Покана за приятел

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Покана за приятел

Мнение от libre »

Здравейте,
знам че темата е дискутирана,но ми трябва съвет.Искам да поканя приятелка (кумата ни),която живее в Бг,но е руски гражданин и в момента е в процес на развод.Работи (Архитект е ),но няма нищо като собственост на нейно име и няма деца.Въпросът ми е дали има по- голям шанс да я пуснат ако я поканим ние или ако се пробва за туристическа виза и второ- кое посолство да изберем София,където само дерът или Букорещ?
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Покана за приятел

Мнение от optics »

По мое мнение с покана е по-голям шанса, тъй като тогава поне има гаранция кой ще я изхранва. Обаче цялостната картинка която описваш е доста песимистична. Няма ли стара майка, поне в Русия ? Трябва да изровиш всичко възможно което би я накарало да се върне от където е дошла, а не да реши да остане нелегално в Канада.
В процес на развод означава, че още не е разведена. Ако изчака докато се разведе, нещата ще станат още по-безнадеждни. Единственият лъч светлина който виждам е - добра работа и хубава заплата - на това трябва да наблегне.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор