Има ли кандидатствали със статут на "Conjoints de fait&

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Има ли кандидатствали със статут на "Conjoints de fait&

Мнение от emyangels »

Молим за повече подробности от интервюта на кандидати, които не са официално женени. Предполагам, че след като вече са ни разгледали и поканили на интервю като такива просто ще искат да видят документите ни за съвместно жителство, или по-скоро се надявам да е така!!! Има ли вероятност да се заяждат с нас, че нямаме брак???
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

документи за съжителство ???????

Мнение от dobri4uk »

НИе с жена ми (вече), кандидатсвувахме като конжуани ... аз съм водещия !! Преди интервюто се оженихме ..беше въпрос на време имаме дете и жевеем заедно от 5 год!!! Документи за съвместно съжителство са относителна работа и не знам какво имат в предвид .. Може би общ пощенски адрес ,но моя съвет е да се ожениш преди интервюто в случай ,че сте сигурни че все някога ще го направите! Така и така започвате нов живот- направете го като първа стъпка!!!! :P Имаше хора ,които бяха върнати за да доказват че наистина са живели заедно ..искаха им декларация от съседите - нотариално заверена ! Просто става сложно да доказваш , че сте живели заедно , а и те са настроени мнително!

ОЖЕНИ СЕ :beer: но преди интервюто!!!
marinaro
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:50 am

Мнение от marinaro »

Този въпрос доста се дискутира напоследък. Аз познавам само една двойка, която мина без брак. Всички останали, за които съм чул са ги върнали и е трябвало да сключат брак за да продължат по-нататък. Може би минават конжуаните, които имат дете. :?
inacev
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2003 5:40 pm
Местоположение: dgr
Обратна връзка:

ako kandidatstvame kato Conjoints de fait triabva li da zive

Мнение от inacev »

Ami togava kak e po dobre da se kandidatstva samostoiatelno
ili kato Conjoints de fait ili i dvamata po otdelno.
ako kandidatstvame kato Conjoints de fait triabva li da ziveem
na edin i sasti adres toi vseki moje da si ima jiliste
i pak da sme zaedno.
orlin
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:36 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от orlin »

S priyatekata mi kandidatstvahme i minahme uspeshno intervu noemvri mesec s statut Conjoints de fait.
Na samoto intervu e dostatachno da dokajete savmestnoto si sajitelstvo.
Parvo proveryavat dali adresa na garba na lichnite vi karti e ednakav i ako ima razminavane kakto be i v nashiya sluchai tarsyat drugi dokazatelstva che jiveete zaedno.
Kato dokazatelstvo moje da poslujat pisma ili presa koyato priyatelkata ti e poluchavala na tvoi adres ili preporaka ot rabotodatel na koyato e zapisan vashiyat obsht adres.
Jelaya vi uspeh
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ako kandidatstvame kato Conjoints de fait triabva li da

Мнение от emyangels »

inacev написа:Ami togava kak e po dobre da se kandidatstva samostoiatelno
ili kato Conjoints de fait ili i dvamata po otdelno.
ako kandidatstvame kato Conjoints de fait triabva li da ziveem
na edin i sasti adres toi vseki moje da si ima jiliste
i pak da sme zaedno.
Ние тръгнахме по пътя на Конжоа и не е лесно, но се мъчим да докажем вразката си. Ако мине успешно интервюто и ни накарат да се оженим, ще го направим, понеже сме заедно от 5 години и наистина се обичаме! Вие нямате ли обща адресна регистрация? Предполагам вече сте запознати, че искат да представите документи за съвместен живот като: общи сметки, договор за наем, обща собственост, един и същ адрес. Проблемът е, че в България много трудно се доказва, че си с такъв статут, защото не е регламентирана подобен вид връзка. Имам приятели, които живеят заедно от 10 години, нямат деца и никакви документи не ги свързват. Но може да се представят и нотариално заверени декларации от съседи и роднини, че сте заедно. Помислете какви общи документи ви свързват и ги представете. А що се отнася до това дали да кандидаствате самостоятелно, трудно може да ви се даде конкретен съвет. Преценете си шансовете поотделно - и двамата ли имате силни позиции?
inacev
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2003 5:40 pm
Местоположение: dgr
Обратна връзка:

Re: ako kandidatstvame kato Conjoints de fait triabva li da

Мнение от inacev »

Conjoints de fait nosi li to4ki pri popalvane na testa i pri iaviavane na interviu Dvamata s ob6ti to4ki li u4astvame, za6toto v predvaritelnia test niama6e vaprosi za Conjoint blagodaria predvaritelno
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: ako kandidatstvame kato Conjoints de fait triabva li da

Мнение от yaiuat »

inacev написа:v predvaritelnia test niama6e vaprosi za Conjoint blagodaria predvaritelno
Zashtoto se sledva se principa- oprosteno, burzo i evtino nachalo- i slojen, skup i dulug krai. Nali...!:? govorim grille d'auto-?valuation-a i. :beer:
Naprimer kak moje az da izbera Employabilit? et mobilit? professionnelle
a rezultata da mi kazva che imam i shans po Professions en demande, koeto e absurdno shtoto nqma razdel kudeto da se izbere ili napishe.

Tazi samocenka na saita im vinagi sum tvirdql che e netochna i moje da podvede mnogo hora :?
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

за точкуването

Мнение от emyangels »

При този вид кандидатстване се точкува главния заявител, а другия се приема като притурка. Но на интервюто и двата ще ви поразпитат (е, още не знам със сигурност). Разбира се основно разпитват водещия кандидат. Ако твоята половинка не събира достатъчно точки по отношение на език, тр. опит, образование и т.н., тогава има по-малки шансове да бъде одобрена със самостоятелна кандидатура и ако я запишеш като конжоа и успееш да го докажеш и защтитиш, дори и после да ви накарат да се ожените, вървите комплект. Но изборът си е само ваш, каквото и да решите трябва да сте наясно какво искате и какви цели гоните!!!
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: за точкуването

Мнение от yaiuat »

emyangels написа:При този вид кандидатстване се точкува главния заявител, а другия се приема като притурка. Но на интервюто и двата ще ви поразпитат (е, още не знам със сигурност). Разбира се основно разпитват водещия кандидат. Ако твоята половинка не събира достатъчно точки по отношение на език, тр. опит, образование и т.н., тогава има по-малки шансове да бъде одобрена със самостоятелна кандидатура и ако я запишеш като конжоа и успееш да го докажеш и защтитиш, дори и после да ви накарат да се ожените, вървите комплект. Но изборът си е само ваш, каквото и да решите трябва да сте наясно какво искате и какви цели гоните!!!
Точкуват се и двамата кандидати my friend! Моля не обърквай хората. Ето някой важни моменти при конджуа дьо фе :P
-за втория кандиата няма значение стаж над 1 година. Точкува се или за 6 месеца или за 1 година
- Въобще има два прага точки при самооценката- 1-праг- с който с допуска до интерву и 2 праг- за да се мине то.
- При втори кандидат англииския език няма почти никакво значение. Нека той наблегне 100% на френския
- точките за втори кандита за образование , стаж, езици и др. са други а не като на главния кандидат. Те съставляват някъде 20% от точките за основния. Например при оценката за основния едно квадратче по френски може да е разно на 0,66 точки а за втори кандидат 0,25 или по малко. Ето затова трябва много добре да се помисли от гледна точка на реалносттаа не да се разчита консула да оправи нещата и изясни на кандатите кое как е. Щото нещата са си субективи ама при супер боза в кандидатстването неизвестността е голяма и засивисимостта от настроенито и чувствата на консулите са по големи.

има и други неща но сега само за това се сещам. Самооценката на сайта им е неточна и непълна и често е по добре да се участва сам и после човек да си вземе половинката :wink:



:roll:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Ne razbiram za6to vsi4ki tolova se pla6at ot braka. Ako jivee6 s niakoi 1-2 ili 5 i pove4e godini, kakva e razlikata dali 6te ste jeneni ili ne? Za men e edno i sa6to. A sled kato ste re6ili da zaminavata zaedno na mainata si, za6to v kraina smetka ne se ojenite? Tolkova e prosto.
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

е, наистина ми е слаба подготовката!!!

Мнение от emyangels »

Извинявам се ако съм Ви подвела, но на мен така са ми разяснени нещата. Много моменти ми се изясняват благодарение на този форум. Но според мен главната идея се върти около кандидатурата на главния кандидат, но засега се предавам да давам акъл, да не изтърся някоя глупост!:) Каквото и да решите Ви стискаме палци и се радвам, че по-гоното писмо на yaiuat много добре разяснява основните моменти! Аз все още съм начинаеща!:)
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: е!!!

Мнение от yaiuat »

emyangels написа:оя глупост!:) Каквото и да решите Ви стискаме палци и се радвам.................ного добре разяснява основните моменти! Аз все още.......:)
Kakvito i danni da imat dvama kandidati intervuto e i shte si ostane neshto subektivno i unikalno za vseki otdelen sluchai. To se vodi ot chovek a chovekut ima chuvstva, jelaniq, predpochitaniq. Toi e odusheven predmet chiito precenki i resheniq se vliaqt ot choveshkoto v nego- chuvstvata, (ne)jelaniqta, predpochitaniqta. Poradi tova ima i shte ima vsqkakvi sluchai i varianti na minali, neminali i otlojeni. Zashtoto osven suhi zakoni, tochkuvane i pravila ima i znachitelen element na takava lichna odushevena povliqna ot chuvstva ili simpatii ocenka i resheniq.:D
:idea:
Taka che dosta chesto prawilata i tochkite nqmat osobeno znachenie a v drugi sluchai imat :wink:
Заключено