Въпрос за почивка

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
polo26
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 3:01 am

Въпрос за почивка

Мнение от polo26 »

Гледах тези дни, че повечето компании предлагат намаление за пакети около Нова година. Знам, че е малко далече, но тогава е май единственото време в което мога да се откъсна за 7-10 дена.
Разглеждах следните варианти:
- Доминиканската република
- Коста Рика
- Curacao

Искам да отида на някое ново място, затова Хаваи, Мексико отпадат, Куба не ми се ходи.
Търся семейна почивка, с хубав плаж и кристално чиста вода в океана :) Искам да лежа на плажа, да има забавления за децата и т.н.

Въпросите :)
- как е времето края на Дек. началото на Януари по тези места.
- четох на места ,че примерно в Santa Domingo района водата е доста мътна. Така ли е?

Ако имате идеи и за др. места ще съм благодарен. Гледах сериозно Атлантис, но по това време почивка за 4ма излиза 15К, малко множко ми идва.

Мерси предварително
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Въпрос за почивка

Мнение от ivandaman »

Времето е хубаво и на трите места (В Курасао не съм ходил), в Доминиканската Република през декември и януари водата е доста студена. (точно като в Куба ако си ходил/а по това време там) докато в Коста Рика си е чай целогодишно.. защото е малко по на юг...

За Курасао съм чувал добри неща и да не забравяме че е Холандски остров.

Ако решиш да ходиш до Коста Рика свиркай и ще ти давам инфо.. След 13 години живот там мисля че я познавам доста добре..
Последно промяна от ivandaman на Нед Юни 15, 2014 1:16 am, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
polo26
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 3:01 am

Re: Въпрос за почивка

Мнение от polo26 »

ivandaman написа:Времето е хубаво и на трите места (В Курасао не съм ходил), в Доминиканската Република през декември и януари водата е доста студена. (точно като в Куба ако си ходил/а по това време там) докато в Коста Рика си е чай целогодишно.. защото е малко по на юг...

За Курасао съм чувал добри неща и да не забравяме че е Холандски остров.

Ако решиш да ходиш до Коста Рика свиркай и ще ти давам инфо.. Познавам я по-добре от България..
Мерси много. Значи Доминиканската република отпада. Коста Рика доста ме привлича, но и там около Нова година е бая по скъпо - дотука не намерих под 12К за свястна почивка, а все ми се ще да се вмъкна в 10 :)
Ето това ми хареса май - Flamingo Beach Resort and Spa Playa Flamingo.
Запазвам си правото да питам на лични още въпроси за Коста Рика.
П.С. А ето един - дотук все се пробвах да потърся през разни сайтове като Aircanada vacations или подобни, има ли сайтове , които предлагат частни вили и доколко е удачен/безрисков такъв вариант?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Въпрос за почивка

Мнение от ivandaman »

А бе не е задължително да отпада.. Ако има басейни те сигурно са топли..

Ако само ти се лежи на плаж в курорт Коста Рика може и да не е най-подходящото място.. защото там няма типичните големи курорти в стил Мазатлан и Канкун.. Нещата са малко по-различни и там се набляга малко повече на природни забележителности като се почне от вулкани, rainforests, dryforests планини плажове.. Там е за малко по динаминчни туристи които са готови да пътуват и желаят да видят доста различни неща за кратък период от време..

Въпреки това ако ти се седи в затворен комплекс/курорт моят любим е http://hotelpuntaleona.com" За мен е по-скоро природен резерват с прилични условия за туристи..

На мен това ми е едно от любимите места, не само в КР но въобще.. Но всичко си е въпрос на вкус, зависи какво търсиш..


Вярно е че по това време е най-скъпо поради елементарната причина че тогава има най-много туристи.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
polo26
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 3:01 am

Re: Въпрос за почивка

Мнение от polo26 »

ivandaman написа:А бе не е задължително да отпада.. Ако има басейни те сигурно са топли..

Ако само ти се лежи на плаж в курорт Коста Рика може и да не е най-подходящото място.. защото там няма типичните големи курорти в стил Мазатлан и Канкун.. Нещата са малко по-различни и там се набляга малко повече на природни забележителности като се почне от вулкани, rainforests, dryforests планини плажове.. Там е за малко по динаминчни туристи които са готови да пътуват и желаят да видят доста различни неща за кратък период от време..

Въпреки това ако ти се седи в затворен комплекс/курорт моят любим е http://hotelpuntaleona.com" За мен е по-скоро природен резерват с прилични условия за туристи..

На мен това ми е едно от любимите места, не само в КР но въобще.. Но всичко си е въпрос на вкус, зависи какво търсиш..


Вярно е че по това време е най-скъпо поради елементарната причина че тогава има най-много туристи.
Мерси отново. Аз си искам плаж, така че Доминика отпада :)

За цените си прав, ама нормално и аз само тогава имам време :) Иначе, аз не искам голям курорт, а по скоро спокойно място, с хубав плаж, топла вода и неща за децата.
А иначе за твоето предложение - Sorry, but the desired hotel is not available for that number of guests on those dates or within 3 days before and after those dates. However, we found 3 available packages at different resorts in San José on different dates:
:(:(
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Въпрос за почивка

Мнение от IRA »

Ами аз съм била около Нова Година и Коледа в Куба и в Доминиканскта. Доминиканската си е топло, дори за мен си е ръба на поносимото( около 30 градуса) , водата също е добре, щом аз влизаам. В Куба е по хладно. Прекалено рано ми се вижда от сега да се търси почивка,в последната минута е най добре.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
polo26
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 3:01 am

Re: Въпрос за почивка

Мнение от polo26 »

Може би е по добре, обаче ако не букна сега после 100% ще изскочи някой ангажимент.
По добре да знам , че нямам избор ;)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Въпрос за почивка

Мнение от kiro »

polo26 написа: дотука не намерих под 12К за свястна почивка, а все ми се ще да се вмъкна в 10 :)
Ето това ми хареса май - Flamingo Beach Resort and Spa Playa Flamingo.
Резервирането на пакетна ол-инклузив почивка 6 месеца предварително ви гарантира плащането на най-високите цени. Личното ми наблюдение е, че цените (на пакетните ол-инклузив почивки) достигат минумима си 4-6 седмици преди пътуването (това е за излитания Торонто/ Монреал), като цените зависят от процента на заетост на чартърните полети.

Лично за мен Декември - Април е идеалното време за Карибите (не знам как е в Кюрасо, но то е доста на юг). Бюджетът в който според мен се "опитвате" да се вмъкнете е малко надут. Ако сте четирима възрастни с $2500 бюджет / човек за ЕДНА СЕДМИЦА, то спокойно може да си организирате поичивката сами и тя да включва каквото си поискате.
Последно промяна от kiro на Нед Юни 15, 2014 3:26 am, променено общо 1 път.
Bulgayrian
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за почивка

Мнение от ablood »

Не слагайте целия остров/държава под един знаменател. Навсякъде има луксозни местенца и евтини дупки.

Куба например е известна с евтини/посредствени курорти, но там съм виждал и луксозни, разкошни хотели. Проблемът е, че хората вярващи в стереотипи, предпочитат по-скромни хотели, но в по-престижни дестинации за същата цена.

Не съм агитатор за Куба. Просто коментирам. Опасявам се че промените, които почват да кипят там може да се отрязат пагубно на туризма. Може и да го подобрят. Ще видим.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Въпрос за почивка

Мнение от IRA »

Куба е малко студено по това време.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Въпрос за почивка

Мнение от dimana »

Бих препоръчала Punta Cana (DR). Да, действително водата в океана е малко студена понякога. Но времето е горещо и слънчево и всичко останало е чудесно.
В Cuba ми е било студено по това време на годината.
За Curacao съм чувала интересни неща, но там има голяма рафинерия. Въпреки че ветровете духат в обратна на курортите посока, се говори за замърсяване на водата и въздуха. Пoнякога се усещали миризми, а и се виждали танкери в морето.

http://www.youtube.com/watch?v=f57iVWoWsOU"

В Costa Rica не сме били, но имаме планове да я посетим.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Въпрос за почивка

Мнение от tonich »

ablood написа:Куба например е известна с евтини/посредствени курорти, но там съм виждал и луксозни, разкошни хотели...
Айде стига с твоята Куба бе! Куба, та Куба... :fubar:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
polo26
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 3:01 am

Re: Въпрос за почивка

Мнение от polo26 »

kiro написа:
polo26 написа: дотука не намерих под 12К за свястна почивка, а все ми се ще да се вмъкна в 10 :)
Ето това ми хареса май - Flamingo Beach Resort and Spa Playa Flamingo.
Резервирането на пакетна ол-инклузив почивка 6 месеца предварително ви гарантира плащането на най-високите цени. Личното ми наблюдение е, че цените (на пакетните ол-инклузив почивки) достигат минумима си 4-6 седмици преди пътуването (това е за излитания Торонто/ Монреал), като цените зависят от процента на заетост на чартърните полети.

Лично за мен Декември - Април е идеалното време за Карибите (не знам как е в Кюрасо, но то е доста на юг). Бюджетът в който според мен се "опитвате" да се вмъкнете е малко надут. Ако сте четирима възрастни с $2500 бюджет / човек за ЕДНА СЕДМИЦА, то спокойно може да си организирате поичивката сами и тя да включва каквото си поискате.
Е да де, пакетите които гледам включват всичко :)
Просто наистина имам 1 седмица в годината и точно тогава не пестя от дреболии.
Мерси за мнението.
Относно времето за запазване - както писах по горе, за мене е важна сигурността. Освен това моите наблюдения са ,че агенциите и хотелите не са идиоти и ако плащаш в последния момент, за да запълваш дупки, то с тебе запълват дупки :)
Може и да не съм прав, но имаше огромна разлика между нашата почивка преди 2 години на Хавай и на едни познати. Разликата беше 5 дена в пристигането, един и същи хотел и т.н. , но определено ние получихме повече. Платихме също повече де, но и 2те семейства запазихме стандартния пакет. Освен това Aircanada например имат опция да ти върнат разликата, ако падне цената в близките 4 месеца май беше.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за почивка

Мнение от dea »

Интересна дестинация са островите Галапагос в Еквадор.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
polo26
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 3:01 am

Re: Въпрос за почивка

Мнение от polo26 »

Аз последно реших и утре го запазвам:


Coconut Bay Beach Resort and Spa

Saint Lucia
Dec 29 - Jan 5

Дано да ни хареса :)
Публикувай отговор