Торонто или Монреал?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Nephilim
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 4:20 pm

Торонто или Монреал?

Мнение от Nephilim »

Здравейте, интересува ме къде е по-добре за живот в Торонто или в Монреал (нивото ми на френски е под всякаква критика , поне до момента :$ )? Разбра,че има разлика и в начина на кандидатстване за виза и всичко останало?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от ablood »

На колко години сте (или си сам/а)?
Колко деца имате?
Колко деца искате да имате?
Мислите ли, че имате шанс да се докажете като професионалисти, или възнамерявате да учите?
Можете ли да изкарате първите години без 2 коли?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Nephilim
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 4:20 pm

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от Nephilim »

на 25 години - сам
нямам деца
сигурно ще имам някой ден
вънамерявам да работя, имам бакалавър и специализация по спец. 4 години, може и да изкарам една магистратура там
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от ablood »

Ако мислиш да се впускаш в кариера, Монреал не е добро място за сам човек - много данъци, малко файда.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Nephilim
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 4:20 pm

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от Nephilim »

Това ми е идеята като цяло. А в Торнто как седят нещата? И като цяло каква е разлиакта?
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от Pointzero »

ablood написа:Ако мислиш да се впускаш в кариера, Монреал не е добро място за сам човек - много данъци, малко файда.
:y:
Да допълня: ако искаш социал (надявам се, не си от тези) , Квебек е добра дестинация, само , че френски....
Торонто е индустриалното сърце на Канада в момента.
Стандарта там е по-висок от Монреал (в смисъл повече плащат за една и съща работа, но и разходите за живот са по-високи, но нетно май е по-добро място за начинаещ емигрант)
Note: Аз самия съм в Квебек откакто съм тук (13 год) но си имам лични причини да продължвам да живея тук, въпреки, че някои неща не ми харесват.
Накратко за Торонто:
Плюсове:
1. не ти е необходим френски
2. вероятността да намериш ПО-БЪРЗО квалифицирана работа по специалността ти е по-голяма (пак казвам ВЕРОЯТНОСТТА - гаранции няма)
3. Има доста повече българи там, все някой може да ти помогне в началото
Минуси:
1. Много задръствания, огромни (за българските представи) разстояния
2. Висока застраховка на колата (ама пък по-евтин бензин)
3. По-висока престъпност (в сравнение с Монреал) - не, че те касае, ако си "примерен гражданин"
4. други, но те са си лични мои (като например - ами не ми харсва downtown и т.н.)

Не знам как е сега процедурата като продължителност за Квебек и останалата Канада - ако това е фактор за решението ти. Навремето за Квебек процедурата беше 2 год , а за федералната - 3....

Оставям и торонтовци нещо да кажат, т.к. и аз и блъда сме монреалци.

П.С. Мнението ми е базирано на многократни лични впечатления от посещения в Торонто, както и на разговори с 15-на приятели-българи, жители на Торонто
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от umeiko »

Нема разлика в кандидастването за виза. Веднъж като я получиш, я по федерална, я по провинциална програма, след това можеш да работиш в цяла Канада. По закон канадски.
Иначе най важното е дали имаш семейство и/или деца. В превод, децата са най големият разход, така че Торонто ще ти излезе доста солено ако не успееш да си намериш работа в първите 6м.
Ако пък си сам, определно Торонто. За сам човек не е проблем да живее и най гадните квартали (визирам Скарбороу), и да не му се случи случка от какъвто и да е вид. А метрото определено е доста добро, така че нямаш проблеми да пътуваш до работата си без да имаш нужда от кола.
О да, ако случайно членуваш в проф.орг. непременно си приготви съответните документи, както и гаранти. Ще ти е от полза ако искаш да се включиш в местният проф.ордер.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от leaf »

Pointzero
"3. По-висока престъпност (в сравнение с Монреал) - не, че те касае, ако си "примерен гражданин"
Това не е вярно. Квебек и Монреал имат по-висока престъпност от Онтарио и Торонто.
http://www4.hrsdc.gc.ca/.3ndic.1t.4r@-eng.jsp?iid=57"
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от Californian »

Ако си повече фен на Америка от Европа - тогава Торонто ще ти хареса повече от Монреал.
Ако успееш да си намериш работа дистанционна за Американска компания - тоест при еднакви доходи - Монреал е по-добре, защото е по-голяма ефтинийка. А не 3бдр 1400-1500скф къщи в средно хубави квартали като Торнхил за по 450-500к, това е дивотия бе, те и Калифорния ще задминат Торонтци.
Времето може би с една идея Монреал е по-студено, но казват е пък по-слънчево.
Аз Торонтското време го ненавиждам. Зимата ми е 6 месеца студено, лятото ми е влага и се потя само като излезна.
При положение, че можеш да си осигуриш еднакви доходи според мен трябва да си луд да избереш Торонто пред Монреал, без значение дали с деца или сам. Монреал има доста социален живот и е хубаво място.
Явно е видно, че аз ако избирах между двата града ще си избера Монреал.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от Pointzero »

leaf написа:Pointzero
"3. По-висока престъпност (в сравнение с Монреал) - не, че те касае, ако си "примерен гражданин"
Това не е вярно. Квебек и Монреал имат по-висока престъпност от Онтарио и Торонто.
http://www4.hrsdc.gc.ca/.3ndic.1t.4r@-eng.jsp?iid=57"
Личи си , че не знаеш как се борави със статистика.
Първо, цифрите за QC и ON, както MTL - TORONTO са много близки. Но пропускаш най-важния момент - това е ratio - PER 100 000 !!! А сега сложи на кантара и съотношението на населението и ще видиш , че като абсолютна цифра, престъпносста е по-виско в ON/Toronto.
Пък и всеки ден новините го потвърждават.

Ето само един от примерите:
violent crimes per 100 000
MTL - 1018; TOR - 876
population
MTL - 3 824 211; TOR - 5 583 064
crimes - absolute number
MTL: 1018*3 824 211 / 100000 = 38 930
TOR: 876*5 583 064 / 100000 = 48 907
:!:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от todor73 »

Дано не си изкарваш хляба със статистика, нищо че знаеш как се борави :) , ами то нали за да сравняваш ябълки с ябълки примерно, са дали престъпноста за 100 000 жители.

Ето един пример,
голям град 2 000 000 жители стават 1000 престъпления на 100 000 жители според теб 2 000 000 х 1000 / 100 000 = 20 000 престъпления
малко село 500 жители стават 10 000 престъпления на 100 000 жители според теб 500 х 10 000/ 100 000 = 50 престъпления, е значи на село е много сейфти а. :tmi:
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от leaf »

Pointzero,
Както вече са ви отговорили статистиката не работи по начина, по който вие правите изчисления. За човек живеещ на дадено място е важно да знае, каква е вероятността да стане жертва на престъпление. В случая, в Монреал е по-голяма вероятността да бъдеш ограбен или да станеш жертва на насилие, отколкото в Торонто.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от Pointzero »

todor73 написа:Дано не си изкарваш хляба със статистика, нищо че знаеш как се борави :) , ами то нали за да сравняваш ябълки с ябълки примерно, са дали престъпноста за 100 000 жители.

Ето един пример,
голям град 2 000 000 жители стават 1000 престъпления на 100 000 жители според теб 2 000 000 х 1000 / 100 000 = 20 000 престъпления
малко село 500 жители стават 10 000 престъпления на 100 000 жители според теб 500 х 10 000/ 100 000 = 50 престъпления, е значи на село е много сейфти а. :tmi:
Сам казваш да сравняваме ябълки с ябълки.
Къде е град с 2 млн и село с 500 души? Погледни сайта, хората затова дават "презумпциите" - сравнявани са градове с население над 200 000 души.
Плюс това, статистиката работи с данни на събития, които са се случили, а не просто фантасмагории като твоите, 500-те души от това село то всеки 10 ти трябва да е престъпник?

По същата логика по селски път, където минават 1000 коли годишно и има 1 катастрофа е толкова опасно като на магистралата, където минават 10 000 000 и има 10 000 катастрофи? (1/1000 и в двата случая)

Факт е, че за последната седмица медиите съобщават за 2 убийства и няколко наръгани в Торонто и нито едно в Монреал. Или сега просто е сезона на престъпленията там (не и в Монреал). Или пък квебекарските медии мълчат и крият престъпленията...

А иначе ако търсиш начин да си чешеш клавиатурата и да се заяждаш - това е друг въпрос.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от Павел »

На питащия рибата е още в далечното море, задава хипотетични въпроси, вие вече му обяснихте, къде са убили двама човека повече.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Торонто или Монреал?

Мнение от newcomer »

Павел написа:На питащия рибата е още в далечното море, задава хипотетични въпроси, вие вече му обяснихте, къде са убили двама човека повече.
те не са ли били негри бре
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор