя летището в София.И е много еротично да се возиш на тези автобуси,никога не съм ги виждал по другите летища.Напълно мнението ми съвпада с това на Номера :lol:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Noname
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 12:52 am
Местоположение: Toronto

Re: V Bg sum si ot niakolko dena

Мнение от Noname »

goliama mechka написа:И е много еротично да се возиш на тези автобуси
goliama mechka не си ли искал да кажеш "екзотично"? :D
Щото ако не е грешка, интересно ми е къде е еротичния момент в автобуса.

Омби, моля те, направи е версия на английски в подписа си - не всички разбираме френски
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

:beer: Ти си в БГ приятелю...добре дошъл !
По- хубави впечатления може и да не получиш, но хората тук все още повечето са си готини...Наслаждавай се на приятелите си - сигурно ще са по-топлокръвни от канадските такива! :beer:
Изображение
Гост

Re: V Bg sum si ot niakolko dena

Мнение от Гост »

Noname написа:Омби, моля те, направи е версия на английски в подписа си - не всички разбираме френски
С удоволствие, но в подписа не са разрешени повече символи, тъй че няма да може да го има и на френски, и на английски. :( Може би трябва да го напиша на български :nenam:

Ей го на:

A passenger who goes from Sofia to Montreal to plane, tourist class, throws back the equivalent of 700 kg of CO2. Now, to stabilize the greenhouse effect, every human being should emit no more than 500 kg a year.
Последно промяна от Гост на Пет Фев 04, 2005 10:57 am, променено общо 1 път.
Гост

Re: V Bg sum si ot niakolko dena

Мнение от Гост »

goliama mechka написа:като си летях за първи пък обратно,имах чувството,че кацам на поляна,толкова малко ми се видя летището в София. И е много еротично да се возиш на тези автобуси, никога не съм ги виждал по другите летища.Напълно мнението ми съвпада с това на Номера :lol:
Мечка, ти сигурно само в щатите си се возил на самолет, защото в Европата все има рейсчета. И рейсчетата са много по "еротични" от тези на софийското летище :rotaeye: :drink:
Tany
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юли 20, 2004 2:31 pm
Местоположение: Ottawa

Мнение от Tany »

Ами какво да го сравняаваме нашето си летищенце, че е малко, малко е, а и името му май точно отговаря на атитюда на повечето служители там. И ние сме се разправяли с митничарски простотии, и количките за багажа са в ограничено количество, и опашките за паспортната проверка са километрични... Но аз като си ходя и си знам какво да очаквам, гледам да си мисля за хубавите хора, които ме чакат. А автобусите не са само Българско явление има ги и по други летища. Дори и на това в Хелзинки, което е избирано, за най-доброто летище три пъти. То наистина си е страхотно, поне за мен, и след него това в Торонто ми се видя оръфано.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

letishte

Мнение от No667 »

ama i vie kakvoto se zahvanahte s tezi letishta.
az kato vpechatlenie go kazvam,ne kato kritika,kakvito sa takiva.
No v Winnipeg e mnogo po natovareno i organizirano letishteto,a i poleti prez 10 min ima,daje sega ste stroiat novo letishte,che tova malko.

Snega v Bg nikoi ne chisti po trotoari i ploshtadi,mokrish se zdravo
vidiah edin kamion dneska i v remarketo 2 ciganina s lopati hvarliat sgur po snega :) i kamiona bavno kara. :)
cenata na Coca Cola e 2 leva c BG za 2 litra,v Wal MArt e 97centa za 2 litra.
v kafene tuka 2 kafeta i 2 koli 2.60 lv :)
Kebelnata Tv mi se struva tupa sega,sviknal sum amerikanskite show-ta.
Abe mai imam simptomi na zombirane,a se staraia da ne se zombiram.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

Зомбирай се приятел,по добре е отколкото да станеш селяк и да ти остане радостта само от ракията и природата :)
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

Prav si naskoflex, eh tazi priroda beee :D vie da ste chuli niakoia maika da kazva che deteto i e grozno ili pqk che ne e nai-hubavoto, nai-umnoto i vsichko nai nai.
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

Тоше приятел,това за природата ей така го написах,щото нали само с това се хвалим-ще ти дам пример в ГЪРЦИЯ видях невероятна планина с едни големи буки и кестени,а долу под нея беше морето,та така че ние сме смешници българите и си мислим че тук е раят на земята :) :)
blusky
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Яну 28, 2005 1:49 pm
Местоположение: Варна

Мнение от blusky »

No 667 ot koi grad si?
Заключено