Employment Insurance program

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Employment Insurance program

Мнение от No667 »

Moje li niakoi da razesni po-prostichko za Employment Insurance program ?

Znachi sega naprimer az bachkam,znam che sled 930 chasa izraboteni ,koeto po 40 na sedmica se pravi za 6 meseca,ste poluchavam 75% ot zaplatat si za 6 meseca.Tova E.I. mi go odarjat ot zaplatata sega?

V Manitoba mnogo hora sa taka,sezonni rabotnici,bachkat liatoto a zimata sa v E.I. i si dvijat tiahni si neshta.

Tova E.I. federalna programa li e ili vsiaka provincia si ima razlichni pravila?

Koga se plashta E.I. ,samo pri sezonna rabota li ili ako te sakratiat?
A ako se napusne rabota sled napraven broi chasove poluchava li se pak E.I. ?
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Petia »

За всяка провинция е различен броя часове, които трябва да бъдат изработени за да получаваш в последствие employment insurance benefits. За Уинипег (различните части на Манитоба също са с различен брой часове) трябва да изработиш 700 часа. Можеш да ползваш тези помощи между 14 и 45 седмици, в зависимост от процента на безработица в твоя регион и провинция и часовете, които си изработил. Средно около 55% от сумата, върху която е плащана застраховката, е сумата, която ще получяваш. След прекратяване на работа до 14 дни трябва да подадеш молба за получаване на помощите. Ако не подадеш в рамките на 4 седмици можеш да загубиш правото да ги ползваш. Ако напуснеш работа по твое желание или те уволнят вследствие на твое лошо поведение, нямаш право да ползваш помощите. Ако имаш достатъчно брой часове можеш в такива случаи да получаваш друг вид помощи. За employment insurance benefits можеш да кандидатсваш ако си загубил работата си не по твоя вина (сезонна, липса на работа или масови съкращения). Може да ги получаваш при болест, бременност (това май няма да ти се случи) и майчинство(бащинство).
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

niakoi uspial li e uspeshno da prekasne plashtane na EI

Мнение от KolioBalkanski »

chuh che mojelo da se razberesh s governmenta da spesh da polzvash no i da plashtash EI - az biah neuspeshen v iskaneto mi.
Niakoi uspial li e?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

E.I.

Мнение от No667 »

Ako v period ot 6 meseca naprimer smeni chovek 2-3 raboti i pak si plashta E.I. nali ne pochvat otnachalo da mu se broiat tezi neobhodimi 930 chasa,a se sumira tot vsichkite raboti raboteni.

Kade moje da se prochete za E.I. za saotvetnata provincia podobnostite.
Neka niakoi koito e polzval E.I. da napishe malko info.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

E.I. ?

Мнение от No667 »

A po bolest ako iskash da napusnesh rabota,lichnia lekar li triabva da ti dade dokument?
Ako se raboti na 2 raboti - 1 full time i 1 part time i ot dvete raboti li se plashta E.I. ?

Ot moita zaplata sega imam 3 vida udrajki:

- Federal Tax ( v nea e vkluchena i provincialnata )
- CPP ( pensionen fond)
- E.I.

Ako se pochne vtora rabota part-time i ot nea li pak tova ste mi udarjat?
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: E.I. ?

Мнение от Koko »

No667 написа:A po bolest ako iskash da napusnesh rabota,lichnia lekar li triabva da ti dade dokument?
Ako se raboti na 2 raboti - 1 full time i 1 part time i ot dvete raboti li se plashta E.I. ?

Ot moita zaplata sega imam 3 vida udrajki:

- Federal Tax ( v nea e vkluchena i provincialnata )
- CPP ( pensionen fond)
- E.I.

Ako se pochne vtora rabota part-time i ot nea li pak tova ste mi udarjat?
Да, пак същото ще ти удържат. Като дойде ред да си плащаш данъците догодина напролет, ще можеш да използваш платените суми като данъчен кредит - така евентуално може би ще си възставиш обратно нещо от удържания през годината Income tax - зависи колко ти е голяма заплатата и колко време си работил през годината.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: E.I. ?

Мнение от KolioBalkanski »

"Като дойде ред да си плащаш данъците догодина напролет, ще можеш да използваш платените суми като данъчен кредит - така евентуално може би ще си възставиш обратно нещо от удържания през годината Income tax - зависи колко ти е голяма заплатата и колко време си работил през годината."

az za "danachen credit" za EI ne sam chuval...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
naydennaydenov
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:16 am

Re: E.I. ?

Мнение от naydennaydenov »

No667 написа:A po bolest ako iskash da napusnesh rabota,lichnia lekar li triabva da ti dade dokument?
Ako se raboti na 2 raboti - 1 full time i 1 part time i ot dvete raboti li se plashta E.I. ?

Ot moita zaplata sega imam 3 vida udrajki:

- Federal Tax ( v nea e vkluchena i provincialnata )
- CPP ( pensionen fond)
- E.I.

Ako se pochne vtora rabota part-time i ot nea li pak tova ste mi udarjat?
ne mojesh li vsichkite tezi vuprosi da gi zadavash na suotvetnite insititucii
te zatova sa suzdadeni
pari ne vzimat
a i shte si uprajnish angliiskia
osven tova e razlchno v razlchnite provincii
dori sum siguren che vsichko tova moje da go namerish i na web saita im.
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Re: E.I. ?

Мнение от Petia »

az za "danachen credit" za EI ne sam chuval...[/quote]


Income Tax Act - sec. 118.7 - Credit for Employment Insurance Premiums and CPP Contributions
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: E.I. ?

Мнение от VanBC »

KolioBalkanski написа:"az za "danachen credit" za EI ne sam chuval...
EI се плаща върху доходи до 39 000 (там някъде беше, цифрата може и да се е променила). Даречем, че работиш на две места и на двете вземаш по 25 000. И двамата работодатели ще ти удържат EI върху 25 000, или общо ще платиш EI върху 50 000. Когато си подаваш данъчната декларация, си "клеймваш" обратно надплатените вноски върху 11 000.
Заключено