Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от AsicsFan »

Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол? :(
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от kiro »

Кажи на някой роднина да ти изпрати по пощата като "малък пакет". За 10 дни ще е при теб.
Bulgayrian
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от Павел »

AsicsFan написа:Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол? :(

Нелегален аборт след третия месец ли ше праим :D , та държим непременно на риванол :D

В напредналите държави до колкото знам отдавна не се използва, даже се съмнявам дали и в Бг още го има.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от def34 »

Павел написа:
AsicsFan написа:Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол? :(
В напредналите държави до колкото знам отдавна не се използва, даже се съмнявам дали и в Бг още го има.
Има го, че и в напредналите държави, примерно Германия....
http://www.drugs.com/international/rivanol.html"
дидо
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 6:30 am
Местоположение: Blainville,Canada

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от дидо »

Аз пазарувам лекарства от Framar.bg,за около 10 дни пристигат.Няколко пъти съм ползвал услугите на тази аптека и съм доволен.Ако има някакъв проблем в сайта има и телефони за връзка.По имейла ще ви изпратят да платите с PayPal.
Аватар
7George
Мнения: 9668
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от 7George »

Духай на раната - до 10 дни е зараснала. :) Риванола май го отрекоха като средство, то не пречи да го продават. Аз ползвам прополисов разтвор във повечето случаи.
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от ablood »

Откакто четох, че рана, нетретирана с антисептици зараства по-бързо спрях да държа на склад подобни неща.

Важното е да се измие веднага (!!!) с мнооого вода и мъничко сапун. Антисептиците изсушават тъканта и забавят образуването на коричка.

Ако и дадеш време да се възпали е друга работа, но тогава вече влизат в роля антибиотичните пасти. Винаги имам такава в колата, поради естеството на работата си. Аз не кървя само в почивните си дни.

ПП За дълбоки рани не ползвайте телбод, а дъкт тейп. Това вече е майтап.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от myhata II »

Купи си кислородна вода ,продават се свободно по шопърсите...
Успех :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от AsicsFan »

Мерси на всички, но проблема не е рана. Зимата винаги имам този проблем че при по-ветровито време понякога ми се възпалява ухо. В БГ успокоявах мястото за секунди с 3-4 капки Риванол. Да не говорим че супер-възспалено ухо пак съм лекувал само с Риванол. А тука където и да ида все ще ми пробутат някакви супер комерсиално-химични неща, затова не искам и да питам. Добре че има такива като Павел че да им ги купуват. Откак работих за Pfizer избягвам всичко правено по по-нови технологии, но повечето мишоци няма как да знаят за какво иде реч. Павка те и Аспирин-а го забраняват в Сев.Америка да знаеш не го пий. Като човек загрижен за твоето здраве ти препоръчвам редовно да се ваксинираш с най-новите ваксини и при първи симптоми съвестно си пий анти-биотика :rofl:

Жената разправя за някакви народни рецепти с лук, ще трябва да разуча, макар че почти ми мина. Така или иначе лекувам повечето неща с лук. Павка ма ти недей, че в напредналите държави лука отдавна са го забранили :rofl:
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от Koko »

AsicsFan написа:Мерси на всички, но проблема не е рана. Зимата винаги имам този проблем че при по-ветровито време понякога ми се възпалява ухо. В БГ успокоявах мястото за секунди с 3-4 капки Риванол. Да не говорим че супер-възспалено ухо пак съм лекувал само с Риванол. А тука където и да ида все ще ми пробутат някакви супер комерсиално-химични неща, затова не искам и да питам. Добре че има такива като Павел че да им ги купуват. Откак работих за Pfizer избягвам всичко правено по по-нови технологии, но повечето мишоци няма как да знаят за какво иде реч. Павка те и Аспирин-а го забраняват в Сев.Америка да знаеш не го пий. Като човек загрижен за твоето здраве ти препоръчвам редовно да се ваксинираш с най-новите ваксини и при първи симптоми съвестно си пий анти-биотика :rofl:

Жената разправя за някакви народни рецепти с лук, ще трябва да разуча, макар че почти ми мина. Така или иначе лекувам повечето неща с лук. Павка ма ти недей, че в напредналите държави лука отдавна са го забранили :rofl:
Доколкото си спомням в руската махала в Норт Йорк имаше аптека от която съм си взимал български лекарства за настинка, които са без рецепта. Но предвид че това беше преди повече от 5 години, не се наемам с прогноза дали аптеката все още съществува, още по-малко дали имат точно реванол.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от Independent »

Възпаление на външното ухо лекувам с няколко капки топъл зехтин. Предимството му е, че помага да се прочисти излишната ушна кал, която задържа бацили. Освен това не изсушава тъканите в ухото.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от anxeli »

Rivanol не се продава. Както каза аблъда, по-бавно зарастват раните с него, белезите стават по-големи и по-нееластични. Използването за ухо е интересно обаче, тъй като реванола има много силни антимикробни и антибактериални свойства, активира силна имунна реакция. Не може да няма подобни и по-подръчни средства обаче, и в народната и в традиционната медицина :) !
Бързо излекуване !
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от ablood »

Independent написа:Възпаление на външното ухо лекувам с няколко капки топъл зехтин.
Няколко капки топла вода също облекчават.
Или риванол.
Или к'вото и да е течно и не-щипещо.

Ама щом шаманът е казал, че трябва да е риванол...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от Павел »

AsicsFan написа:Мерси на всички, но проблема не е рана. Зимата винаги имам този проблем че при по-ветровито време понякога ми се възпалява ухо. В БГ успокоявах мястото за секунди с 3-4 капки Риванол. Да не говорим че супер-възспалено ухо пак съм лекувал само с Риванол. А тука където и да ида все ще ми пробутат някакви супер комерсиално-химични неща, затова не искам и да питам. Добре че има такива като Павел че да им ги купуват. Откак работих за Pfizer избягвам всичко правено по по-нови технологии, но повечето мишоци няма как да знаят за какво иде реч. Павка те и Аспирин-а го забраняват в Сев.Америка да знаеш не го пий. Като човек загрижен за твоето здраве ти препоръчвам редовно да се ваксинираш с най-новите ваксини и при първи симптоми съвестно си пий анти-биотика :rofl:

Жената разправя за някакви народни рецепти с лук, ще трябва да разуча, макар че почти ми мина. Така или иначе лекувам повечето неща с лук. Павка ма ти недей, че в напредналите държави лука отдавна са го забранили :rofl:

Явно по целия свят, с изключение на трите държави където според линка по-горе все още евентуално се продава риванол, народа масово страда от възпаления на ушите, щото съвременната медицина е безсилна.
Нито си фъни, нито си работил за фармацевтична компания, след като ръсиш глупости като подчертаната.

Айде у лево

Канада

http://www.londondrugs.com/on/demandwar ... ?q=aspirin"


САЩ

http://www.cvs.com/search/_/N-3mZ2k?pt= ... rm=aspirin"
Твой ваксиниран мишок :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Проблем: Откъде в Торонто мога да си купя Риванол?

Мнение от AsicsFan »

Павел написа:Нито си фъни, нито си работил за фармацевтична компания, след като ръсиш глупости като подчертаната.

Айде у лево

Канада

http://www.londondrugs.com/on/demandwar ... ?q=aspirin"

САЩ

http://www.cvs.com/search/_/N-3mZ2k?pt= ... rm=aspirin"
Твой ваксиниран мишок :D
Павка аз не казах "не го продават" бре не ме изопачавай :D но на всякъде тука ти разправят как боляло корем и колко е вреден Аспирин-а и да си купиш Тиленол. Оправдават се че Парацетамола не вредял така на лигавицата. Друг е въпроса колко народ израстна с Аспирин и колко го е болял корема. Малката подробност - Аспирин е продукт на Байер, Тиленол е продукт на компания протежание на Джонсън и Джонсън или да перефразираме да се хване картинката - Аспирин - Германски продукт, Тиленол - УСА продукт. Айде на ваксините Павка :rofl:
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Публикувай отговор