Хомеопат в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
zumba
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Окт 29, 2014 8:57 am

Хомеопат в Монреал

Мнение от zumba »

Търся добър хомеопат в Монреал. Моля, ако може някой да ми препоръча.
Благодаря!
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от analgin »

От коя школа ти трябва хомеопат?
-френската школа - дават монопрепарати с бързо действие върху отделните симптоми
-немската школа - дават комбинирани препарати в ниски потенции.
-английската школа - дава един основен медикамент за дълбоко действие и продължително време. Тя забранява комбинация с конвенционална терапия.
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от choky »

Умея да мълча на седем езика
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от Павел »

Ако още не сте намерили шарлатанин, пробвайте с този, към когото са се обърнали индианците от долната потресаваща история. Няма да се учудя, ако същите заведат дело срещу лекарите за това, че с направените 1-2 химиотерапии са "уморили детето".
А може да пробвате да се лекувате и с биене на барабани и пеене на "песни" с две ноти и две срички.

"Makayla was the first of two First Nations children in Ontario to exclusively refuse chemotherapy as the sole form of treatment for Acute Lymphoblastic Leukemia at McMaster Children’s Hospital. Instead, the Sault family pursued indigenous medicine and other alternative therapies to care for their daughter."

http://www.sciencebasedmedicine.org/a-t ... ne-future/"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от ablood »

Това като го чух по радиото направо побеснях.

Това е вече трети случай в който законно позволяват на родителите да оставят детето си да умре от лечим рак поради недоверие в съвременната медицина.

Някакъв шаман им е омаял главите, прекъснали химотерапията и детето си е загубило шансовете.

Ненавиждам всякакви хомеопати, хиропрактици и подобни шарлатани.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от pumpy »

ablood написа: Ненавиждам ..... хиропрактици ........
Майна, тези са лекари, недей така. Хората ходят и учат и вършат нещо съвсем определено и регулирано.....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от ablood »

pumpy написа:Майна, тези са лекари, недей така. Хората ходят и учат и вършат нещо съвсем определено и регулирано.....
Лекари (Chiro Doctors), но не по медицина (MD=Medical Doctors). Фирмата от която купувам части за гаражни врати също се наричат "лекари" (Door Doctors).

Хиропрактиците изкарват кратки курсове и получават "лекарски" сертификат от частни школи, където изучават повече психология на пациентите, отколкото лечителство. Рядко виждат истински пациент по време на "специализацията" и почти никакви деца, въпреки, че веднага започват да "практикуват" върху тях.

Всеки хиропрактик си има свои методи и правила. Те не само се разграничават напълно от съвременната медицина, но дори и помежду си.

Веднъж от любопитство отидох на лекцията на една тукашна шаманка и тя разказваше как никога не била имунизирала децата си срещу нищо, не им била давала антибиотици и само им намествала прешлените. Болките в рамото ми щяла да оправи за няколко десетки посещения намествания на вратните прешлени. Проблемът идвал от стойката ми. Нищо, че преди 20 години рамото ми беше съсипано при спортна травма.

Май бъркаш хиропрактиците с физиотерапевтите - истинските медици, които обаче не претендират да лекуват фантастични неща.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от pumpy »

ablood написа:
pumpy написа:Майна, тези са лекари, недей така. Хората ходят и учат и вършат нещо съвсем определено и регулирано.....
Лекари (Chiro Doctors), но не по медицина (MD=Medical Doctors). Фирмата от която купувам части за гаражни врати също се наричат "лекари" (Door Doctors).
https://www.mhc.ab.ca/ProgramsandCourse ... actor.aspx"

Друг коментар нямам.........
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от Kpetrov »

ablood написа: Веднъж от любопитство отидох на лекцията на една тукашна шаманка... Болките в рамото ми щяла да оправи за няколко десетки посещения намествания на вратните прешлени. Проблемът идвал от стойката ми. Нищо, че преди 20 години рамото ми беше съсипано при спортна травма.
Което ти вероятно умишлено скри от нея, за травмата имам в предвид. Как искаш да ти излекува нещо, което най-вероятно няма лекуване!
Какво ти е на рамото между другото?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от ablood »

Не се наложи да го крия, защото тя не се поинтересува от историята на проблема. Това не и попречи да ми предложи лечение за хиляди $ с 3 минутни интервенции по $40.

А проблема е продължителни тренировки по айкидо, за които винаги закъснявах и пропусках загряването. Айкидо - нали се сещаш, онова с извиването на ръцете. Днес си плащам.

Колкото до школата постната от Пумпи, където се преподава от заваряване, водопровод и дърводелство, до стоматология, право и ветеринарство. За каквото си платиш.
Medicine Hat College has a transfer agreement with the Palmer College of Chiropractic.
Колежът на Палмър е направо....
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от Павел »

То Стоичков също е доктор :rofl:

Единствените истински доктори са MD-тата; Пумпи да не се прави на утрепан.

По-скоро бих отишъл стрина да ме оправи, отколкото кайропрактор :D

Някога в Бг имаше т.нар. правачи - разликата с тукашните бездарни и супер опасни кайропрактори е, че последните са се узаконили със завършване на някакви измислени школи срещу заплащане. Между впрочем, най-много измами със застраховки се правят именно с кайропракторските мошеници. Те стават само за две неща - да те повредят или да ти изкарат някой долар от застраховка.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от the_coach »

Твое си мнение, Павка.
Поне веднъж в месеца ходя на acupressure massage & acupuncture therapy и се чувствам супер :)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от agent Ozo »

fighter написа:Твое си мнение, Павка.
Поне веднъж в месеца ходя на acupressure massage & acupuncture therapy и се чувствам супер :)
То някои ходят и в публичен дом със същата цел. И те също се чувстват супер след това. :)
Въпросът е колко пъти и за какви болести ходи при такъв специалист и дали те излекува наистина?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от the_coach »

agent Ozo написа:
fighter написа:Твое си мнение, Павка.
Поне веднъж в месеца ходя на acupressure massage & acupuncture therapy и се чувствам супер :)
То някои ходят и в публичен дом със същата цел. И те също се чувстват супер след това. :)
Въпросът е колко пъти и за какви болести ходи при такъв специалист и дали те излекува наистина?
Не съм ходил заради болести, а защото смятам че човек трябва да обръща внимание на тялото си. А в интерес на истината все по-малко чувам шиповете във врата си :) Както и едни травми в лактите вече не се обаждат :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Хомеопат в Монреал

Мнение от miteto »

Хомеопатията се справя чудесно с болести от сорта на грип - пиеш "атомизирана" вода и ти минава за 7 дена. Сравнено с нормалното лечение на грип, където пиеш чай и ти минава за 1 седмица :rofl:
Публикувай отговор