Личен лекар ???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Личен лекар ???

Мнение от konstanta »

Моля , да препоръчате личен лекар , който има възможност и приема нови пациенти. Става дума за Монреал ( Ласал , Вердън)
Коментирайте моля предимствата да имаш личен лекар ! Благодаря !
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Re: Личен лекар ???

Мнение от konstanta »

:?:
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Личен лекар ???

Мнение от budtel »

Константа, не се чуди. Тука няма лекари. Можеш да вземеш списъка от лекари и медицински заведения намиращи се в твоя квартал. Там са посочени и лични лекари. Трябва да знаеш, че ако искаш бързо да си намериш личен лекар, ще попаднеш на някой некадърник. При добрите лекари ще чакаш доста време за място, а в много от случаите те не приемат нови пациенти.
Трябва да упорстваш доста. Това е. При всички случаи е добре да имаш личен лекар.
Аз в момента също наямам и си търся.
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Личен лекар ???

Мнение от UnHoly »

По мое мнение ползата от това да имаш личен лекар е възможна, но не чак толкова осезателна. Ние се сдобихме с личен лекар сравнително скоро след пристигането си и редовно използваме услугите му когато ни трябват изследвания или предписания за физиотерапия, лечебни масажи и пр. По мое наблюдение личните лекари са претрупани с пациенти, което налага безумно дълги срокове за среща с тях, затова ако имате спешна нужда от намеса на специалист, по-добре е да ходите до някоя walk-in клиника за да ви насочат веднага към нужния такъв.
По първия ви въпрос - за съжаление не разполагам с координати на лекар, който да приема пациенти, в който и да било квартал на Монреал.
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Личен лекар ???

Мнение от yahoo »

budtel написа:При всички случаи е добре да имаш личен лекар.
И кое точно му е предимството да имаш личен лекар, че още не съм си изяснил? За много добър не знам как ще се вредиш. За тези които успееш ще се закотвиш за години напред според нивото им на компетентност и по-скоро е недостатък. Отделно, че и те не дават час за днес, дори вероятно не и за утре. Не бях ходил 2-3 години при моя и автоматично ме бил изключил от списъка си :x А когато ходех ми обясняваше само, че тук било друга планета и всичко било от стреса на емигрантството :x Освен това и с час отпреди седмица пак чаках по един час на място да си догони графика.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Личен лекар ???

Мнение от ablood »

Предимствата на личният лекар са, че ти следи хроничните заболявания, размери на бенки и пр. Иначе...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Личен лекар ???

Мнение от yahoo »

ablood написа:Предимствата на личният лекар са, че ти следи хроничните заболявания, размери на бенки и пр. Иначе...
Навсякъде ти правят досие и се записва всичко по заболяванията ти. Дори понякога се дразня че повече време отделят да опишат всичко в досието отколкото да те преглеждат. Ако не сменяш често медицинските центрове всичката информация ще е на едно място достъпна за всеки лекар който ще те прегледа следващия път. Дори за мен е предимство, че следващия път друг лекар с друг опит ще погледне нещата от друга гледна точка. Не вярвам твоя лекар във всеки момент да е наясно в детайли с твоя случай при огромния брой пациенти които има. Преди или по време на прегледа и той се осведомява от досието ти.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Личен лекар ???

Мнение от budtel »

Според мен лекарите в уолк клиниките с пълни некадърници. Затова е добре човек да си намери кадърен личен лекар, колкото и чакане да му коства това. Уолк клиниките няма да избягат.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Личен лекар ???

Мнение от yahoo »

budtel написа:Според мен лекарите в уолк клиниките с пълни некадърници. Затова е добре човек да си намери кадърен личен лекар, колкото и чакане да му коства това. Уолк клиниките няма да избягат.
Аз пък съм на обратното мнение. Точно в тези клиники лекарите придобиват най-голям опит защото се срещат всекидневно и целодневно само с почти спешни случаи на всякакви пациенти. Лекари практикуващи GP и избрали да работят на спокойствие в свой кабинет дори и да са били добри постепенно престават да бъдат такива. Знаят, че спешните ги препращат в болница, а на останалите им мерят кръвното, теглят ги и си приказват празни приказки, защото никой не е спешен щом е дошъл при него, а не в спешното на болницата.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Личен лекар ???

Мнение от IFF »

Сега в Квебек създават електронно досие, така че скоро, независимо на кой лекар ще ходите, той ще има достъп на момента до него, и ще може да види историята ви.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Личен лекар ???

Мнение от Bistra »

budtel написа:Според мен лекарите в уолк клиниките с пълни некадърници.
Не е така! Благодарение на един такъв лекар, който ни даде направление за болница се разреши проблема на сина ми. А той беше сериозен. 2 години да те лекуват от заболяване, от което очевидно не страдаш със силни лекарства не е шега работа.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Личен лекар ???

Мнение от balbi »

Болницата на Вердън!
Не ти трябва личен лекар!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Личен лекар ???

Мнение от pumpy »

yahoo написа:Дори понякога се дразня че повече време отделят да опишат всичко в досието отколкото да те преглеждат.
budtel написа:Тука няма лекари.
:x :x :x
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Личен лекар ???

Мнение от yahoo »

pumpy написа:
yahoo написа:Дори понякога се дразня че повече време отделят да опишат всичко в досието отколкото да те преглеждат.
budtel написа:Тука няма лекари.
:x :x :x
Не е коректно да изкарваш изречението ми от контекста. Употребил съм го за да акцентирам не върху раздразнението ми, а на тезата ми че достатъчно надлежно се описва всичко!
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Личен лекар ???

Мнение от budtel »

yahoo написа:
pumpy написа:
yahoo написа:Дори понякога се дразня че повече време отделят да опишат всичко в досието отколкото да те преглеждат.
budtel написа:Тука няма лекари.
:x :x :x
Не е коректно да изкарваш изречението ми от контекста. Употребил съм го за да акцентирам не върху раздразнението ми, а на тезата ми че достатъчно надлежно се описва всичко!
Yahoo, не се притеснявай, тука няма лагери. :rofl:
Публикувай отговор