въпрос за професиите

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

въпрос за професиите

Мнение от ts »

Здравейте, аз съм филолог (германист), магисър съм с педагогическа квалификация, но въпреки че съм магистър общо имам 17 години учене, а не 18, както искат за магистър в онлайн теста. Имам повече от 5 години стаж. Мъжът ми е завършил специалност "Политология", бакалавър, задочно. Аз съм водещият кандидат, според онлайн теста покривам критериите, но не си намерих професията в нито един от списъците за предпочитани професии. Може ли да каже някой дали ще бъдем одобрени, след като не сме в предпочитаните професии? Има ли някой с моята квалификация, който да е получил покана за интервю или виза?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Здравей, ts,
След като резултата от автотеста е положителен, не би трябвало да имаш проблеми. Няма значение, че професията ти не е от търсените. В този случай ще бъдеш оценявана и е необходимо да покриваш, заедно със съпругът ти, изискванията за ЕМР (Employabilité et mobilité professionnelle) на Анекс 2 от Règlement sur la pondération applicable à la sélection des ressortissants étrangers. Това ви дава необходимият нинимум от 8 точки по т.2 С на Анекс 1. При това положение ако събирате общо над 58 т. по Анекс 1 (а автотеста точно това показва), ще получите покана за интервю. И ако пред интервюиращия докажете нивото на езиковите си познания и той ви даде добра оценка за адаптивност (по т.4 на Анекс 1), ще получите сертификатите си за селекция.
Една професия, ако е от търсените, носи само 8 допълнителни точки, от които - 4 точки по т.1.3 и още 4 по т.2 на Анекс 1.
Желая ви успех!
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Благодаря ти, Линко! :) Ти ме успокои. Само още един въпрос. Откъде мога да намеря този анекс на английски, че засега с френския още не съм на "ти"?
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

О, прости, намерих го!!!!!!!!!! :oops:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Само че точките е по добре да се смятат по френския вариант, защото в английския има допуснати неточности.
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

razliki meshdu nemski i frenski annex

Мнение от ts »

Blagodarja ti mnogo, Aries!!! Razlikite hich ne sa malki! Dosta hitro... :wink:
Заключено