Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от Chomsky »

Имаше навремето едно стихотворение "Марий и Сула" (Славейков ако не се бъркам) и всеки път когато иде време за избори - провинциални най-вече, но и федерални - се присещам за него.
Имиграцията в провинцията е поставена в позиция да избира от две... дори да кажем три...провинциални партии, за които да гласува. Тъпото е, че нито една от тези партии не се интересува от имигрантите, нито им мисли доброто, нито за развитието им. Е, ако се интересува някак си, то то е как по-бърже да ги претопи. И ако някой рече, че това е силно твърдение, то ще се съгласи, че най-малкото тези партии в никакъв случай не защитават интересите на "les autres".
Как да е, колко процента от населението на провинцията е имиграция с право на глас? Няма да е никак малко си викам.
И също така си викам: Е не може вече да няма политическа партия, която да представлява интересите на една такава голяма и икономически важна част от обществото.
Викам си и се оглеждам ама засега не виждам...
Пък не ми се гласува за партии, които си гледат интереса и феса на квебекоата.
Някой знае ли нещо, па макар и хипотетично?
... че инак ако няма, да перефразирам небезизвестния син на един германски равин, сме си чист "лумпенелекторат".
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от Rall »

Имигрантите в Канада, имат същите права и задължения, като родените тук канадски граждани. Какви точно, "по-специални" права искаш, та чак и партия ти трябва да ги защитава?
Dead Eyes See No Future
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от mortigur »

Подобна партия би намекнала за разделение между емигранти и местни. И след като канада е емигрантска държава, не е ясно кому е нужно подобно разделение.
Taxation is theft.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от ablood »

Има си причина за отсъствието на такива партии.

Емигрантите обикновено бягат от някаква степен на цигания, отивайки на по-цивилизовано място. Гласувайки за местните партии те просто подсъзнателно предпазват обществото от циганията от която те самите са избягали.

Идеалният лидер е емигрант като тях, но прилагащ политиката на обществото в което се опитват да се приобщят. Подкрепата на емигрантска партия си е жива самодискриминация.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от Bistra »

Какво значи имигрантска партия? Канада е имигрантска държава. Нормално е да са се наложили партиите на първите заселници. Много трудно ще ги изместиш! И с каква точно цел? Не виждам смисъл.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от apple »

Че кой го говори за изместване? :?: Човека просто си търси място под слънцето както се казва. Какво означава буквално думата партия? Е всяка политическа партия става изразител на интересите на определена обществена прослойка или поне това им е идеалната цел, комерсиалните цели няма да коментирам тук. И не, емигрантите нямат същите права като местните, особено през първите няколко години, което не е много демократично мисля. А първите заселници може би вече са малцинство потомците им, така, че...идеята си е на място ама времето не й е дошло. Друг е въпроса ако някои хора се осмелят да си поискат политическо пространство и представителство във властта не индивидуално, а като изразители на интересите на емигрантите какво ще се случи! Мисля никак няма да се хареса тази идея на "чистокръвните" канадци ;) ...
Аз пък се сетих да питам как мина при вас Сейнт Патрик? Ей много пият тия канадци бе, то жив Зарезан си беше :lol:! И ако си без зеленичко мое те ощипят или ошамарят ако се дръвчиш на пияндурниците някъде по улиците и баровете, щото не уважаваш светията! Колко еднакви могат да са хората по света все пак... Само дето в БГ ако нямаш лозови пръчки на врата овесени никой няма да ти направи забележка и ще те почерпят с лично производство даже така както си в крачка... И всички станаха ирландци на този ден, много странно :?: да уточня, че аз харесвам ирландците - горд народ са! Макар че отчитам, че тук първите заселници са били основно англичани, шотландци и ирландци и те все още са повече от останалите етнически групи тук. Само се чудя тия от статистиката откъде извадиха тия канадци четвъртата по големина етническа група във Виктория? :?: Ама не мога да се начудя...
Емблематичен за празника е зеленият цвят. Всеки трябва да носи зелени дрехи в деня на Св. Патрик, иначе съгражданите му започват да го щипят, за да му напомнят за зеленото! По панаирджииските сергии дори се продава зелена бира.
Това в Ирландия де, тука нямаше зелена...или поне аз не видях.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от budtel »

В Канада трябва да се спазват правата на малцинставата, както в България. Требе да има етнически партии, като ДПС и други. Не може на Бъглария да се налга да спазва правата на малцинствата, а тука да се правят на много демократични. Къде е демокрацията тука, само бля, бля. Демокрацията е за малките и слаби държави като България, това ми е ясно вече.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от def34 »

budtel написа:В Канада трябва да се спазват правата на малцинставата, както в България. Требе да има етнически партии, като ДПС и други. Не може на Бъглария да се налга да спазва правата на малцинствата, а тука да се правят на много демократични. Къде е демокрацията тука, само бля, бля. Демокрацията е за малките и слаби държави като България, това ми е ясно вече.
В Канада достатъчно се спазват правата на малцинствата, дори предостатъчно, щото някои малцинства са се качили на главата на мнозинството / докато все още е мнозинство/..
И да те попитам какви точно права ще ти защитава примерно една Китайска или Индийска партия, тъй като те са най-многобройните малцинства тука?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от ablood »

apple написа:И не, емигрантите нямат същите права като местните, особено през първите няколко години
Ако имаш впредвид правото да гласуваш и да се кандидатираш за правителствени постове, вярно е.

Колкото за останалото, бъркаш "права" с "възможности". И аз и съседа по диагонал имаме права да си купим по 3 луксозни коли, лодка и хидроплан, ама само той се възползва от това си право.

И тебе никой не те ограничава да наследиш семеен бизнес, да се възползваш престижна диплома, препоръки и връзки. Ако ги имаш - действаш. Правата ти са същите като и на местните. Ако ги нямаш... недей да цивриш, че те дискриминират!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от budtel »

Какви права? Ами и аз това се чудя. В България какви права са нарушени на циганите и турците, че трябва да има цигански и турски партии. По същата логита требе и тука да има партии на етносите. Да могат да си приказват на собствения език на митинги и други права и свободи. Не може в България да има етнически партии, а тука да нема. Това не е справедливо. Коя държава е по-демократична Канада или България. Какъв е този демократически тероризъм с България. Ето това е въпроса. А че в Канада няма демокрация мосля, че на всеки който е живял повечко тука му е ясно.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от ablood »

Пич, спретни си каквато си партия си искаш! Имаш право. Въпросът е, че никой няма да гласува за про-емигрантска партия, вкл. емигрантите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от optics »

budtel написа:Какви права? Ами и аз това се чудя. В България какви права са нарушени на циганите и турците, че трябва да има цигански и турски партии. По същата логита требе и тука да има партии на етносите. Да могат да си приказват на собствения език на митинги и други права и свободи. Не може в България да има етнически партии, а тука да нема. Това не е справедливо. Коя държава е по-демократична Канада или България. Какъв е този демократически тероризъм с България. Ето това е въпроса. А че в Канада няма демокрация мосля, че на всеки който е живял повечко тука му е ясно.

Тръгнем ли другаде да прилагаме българската "логика", ще стигнем до същите печални резултати. Не, не трябва да има партия нито на цигани, нито на турци нито на други етноси. И въобще тотално се уливаш с това коя държава е по-демократична и кое било справедливо. В България има криворазбрана демокрация с развити елементи на анархия. Аз като канадец, макар и "нечистокръвен" съм против да има етнически или имигрантски партии. Прилагам едно и също правило и за тук и за там.

Да използвам случая да кажа отново че подкрепям принципа за уседналост - т.е. гражданин на еди коя си държава не бива да има право да гласува за парламент, президент, кметове ако не е живял последните еди колко си месеца във въпросната държава.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от Koko »

Chomsky написа:Имаше навремето едно стихотворение "Марий и Сула" (Славейков ако не се бъркам) и всеки път когато иде време за избори - провинциални най-вече, но и федерални - се присещам за него.
Имиграцията в провинцията е поставена в позиция да избира от две... дори да кажем три...провинциални партии, за които да гласува. Тъпото е, че нито една от тези партии не се интересува от имигрантите, нито им мисли доброто, нито за развитието им. Е, ако се интересува някак си, то то е как по-бърже да ги претопи. И ако някой рече, че това е силно твърдение, то ще се съгласи, че най-малкото тези партии в никакъв случай не защитават интересите на "les autres".
Как да е, колко процента от населението на провинцията е имиграция с право на глас? Няма да е никак малко си викам.
И също така си викам: Е не може вече да няма политическа партия, която да представлява интересите на една такава голяма и икономически важна част от обществото.
Викам си и се оглеждам ама засега не виждам...
Пък не ми се гласува за партии, които си гледат интереса и феса на квебекоата.
Някой знае ли нещо, па макар и хипотетично?
... че инак ако няма, да перефразирам небезизвестния син на един германски равин, сме си чист "лумпенелекторат".
Стана ми интересно - каква би била политическата платформа на една такава хипотетична имигрантска партия? Какво би предложила на имигрантите и за какво точно би се борила на политическата арена, както и разбира се дали наистина всички имигранти биха гласували за нея?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от budtel »

Ако сформират и тука едно ДПС да видиш чалмите как ще почнат да гласуват. Леле, леле страх ме е да си го помисля...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от ablood »

Ама ти наистина ли си въобразяваш, че си изобретил топлата вода? И никой до сега не се е пробвал?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор