Зъболекар в Лавал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Зъболекар в Лавал

Мнение от iveta333 »

Привет, препоръчайте добър зъболекар в Лавал. Преди време някой беше писал за добра зъболекарка на boul. St. Martin , но не мога да намеря адреса.
Последно промяна от iveta333 на Пет Апр 12, 2013 6:40 pm, променено общо 1 път.
neycheva
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 9:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от neycheva »

Dr. Lidia Pajani е името на зъболекарката, за която бях писала преди време,а адресът е:
5300 boul. St.-Martin Ouest
suite 4, Chomedey, H7T 2Y1
450-682-2888
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от iveta333 »

Благодаря, спомням си , че я препоръчвахте
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от balbi »

Д-р Александър Димитровски

450 681-6861
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от YOUPPI »

balbi написа:Д-р Александър Димитровски

450 681-6861
4000$ на зъб, препоръчвам го с две ръце!!!
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от Ascao »

YOUPPI написа:
balbi написа:Д-р Александър Димитровски

450 681-6861
4000$ на зъб, препоръчвам го с две ръце!!!
Може ли да видим фактурата, че ми стана интересно????
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от pumpy »

Ascao написа:
YOUPPI написа:
balbi написа:Д-р Александър Димитровски

450 681-6861
4000$ на зъб, препоръчвам го с две ръце!!!
Може ли да видим фактурата, че ми стана интересно????
И на мен, чистно професионално. Това между другото е супер некоректно изказване, без описание на свършената работа.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от yahoo »

Той вече се беше оплакал преди време от цената която този зъболекар му е поискал за зъб, но и тогава не уточни за какво точно става въпрос. Най-скъпото което ми се е налагало да правя за един зъб е било $1500 преди 10г. в Канада. Не мога да си представя какво ще да е било това за $4000 - може би имплант някакъв?
YOUPPI написа:Под домашна практика се разбира, че работи в мазето. Цените му са меко казано смущаващи, поне за мен. За лечение на зъб ми поиска почти 4000$ (четири хиляди). Излетях като торпила и повече не съм стъпвал там. Но за хора със застраховка в тамките на 5-10 000$ годишно, може и да става. Успех!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от balbi »

Аз посещавам д-р Димитровски от 2006-а и не мога да кажа, че е направил нещо грешно или, че взема скъпо. Стоматологичните услуги навсякъде са перо, така че това няма сми да се коментира.
Така, че и аз се присъединявам към тези, които искат да погледнат за какво става дума? Между чистене на зъб, правене на кариес и имплант наистина има разлика в цените, така че YOUPPI като правиш подобни изказвания е добре да споделиш за какво са ти били поискани тези $4000.
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от YOUPPI »

Отчупи ми се парче зъб. За прочистване и запълване на каналите ми взе малко под 800$. С доизграждане, три щифта и коронка ми излизало общо около 3800-4000$. За коронката само ми каза, че струва 1800$. Първите пари ги изпратих на застрахователя и повече не стъпих (няма и да стъпя) там.

Непрекъснато ме разпитваше, откъде съм чул за него и кой ми е казал ча кабинета му. Всеки да си прави сметката. Оправих си зъба (изграждане и коронка) за точно 300 лв. в България. Споделям личен опит и питайте предварително, за да няма неприятни изненади. Ходя при друг зъболекар оттогава и нямам никакви ядове с доплащания. Никой досега не ми е искал 1800$ за коронка. Не мост, а коронка.
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от pumpy »

Доколкото разбирам от написаното ти е предложил корона за 1800. Направил ти е кореново лечение за 800, което е съвсем в реда на нещата. Изграждането и щифтовете ще да е срувало към 1000-1400.
Видимо ти е предложил всичко това, преди да започне лечението и това е съвсем коректно. Ти не си харесал цената и не си се съгласил. Намерил си по-евтин вариант в БГ - право на избор.

Едно "просто" кореново на молар може спокойно да отиде над 1000, като добавиш преглед, снимка, диагностика, предварително изграждане. Щифт и пънче си струват парите отделно, короната също. Имал си избор да направиш предложеното лечение или не.

Не разбирам защо колегата заслужава сарказма ти, особено, когато няма възможност да ти отговори :( ?
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от YOUPPI »

Koлко струва металокерамична коронка в Лавал? 1800$ добра цена ли е или да търся по-добро място?
Пумпи, ти си вътре в далаверата така да се каже. Може да ми направят почистване на зъбен камък по няколко начина, нали? Ето най-тънкия. Зъб по зъб и всичко е ОК. От друга страна могат да ми предложат изваждане на всички зъби, почистване, фризиране и монтаж на платинени основи, които не се отхвърлят от организма и т.н. процедури. Аз не вадя чисто 3000$ на седмица (срамувам се за което) и поради тази причина отскочих до БГ и се ремонтирах там. От друга страна отдавна се коментира, че тук няма определени цени за стоматологични услуги, а дентистът преценявал на място на кого колко да поиска. Сори, ама май твоят колега ме обърка с някого друг оттук, дето вади добри пари. От друга страна, никой не може да ме убеди, че при отчупено парче от зъб (около 25% доколкото може да е точноопределимо), ще ми се наложи да ми наврат три щифта. Колегата ти има застояла стока, но на мен не ми трябва. В БГ не ми сложиха щифтове и зъбът ми вече години е ОК. Сори, но ти като сменяш масло на колата, сменяш ли и двигателя? Ако не го правиш, то поне аз не виждам смисъл да го защищаваш.
Всеки сам си прави изводи, аз моите отдавна съм си ги извадил.
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от pumpy »

Аз не го защитавам, защото не ми е работа, не съм бил там, не знам за какво става дума. Аз защитавам процеса на предлагане на план на лечение и свободен и информиран избор на пациента. Аз се надявам моите пациенти да избират въз основа на медицински показатели и ми е напълно ясно, че финансовия аспект има също значение.
За съжаление смяната на маслото е доста по-лесно предвидима процедура и с много по-лесна прогноза от лечението на един зъб. За последното има повече от един възможен подход и един ден времето ще каже кое и как е било правилно. За съжаление никога няма начин да се сравни с друга опция, защото няма как да върнем времето назад.

Просто искам коректност на изказването, защото и аз един ден ще се озова на неговото място, най-вероятно, знам ли ??? Ти за щастие направи точно това, описа какво ти е предложил и на каква цена. Не си бил негативен в изказа си, за което ти правя евала. Всеки да си прави изводите. Мерси
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Зъболекар в Лавал

Мнение от balbi »

И аз благодаря за отговора!
Публикувай отговор