В Монреал или във Ванкувър е за предпочитане да се установиш

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
Bydi
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2003 5:52 pm
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

В Монреал или във Ванкувър е за предпочитане да се установиш

Мнение от Bydi »

За Монреал информация открих много във форума, но за Ванкувър -твърде оскъдна и недостатъчна за вземане на кардинално решение.
Интересуват ме предимствата и недостатъците на единия и другия град - наеми на жилища, работна надница на ден, въобще-евентуални разходи на месец за Ванкувър и Монреал?
Благодаря от сърце на всички, които ще откликнат на молбата ми! :wink: :D :D
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

ti kakvo smiatash da pravish. :D rabota li, social li, de da znam
taka samo vancouver ili montreal e trudno da ti se kaje. e vse pak moje i niakoi da ti napishe sdqvkana informaciata, no se sqmniavam.
Аватар
Bydi
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2003 5:52 pm
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от Bydi »

Смятах,че постинга ми звучи понятно...Нямам намерение да кандидатствам за социал и откъде си направи извода,че съм с такива намерения? :shock: Въпросът конкретизираше възможни разходи за жевеене в единия и другия град,никъде не намеквам за социал.Питането ми е отправено към емигрантите,които живеят в тези градове и се надявам на тяхната отзивчивост,а не постингът ми да става повод за излишни коментарии!
Бъди здрав! :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

мое недоказано мнение ( понеже нямам никакъв допир с Ванкувър ), но ако нямаш деца или си сам или не знаеш добър френски Ванкувър е за предпочитане.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

uuf pqk ste i obidchivi. izviniavam se :oops:
razberi che kato ne kajesh primerno kolko navisoko hvqrchish niama kak horata da znaiat dali ste tqrsish 3 i polovina za 450 v monreal ili za 1000 niakqde deto lubo razpraviashe za evreiskite blokove.

i az tqrsia podobno info samo kachvam temata nagore :D
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Ami izbora e truden kvalificirat gi i dvata kato naj-krasivite v Canada.
M:stud chak ne mi se govori dostiga do -40 sus viatura i e grada v kojto pada naj-mnogo sniag ot golemite v Canada.
V: tam ne sum chuval sniag da pada i ako napravi dva dni prez zimata do nula pak e ujas za tam, obiknovenno e 10 C kogato v Montreal e naj-strashno.
M:zdraveopazvaneto e bezplatno dori i da ne rabotish.
V:Rabotish ne rabotish plashtash ako ne mresh mislia che beshe okolo 40-60 kinta na mesec minimuma, no za smetka na tova tam e dosta po-dobro obslujvaneto kakto chuvam.
M:stara krasiva chast na grada i istoria dori i downtowna e mu sus visokite sgradi e postroen sus novatorski idei i imat zabelejitelen vid - ne sa chetvurtitite sgradi tip postmodernistichen vid kato kulite v New koito padnaha.
V: Icialo novo stroitelstvo tip moderen grad i v mnogo otnoshenia e dosta po ureden.
M: Ulicite sa jalki -viarvajte ne viarvajte sled zimata dopredi mesec biaha mnogo po-zle ot Plovdiv ili Sofia. Naskoro gi pozakurpiha no ako karash kola s tvurdo okachvane shte ti padnat bubrecite (zashtoto sa zakurpvani mnogokratno). Ideiata po princip e che se zakurpvat sled zimata vednaga na proletta no tova stana v nachaloto na Juli. Tuk kolata e udobstvo no ne i jizneno neobhodima transporta e neeroiaten i v povecheto sluchai se predvijva po-burzo ot kola v trafika zashtoto avtobusite imat zadeleni lenti i sa s predimstvo.
V: Otnositelno dobri ulici, dosta razpilian grad s losh gradski transport izvun centura i bez kola si zaguben.
M: grada stolica na naj-mnogo festivali zbavlenia i konkursi v Sverna Amerika, shestvia paradi konkursi na fojerverki i naj-razlichni drugi prelesti, kipi ot zabavlenia. Naj-mnogo kafeta, restoranti i barove na glava ot naselenieto.
V: Neshtoto koeto naj-mnogo mu lipsva na Montreal e naj-golemia akvarium v Kanada i edin ot naj-dobrite na sveta
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Zbravih da spomena plajovete koito ima Vancouver i istinskata planina do samia grad koito kraj Montreal sa samo imitacii
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

не забравяй, че там във Ванкъвър китайците са повече от Торонто- за справка тука са над 300 хиляди!?! така че ако си падаш по тази раса нямаш проблем. :wink: а и във ванкъвър много вали :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Leon
Мнения: 65
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:32 am
Местоположение: Beautiful British Columbia
Обратна връзка:

Мнение от Leon »

Ще споделя мнението си въпреки че съм още в България. Значи наемите както виждам от Интернет са малко по високи от Монреал но по ниски от Торонто. Например студиото върви към 550 CAD а стая с кухня около 650 CAD. (Къщите обаче са най скъпи във Ванкувър) За климата знаем всички. Автомибилите ми прави впечатление че са по скъпи от Монреал (това което виждам от сайтовете за продажба на автомобили). Може и да се дължи на факта че автомобилите там са по-запазени поради мекия климат. Относно работа, в Торонто има повече. От руските сайтове научих че Торонто е добър за работа, но лош за живеене. За Ванкувър пише обратното. Но не мисля че е по лошо от Монреал спрямо работата.
Относно данъци. От следвашия линк се вижда че във Ванкувър и Торонто са доста по ниски от Quebec.
http://www.ey.com/GLOBAL/content.nsf/Ca ... rsonal_Tax
Аз лично за мен в едно съм сигурен. Не искам да отида в Монреал.
Притеснен съм само да нямаме пробелми при кацането във Ванкувър,при положение че сме селектирани за Квебек. Въпреки че досега май не съм чел за подобен проблем. Но все още не съм решил окончателно....в Торонто има повече работа.[/url]
Аватар
Bydi
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2003 5:52 pm
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от Bydi »

poumpy,shnorhela,sasho71,Leon - Благодаря за отзивчивостта,момчета!
:D
Аватар
ndimitrov73
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Май 27, 2004 1:31 pm
Местоположение: Монреал

Е може ли така????

Мнение от ndimitrov73 »

Leon:"Аз лично за мен в едно съм сигурен. Не искам да отида в Монреал.
Притеснен съм само да нямаме пробелми при кацането във Ванкувър,при положение че сме селектирани за Квебек. Въпреки че досега май не съм чел за подобен проблем."


Все си мислех, че щом кандидатстващ за Quebec с то за определен град трябва непременно да се устройш там. Ако има някои вратички за писаното по горе отговорете
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Vapreki che temata za Vanvouver e raziskvana i predi i ima dosta neshta ,koito ziveeshtite tam sa spodelili, mnenieto za predimstavata i nedostatacite e mnogo individualno....
Ako trjabva da se napravi izbor mezdu Montreal i Vancouver mislja che e dobre da se zapochne ot realnata samoocenka na tova kolko dobre govorim frenski ili angliiski tai kato ot tova zavisi do goljama stepen dobrata realizacia i po barzo adaptirane....
E.. ako si super i s dvata ezika...Togava ima mnogo podtemi...klimata,rabotnite perespektivi, aziatkite.... : :wink: :D
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Де да зависеше професионалната реализация само от знаене на езици! Да,ама не! За Ванкувър даже китайците вече не искат да чуят.Нямало никаква,ама никаква работа! Сигурна съм,че е индивидуално и лично аз бих намерила и там,но особенно-търсените професии не са никак много.Ако сте с такава,изберете Ванкувър.Ако не,и ще трябва да си доучвате,ориентирайте се към Монреал! Тук живота е най-евтин както и обучението. След като вземете местна диплома,никой няма да ви спре да си търсите работа из цяла Канада.
Въпроса си,би трябвало за зададеш "Какви са ми шансовете с еди-каква си професия там и там?",а не къде е по-добре.Защото добре или не,всичко зависи от професията ти!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

JOY i az tova iskah da mu kaja v nachaloto, a toi se obidi. :(
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Ne e lesno da se vzeme re6enie, znam ot li4en opit. Az dopsledno se 4udih kade da kazam - v Mtl ili To. Ama kak se vzema re6enie kogato niama6 li4ni vpe4etlenia!? Vse pak pomisli varhu slednite ne6ta: Kolko dobre govori6 frenski? V Mtl dori i da e dobre po otno6enie na profesiata ti, za vsiako ili po4ti vsiako radotno miasto /kvalifitsiran trud imam predvid/ 6te ti iskat otli4en frenski. Ako go niama6 ili tragva6 na kursove ili po4va6 kakva da e rabota. I dvata varianta 6te te zabaviat seriozno...
Vtoro, naistina e mnogo vajno da se orientira6 v pazara na truda v dvata grada po otno6enie na profesiata ti, tova po neta moje6 i ot BG da go napravi6, 6toto az ne ga napravih dostata4no zadalbo4eno i eto sega imam interviu na drugia krai na kontinenta. I treto, ne se vliai mnogo ot tsifrite - po-visok naem tuk, po-niska zastrahovka tam i t.n. Vsi4ko opira do tova da zapo4ne6 dobra rabota, t.e. v tvoiata oblast. Taka 6te ima6 perspektivi za po-goliama zaplata i razvitie i togava niama da ti puka 4ak tolkova kolko ti e zastrahovkata na kolata. Tva e ot men. Ako az sega triabva6e da izbiram 6tiah da izbera Vancouver, opredeleno! No tova si e za men! Uspeh!
To Live Is To Die
Заключено