Времето...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
ivaiilo
Мнения: 165
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 8:42 am
Местоположение: Vancouver

Времето...

Мнение от ivaiilo »

Весела Коледа на всички съфорумци!!! :D :wink: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


Преди да дойда ми бяха разправяли колко валяло във Ванкувър и т.н.
Аз съм тук от април, изкарах края на пролетта, лятото, есента, че и половината зима и какво... ами, че то времето си е супер. Вечно зелено е, градът целогодишно е като градина, е сега няма толкова цветя, но тревата си е зелена цяла зима. Пролетта като пристигнах направо ахнах колко цветно е навсякъде, колко разнообразни и добре поддържани са всички тревни площи тук. Лятото беше по-топло отколкото съм очаквал, доста по-топло, есента не беше изобщо толкова дъждовна... може и да повали 1-2 дни и то не цял ден, но след това поне няколко дни си е сухо и приятно. Зимата... като гледам как е в останалата част на Канада, то това не е зима, по-топло е от БГ.
От време на време еали дъжд, след това пече слънце, или е облачно но сухо и т.н. Хората постоянно се разкарват с велосипеди (преди някой от форума ме плашеше, че през зимата мога да забравя за велосипед... :lol: ). Изобшо не ми се е налагало да обличам зимното яке, което си донесох отБГ.... :D . В свободното си време може да се излезе и да се разхожда навън, както през останалата част на годината, без човек да се притеснява да не го застигне "бялата смърт" :shock: .
аз лично си мислех, че зимата ще се налага да стоя на топло у дома, а се оказа,че изобщо не е така... супер.

Други пък казваха, че без кола било невъзможно... ако сте сем. - да, но в противен случай няма проблем. Транспорта може да не е идеален, но е добър, а сега се инвестират стотици милиони $ за разширяване на и увеличаване не лините на метрото, което е над земята и предлага приятно изживяване доката се пътува с него) и автобусите. Дори и да се налага да се чака понякога на спирките, няма проблем, не е -25С. аз в началото работех към една компаниякоято всеки ден ме пращаше на различно място, обиколил съм целия Greater Wancouver почти, и нямах проблеми да се придвижвам. Но човек трябва да е организиран, да знае как да си планира пътуването и т.н.
Губи се много повече време в път отколкото в БГ., спор няма, но няма как, човек плаща цена след като иска да живее в един от The Best Living Cities. Ако ли пък не, няма проблем има колкото си искаш малки градчета наоколо, за тозо който му харесва. :wink:


Ивайло
снимки от Ванкувър.
http://ivaiilo.myphotoalbum.com/albums.php
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Ivo-otnosno wremeto-sigurno e taka-az ne sam bil prez zimata pri was.
ama za towa 4e bez car -move....... :-)
to i bez TV ,i bez peralnq, i bez mikrowalnowa move ... nali ?
no na naschiq 4oweschki swqt 4owek 2 nesta ne move da si kupi i da razpolaga s tqx -
wreme i zdrawe.
taka 4e ako da patuwa6 100km za 2 h ( s kola -za drug transport da ne goworim) ne e problem za nqkoi i im xareswa
to powe4eto xora -pone koito az poznwam- sa na mnenie 4e e nai malkoto oteg4itelno.

no wse pak -da pod4etaq-WAPROS na LI4EN IZBOR.
badi viw i zdraw. :-)
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bp_de написа:Ivo-otnosno wremeto-sigurno e taka-az ne sam bil prez zimata pri was.
ama za towa 4e bez car -move....... :-)
to i bez TV ,i bez peralnq, i bez mikrowalnowa move ... nali ?
no na naschiq 4oweschki swqt 4owek 2 nesta ne move da si kupi i da razpolaga s tqx -
wreme i zdrawe.
taka 4e ako da patuwa6 100km za 2 h ( s kola -za drug transport da ne goworim) ne e problem za nqkoi i im xareswa
to powe4eto xora -pone koito az poznwam- sa na mnenie 4e e nai malkoto oteg4itelno.

no wse pak -da pod4etaq-WAPROS na LI4EN IZBOR.
badi viw i zdraw. :-)
да се намеся и аз за колата-мисля че има градове,където е наистина излишна.Това е за нови емигранти,които съвсем спокойно могат да се оправят с градския транспорт,защо да дават пари за кола,застраховки,и т.н.Всеки знае,че времето е пари,но ако транспорта е добър,кола наистина не ти е нужна,поне на първо време.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

bp_de написа:to i bez TV ,i bez peralnq, i bez mikrowalnowa move ... nali ?

има хора който отиват да живеят на някои острови именно затова, че тези неща традиционно и умишлено ги няма там :P
аз престанах да чета вестници и сега по-малко се ядосвам
а в централните части на големите градове по-добре се пътува с метро,
но все пак си е хубаво да си имаш бу-бу :lol:
:beer: :beer: :beer:
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Hi Ivo,
Nyama nishto po-hubavo ot tova da jiveesh tam kadeto iskash. Shtom te kefi vremeto, kitaitzite, pederasite i komunistite, nyamash griji vav Vancouver.
Sega za osnovnata prichina zashto az NIKOGA nyama da jiveya on the West Coast (bilo Vancouver, Seatle ili kadeto i da e).
Az sam geolog jiveesht v Calgary i shte se opitam da obesnya neshtata po-prosto.
Za Vancouver, the Pasific Plate (tihookeanskata plocha) is subsiding (podpahva) pod North America at a rate of 24mm/year, demek Haway se priblijava s edin inch na godina. 24mm moje da vi se struvat tashak, no za razmerite na zemyata tova si e Formula One. Anyway, tova dvijenie generira OGROMNI naprejeniya, koito se kompensirat sas....zemetreseniya (obiknoveno podvodni).
Tova koeto se sluchi predi 36 chasa in the Indian Ocean, SHTE se sluchi off the west coast of Vancouver Island. Togava Tzunami wave shte udari Vancouver 3-10minuti sled zemetresenieto. Koito ne e umryal ot zemetresenieto, shte se udavi.
Tova moje da se sluchi utre, mode da stane i sled 100000 godini, no SHTE SE SLUCHI.
Znaeiki vsichko tova, az ne bih mogal da jiveya vav Vancouver, sorry.
Savet: opitay da jiveesh na high ground ( hill or something), dalech ot brega i v po-niska sgrada (popitaj kakva e earthquake protection of the building you live in).
Cheers
Аватар
em
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 5:02 pm

Мнение от em »

Честито рождество христово на всички!
леле какви злокобни прогнози от Алексаа, а аз се бях запътил към ванкувар.тия там ако знаят какжо ги чака... ама хората явно мислят как да живеят по-качествено а не колко дълго.ако постоянно мислиш какво лошо може да ти се случи то непременно ще ти се случи, аз се си мисля че поне 1000 години ще почака това цунами!!

Без да познавам Калгари или Ван залагам на Ван па макар и с цунами!!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

AlexAA написа:... Za Vancouver, the Pasific Plate (tihookeanskata plocha) is subsiding (podpahva) pod North America at a rate of 24mm/year, demek Haway se priblijava s edin inch na godina. 24mm moje da vi se struvat tashak, no za razmerite na zemyata tova si e Formula One. Anyway, tova dvijenie generira OGROMNI naprejeniya, koito se kompensirat sas....zemetreseniya (obiknoveno podvodni).
Tova koeto se sluchi predi 36 chasa in the Indian Ocean, SHTE se sluchi off the west coast of Vancouver Island. Togava Tzunami wave shte udari Vancouver 3-10minuti sled zemetresenieto. Koito ne e umryal ot zemetresenieto, shte se udavi.
Tova moje da se sluchi utre, mode da stane i sled 100000 godini, no SHTE SE SLUCHI...
Забравяш един съществен факт - наличието на Vancouver Island. Някой ден наистина ще има голямо цунами, но то ще удари западния бряг на острова и северните части на провинцията. Вълната която ще достигне до град Ванкувър ще е много по-малка защото трябва да се промуши през Georgia Strait който на места е много тесен. Прогнозите са, че 95% от западното крайбрежия на острова ще бъде отнесено от цунамито. Неслучайно всички по-големи градове на острова са от източната му страна. В град Ванкувър, основните поражения ще са от самото земетресение, което не е чак толкова страшно като се има в предвид технологията на строеж на типичната канадска къща. Ванкувърци са наясно, че някой ден ще ги тресне "The Big One", обаче не им пука особенно. Да живееш само с мисълта какво ще стане когато тресне земетресението, е все едно да живееш с мисълта, че във всеки един момент може да те блъсне кола, или да се задавиш с парче суджук, или да се спънеш на стълбите и да си счупиш врата ...

За по-любопитните, допълнителна информация по въпроса:
http://www.em.gov.bc.ca/Mining/Geolsurv ... efault.htm
http://gsc.nrcan.gc.ca/urbgeo/geomapvan/index_e.php
http://www.soest.hawaii.edu/GG/ASK/vancouver.html
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Alexa naprawo ubi zmeq s kle4ka za zabi :-)

to 4e nesto move da se slu4i move :-)
no bix kazal 4e riska da te blasne car e 1000 pati po golqm otkolkoto da umresch pri udara na golqmata walna :-)

to ako 4owek razsavdawa w toq dux....
ivaiilo
Мнения: 165
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 8:42 am
Местоположение: Vancouver

Мнение от ivaiilo »

Nyama nishto po-hubavo ot tova da jiveesh tam kadeto iskash. Shtom te kefi vremeto, kitaitzite, pederasite i komunistite, nyamash griji vav Vancouver
:D :shock: :beer: :beer: :beer: :D

Разбирам за времето.За китайците... ами в страни като Канада, САЩ, Австралия е пълно с имигранти. Някъде азиатците са повече, другате тези от Лат. Америка, на други места пък арабите и т.н. Аз не съм расист, е вярно че бих предпочел да има повечко европейци, но за мен няма проблем. Ако някой разсъждава така, то по-добре да си стои в Б-я, понеже не става за имигрант. Педерассти или хомосексуалисти и т.н. има, че то къде ли няма. сега вече им разрешиха от фед. правителство да сключват брак, а този коментар ми звучи като излязъл от устата на един колега филипинец, много религиозен, който постоянно говори проти тези бракове, против абортите и т.н. Сега като го попитам как се чувства след фед. гласуване за бракове м/у хора от един и същи пол, той се успокоява с това , че в Алберта не им разрешили, и че в САЩ никога нямало да им разрешат... въпрос на време е. :D
Колко е ограничен горкият си личи и от това как ми отговори като го питах какво да прави едно 16г. момиче, което поради неопитност е забременяло? А. тоя пич ми казва... Ами да износи детето, а след това да го остави за отглеждане... :idea: :?: :?: :shock: :shock:
И после да живее цял живот с мисълта какво е сторила, и как ли е това дете...
Но хора всякакви.
А колкото до комунистите... :?: :?: :shock: :shock: Нямам коментар... Просто не знам какво да кажа на такова твърдение...
До скоро.
Ивайло
снимки от Ванкувър.
http://ivaiilo.myphotoalbum.com/albums.php
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

хахаххах абе Алексаа,,,ма много злобно говориш--аз ли4но си падам по жени и нямам против китайци или каквито и да е хора.Знаеш ли една колежка(Канадка(родена тук) ми разправяше за Калгари и мнението и беше 4е там живеят само селяни с тракове и 4е ако седиш един месец зимата ще се побъркаш.Е аз не и повярвах докато една позната не се установи там(КАлгари)и след 6 месеца скука я стегна шапката и си замина в БГ.Да не разправям как едно БГ семейство което познавам се премести от Калгари тук след 6 месеца прекарване ,купонясване итн само в апартаменти.От нещата които са ми разправяли те --мога да ти кажа 4е хи4 не ми пука от цунами или някви ей такива измислици.Та то може и тухла по главата да те удари ей така на улицата.Това съм го виждал в Пловдив ,,,което може би се слу4ва супер рядко ама я питай 4овека който го удари какво мисли за тухли от небето или дали са слу4айни.рае приятно прекарване на минусите и пове4е телевизия Алексаа ,4е ина4е скука брат4е
A long time ago
in a galaxy far ,far away
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Da be to Van edin grad i edni grajdani jiveyat tam ot kitayski proizhod,a pak kak ne e skuchno.
Az poobikolih pochti cyala Amerika i Canada i na West nikoga nyama da otida da jiveya ,osven ,ako obstoyatelstvata ne me dovedat tam ,dage i Californi bih prenebregnal .
Аватар
sofiya
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:08 pm
Местоположение: MTL
Обратна връзка:

Мнение от sofiya »

ami kerkelov, spored men skukata e funkcia na kakav e choveka. tova ,che edna canadka kazva,che там живеят само селяни с тракове и 4е ако седиш един месец зимата ще се побъркаш nishto ne znachi. kakto i znaesh li kolko hora si zaminavat ot montreal v BG obratno.
Mislia,che vsichko si zavisi ot choveka - kato cialo Canada ne e party land - dnes s priateli obikaliahme suma si vreme da si namerim shto gode prilichno kafene, kadeto da ne sme bili ili da ne e tip zakusvalnia.
a sto se otnasia do tsunamitata - i az kazvam,che ne mi puka,ama shtoto oste ne mi se e sluchilo :-):):)
aide Veseli praznici na vsichki !!!
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

хехеххе да зависи си от 4овека ама щом в Монтреал трудно се открива кафене какво пък ще е в Калгари ааааа,,хахахаххахах.На мен ли4но не ми пре4и зимата аз съм израстнал на място където е имало доста сняг.Ама не мога да разбера какво толкова ви дразнят китайците .Абе Бате я ми кажи сигурно в Монтреал сте само Канадци и и 4истокръвни Българи ---кажи щото май те дразнят другите нации или само Китайците , евала ти казвам--- вярно във Ван е супер тъпо а да не ти говоря колко е гадно амаа хи4 не идвай ей .Абе хора аз мисля ,4е много от нас оби4ат да говорят лоши неща за места ,хора итн които дори не са виждали или са виждали ама само за малко----и това е много яка БГ 4ерта .

----"абе тия там ги одавя дъжда "
----"не бе те умират от студ и не излизат от апартаментите"

та аз ви дадох само едни малки примери --мнения на хора За Калгари а вие пак с "Da be to Van edin grad i edni grajdani jiveyat tam ot kitayski proizhod,a pak kak ne e skuchno"
пак да ти кажа аз не съм Китаец---много добре А ни наре4е педали а ти китайци надявам се ти да си 4ист Българин
Аз не мисля така нито за Калгари нито за Монтреал не съм пътувал из Америката нали съм си от провинцията селян4е --- ама щом ви харесва говорете то си е за вас.
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

kerkelov написа:.Ама не мога да разбера какво толкова ви дразнят китайците .
ужасно ме дразнят китайците, ама кат видя готина китайка ми се изпарява омразата :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

sasho71 написа:
kerkelov написа:.Ама не мога да разбера какво толкова ви дразнят китайците .
ужасно ме дразнят китайците, ама кат видя готина китайка ми се изпарява омразата :D

ееее всеки си има мнение
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Заключено