Депозит във Канадска банка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
toronto_newcomer
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 4:09 pm

Депозит във Канадска банка

Мнение от toronto_newcomer »

Здравейте,
интересувам се в коя канадска банка е най-добре човек да спестява и какви са лихвените проценти?

Дали има предложения като например на Първа инвестиционна банка от България - депозити със висока лихва и със възможност за довнасяне на пари?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Депозит във Канадска банка

Мнение от myhata II »

Не ,тука са на принципа каквото се договориш с служителя на банката,демек всичко е пазарлък,но в началото като никой не те познава/нямаш кредитна история /се пиши овца за стригане,тук за разлика от банките в България ви таксуват всеки месец за обслужване на сметка,ако ви го треснат още от началото може да отидете в клона на банката и да си смените опцията,това се прави от агента с цел да се хареса на банката и да лапне повечко пари от бонуси за ваша сметка ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Депозит във Канадска банка

Мнение от miteto »

Това което казва Мухата за договарянето е горе-долу вярно ако искаш заем. За спестовна сметка няма договаряне, освен ако не идваш с много милиони. Лихвите на спестовните сметки са много ниски, направо нищожни. Има една "виртуална" банка която дава малко по-добри лихви от 5-те големи банки http://www.ingdirect.ca/en/save-invest/ ... index.html"
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Депозит във Канадска банка

Мнение от bp_de »

toronto_newcomer написа:Здравейте,
интересувам се в коя канадска банка е най-добре човек да спестява и какви са лихвените проценти?

Дали има предложения като например на Първа инвестиционна банка от България - депозити със висока лихва и със възможност за довнасяне на пари?
:D :D :D
Видно е че не си пручил нещата относно тия нещица ,демек как е работата на американския континент с банките.
На тоя континент хората похарчват пари преди да ги имат и банките наи вече печелят от лихвите по кредити (виждал съм и до 22% ).Хората дето да имат спестявания са малцинство и това са тия с многото кинти.
Така че и 100 000 КАД да докараш –наи много да ти дадат вместо кредитна карта за 300 долара да и упнат лимита на 1000 – 2000 ...друг гювеч няма в общия случаи ,а ако докараш 1 000 000 може и да ти дадат 1% лихва....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Депозит във Канадска банка

Мнение от miteto »

bp_de, лихвата в Ingdirect е 1.35% в момента и може да вкараш само $100 ако искаш, не е нужно 1 милион. А защо е само 1% по спестовните, ами защото лихвата на моргиджите с вариабъл рейт е под 3% - сещаш се че не може да ти дадат назаем ипотека за 2.5% и в същото време да ти наливат 5% лихва на спестовния влог ;) В България спестовната сметка сигурно е 6-7%, ама моргиджите са 9-10%, а потребителските кредити още повече (тука са под 10%).
А дали хората само на тоя континент похарчават парите преди да ги имат - виж какво става в България откакто въведоха кредитни карти и лесни потребителски кредити, или караш на спомени отпреди 2000 година ;) Аз като влязох в Технополис и само като погледнах към лаптопите и една кака веднага дойде и почна да ми обяснява как могат още днес да ме одобрят да си взема лаптоп за 1000 кинта на изплащане :tmi: Буквално 30 секунди след като бях влязъл в магазина.
newcomer_toronto
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 4:11 pm

Re: Депозит във Канадска банка

Мнение от newcomer_toronto »

miteto написа:bp_de, лихвата в Ingdirect е 1.35% в момента и може да вкараш само $100 ако искаш, не е нужно 1 милион. А защо е само 1% по спестовните, ами защото лихвата на моргиджите с вариабъл рейт е под 3% - сещаш се че не може да ти дадат назаем ипотека за 2.5% и в същото време да ти наливат 5% лихва на спестовния влог ;) В България спестовната сметка сигурно е 6-7%, ама моргиджите са 9-10%, а потребителските кредити още повече (тука са под 10%).
А дали хората само на тоя континент похарчават парите преди да ги имат - виж какво става в България откакто въведоха кредитни карти и лесни потребителски кредити, или караш на спомени отпреди 2000 година ;) Аз като влязох в Технополис и само като погледнах към лаптопите и една кака веднага дойде и почна да ми обяснява как могат още днес да ме одобрят да си взема лаптоп за 1000 кинта на изплащане :tmi: Буквално 30 секунди след като бях влязъл в магазина.

Благодаря за отговорите!

Някой пробвал ли е да си превежда парите в българска банка заради по-голямата лихва, която дават ? По какъв начин си превеждате парите до България? Аз лично поне за момента съм се насочил да остана в Торонто само няколко години и после да се върна обратно.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Депозит във Канадска банка

Мнение от optics »

newcomer_toronto написа: Някой пробвал ли е да си превежда парите в българска банка заради по-голямата лихва, която дават ? По какъв начин си превеждате парите до България? Аз лично поне за момента съм се насочил да остана в Торонто само няколко години и после да се върна обратно.
Сефте чувам такъв човек. (Преди да е тръгнал, да мисли да остане няколко години в Канада пък после да се върне). Съответно не познавам никой който да си превежда парите в България. Когато привеждаш пари по банкова сметка - отиваш в изпращащата банка, питаш колко ще струва, ако искаш сравняваш с друга, те ти казват каква инфрормация искат за получаващата банка (твоя акаунт там) и това е.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Депозит във Канадска банка

Мнение от pumpy »

RBC 13.50 на всеки 2500 изпратени. В България се удържат 10 кинта отгоре, или поне толкова му удържат на баща ми, когато му пращам.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Депозит във Канадска банка

Мнение от bp_de »

miteto написа:bp_de, лихвата в Ingdirect е 1.35% в момента и може да вкараш само $100 ако искаш, не е нужно 1 милион. А защо е само 1% по спестовните, ами защото лихвата на моргиджите с вариабъл рейт е под 3% - сещаш се че не може да ти дадат назаем ипотека за 2.5% и в същото време да ти наливат 5% лихва на спестовния влог ;) В България спестовната сметка сигурно е 6-7%, ама моргиджите са 9-10%, а потребителските кредити още повече (тука са под 10%).
А дали хората само на тоя континент похарчават парите преди да ги имат - виж какво става в България откакто въведоха кредитни карти и лесни потребителски кредити, или караш на спомени отпреди 2000 година ;) Аз като влязох в Технополис и само като погледнах към лаптопите и една кака веднага дойде и почна да ми обяснява как могат още днес да ме одобрят да си взема лаптоп за 1000 кинта на изплащане :tmi: Буквално 30 секунди след като бях влязъл в магазина.
Митак не се хващаи за думата както се казва.... искам да му кажа че сиситемата тука е по друг начин направена .
Тука много повече хора-дори го бих определил като мнозинство- взимат заеми които не могат да върнат,фалитите са повече и по лесни ит.н и живота продължава.
В еврпата не е така-даже и да се вземе заем хората си правят сметка че ще могат да го върнат ,също така не се отпускат за щяло и нещял заеми като тука.като фалираш в ти показват среден пръс ако идеш пак да искаш- не е като тука – в общия случаи говоря.
Съответно банките се нагаждат или дори бих казал те определят правилата – гледат да приберат по всевъзможен начин кинтите на клиента.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Депозит във Канадска банка

Мнение от Koko »

toronto_newcomer написа:Здравейте,
интересувам се в коя канадска банка е най-добре човек да спестява и какви са лихвените проценти?

Дали има предложения като например на Първа инвестиционна банка от България - депозити със висока лихва и със възможност за довнасяне на пари?
Малко със закъснение но и аз да се включа по темата

Според мене между основните канадски банки няма съществена разлика във вида на услугите които предлагат макар че понякога разликата в качеството на обслужване зависи чисто субективно от това на какъв служител конкретно е попаднал човек.

Ако идеята е да се вложи определена сума пари с цел получаването на някаква възврощаемост основните варианти са следните:
- спестовна сметка - без срок и без ограничения по отношение вкарването и изкарването на пари от нея - лихвите обаче са ниски и наистина като че ли
ING Direct предлагат най-добрите условия;
- срочен депозит - парите се вкарват в сметката за предварително определен период от време и в случай че трябва да бъдат изтеглени предварително лихвата се губи - като цяло лихвите по срочните депозити са по-високи от тези по спестовната сметка;
- държавни или корпоративни облигации - носят по-висока лихва но и носят риск - всъщност държавните облигации се считат за ниско рискови съответно тяхната доходност е ниска докато корпоративните носят по-висока възвращаемост но и по-голям риско;
- инвестиционни продукти - предлагани в изобилие от банките, но не трябва да се забравя че те са още по-рискови и могат вместо възвращаемост да доведат до загуба. Като цяло инвестирането предполага човек да има някаква идея какво прави както и това че няма такова нещо като безрискова инвестиция.

По принцип лихвите или възвращаемостта на повече от тези варианти зависи от това какъв е Основният Лихвен Процент който се определя от централната банка и който в момента е на изключително ниско ниво - 1%. Трудно може да се очаква че при такъв нисък лихвен процент лихвите по спестяванията да бъда високи.

Да се правят банкови преводи между банки в Канада и България - и в двете посоки - не е проблем но наистина има банкови такси в общия случай и в изпращащата и в получаващата банка.

В допълнение на казаното до тук мисля че също трябва да отчиташ че в канада се борави само в канадски или евентуално в американски долари съответно ако парите ти в България са в лева или Евро докарването им в Канада означава че ще трябва да поемеш и риск от промяна на валутните курсове - от нея може и да се спечели но може и да загубиш. Особено при сегашното състояние на световната икономика какви биха били валутните курсове след няколко години едва ли някой може да предвиди.

Не на последно място трябва да имаш предвид че в Канада приходите от лихви се облагат и с данък така че като си правиш сметката каква възращаемост търсиш - отчитай също и това.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Депозит във Канадска банка

Мнение от Kpetrov »

BMO имат smart saver account с 1.2% лихва на сумите на 5000$. Това май е най-високата лихва от всички локални банки.
Публикувай отговор