Малко информация за точките

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Малко информация за точките

Мнение от harimaska »

Здравейте, най вероятно има такава тема, но не можах да я открия (моля да ме извините). От всичко прочетено до тук, останах с впечатлението, че няма смисъл да се кандидатства по тази процедура, ако нямаш точки за специалността. Моля някой, ако я е минал или е запознат да ми каже дали наистина е така. Ние все още не сме подали документи засега учим френски, но като си смятаме точките без адаптация и без точки по специалноста ги докарвам до 63.
Водещият кандидат 2004 г бакалавър/задочно/, специалността Електроенергетика и електрообзавеждане, професията електроинженер В http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... aining.pdf" тази специалност е в графа Е, т.е не носи точки, така е нали? Професионален опит повече от 4 години, в тази област - Електроинженер и диспечер,на 35 години навършени, за френски съм заложила 11 точки, първите два модула по 5 и на третия 1, за английския 3, посещение в Квебек 1т - две седмици.
Години придружаващ 3т, обучение бакалавър - комуникационна техника и технологии - 2005 завършено, без ден по специалността, френски на двата модула по 2 т, т.е 4т, дете - 4т и по мои сметки стават 63.
Моля, ако някои мисли, че нещо съм в грешка, да ме коригира. Не се сърдя, няма да си помисля, че някой се заяжда искам съвет! Благодаря
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Малко информация за точките

Мнение от Zacks »

Здравей,
Без да се заглеждам много много и да Ви смятам точките, мога да Ви кажа, че със 63т. трябва да минете.Това е минимума.
В допълнения за адаптация все 1-2 точки ще вземете.
От тук следва, че ако стигнете заявените езикови нива не би следвало да имате проблем.
Успех

П.С. Чувал съм и за хора, които подават без да им стигат 2-3 точки и вече са там. Така, че ...
Всичко зависи от имиграционните и как те, ще погледнат на Вашата кандидатура.

Поздрави
Bau
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Малко информация за точките

Мнение от Icoman »

За да ви поканят на интервю трябва да съберете минимум 57 т.,
като трябва да ги съберете по точно определени критерии(език,възраст,търсени професии, образование, трудов стаж, деца и т.н.).
Тези 57 точки се събират от два под-раздела:
раздел1: минимум 50т.
раздел2: минимум 7т.
Т.е. освен това, трябва да имате необходимият минимум за всеки подраздел.
При нас се получи следният куриоз:
Имахме общо 58т., но в раздел1 събрахме 49т. и получихме писмо с намерение да ни прекратят процедурата(заради 1т. :o ).
Ако сте сигурни, че ще съберете тези минимуми(особено за език!)- тогава действайте!
Ако съдя по досегашното движение на процедурата, документите ви ще бъдат разгледани около година след подаването им. Така, че времето е на ваша страна.
Всяко забавяне води до голяма вероятност за неприятни изненади от страна на Кебекарите.
Те си сменят изискванията ( и то не в наша полза) като маслото на автомобилите си.
Успех !
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Публикувай отговор