Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
kroxy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 7:15 am
Местоположение: София

Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от kroxy »

Здравейте,

има ли някой, който да е кандидатствал с тая професия Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216?
Ние се бяхме насочили първо към френската процедура, дори почнахме френски, документи подготвихме, когато видях, че съпругът ми отговаря по стаж и образование на тази...или поне ние така смятаме.
Накратко...
Неговата специалност е "Машиностроителни техники и технологии", като има 2 години стаж на длъжност "Директор Дирекция "Техническо осигуряване и складово стопанство", във фирма за сметосъбиране и сметоизвозване, като основните му задължения най-общо са били: да отоговаря за техническата изправност на техниката (специализирани сметоизвозващи камиони и т.н.), да ръководи екипа от механици, да следи за безопасността на работа, като има и специален курс и сертификат за това, да отговаря за резервните части..наличност и доставки, отговаря за графици и т.н.

Молбата ми е, ако може някой по-запознат, да погледне тук http://www.workingincanada.gc.ca/report ... yword=7216 или тук http://www.workingincanada.gc.ca/report ... yword=7216, дали наистина отговаря по тази професия, за да сме по-сигурни преди да се прехвърлим от френската към федералната процедура.

Благодаря много предварително на всички, които ще се отзоват!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от Leda78 »

Като гледам задълженията, мисля, че съвпадат в доста голяма степен с това, което пише на сайта:
Contractors and supervisors in this unit group perform some or all of the following duties:
•Supervise, co-ordinate and schedule the activities of workers who repair and maintain aircraft, railway locomotives and cars, industrial machinery and equipment, construction and other heavy equipment, textile equipment, printing machines, heating equipment and furnaces, transformers and other electrical equipment, motor vehicles, air-conditioning and refrigeration equipment, electric appliances and other equipment, such as motorcycles, outboard motors and snowmobiles
•Establish methods to meet work schedules and co-ordinate work activities with other departments
•Requisition materials and supplies
•Resolve work problems and recommend work measures to improve productivity
•Train or arrange for training of workers
•Recommend personnel actions such as hiring and promotions
•Ensure that standards for safe working conditions are observed
•Prepare production and other reports
•May manage the operations of own company
•May also supervise, co-ordinate and schedule the activities of related apprentices, helpers and labourers.

Просто си изберете от някоя от длъжностите, която най-добре си съвпада - поне има вариации по темата :) - http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... val65=7216"

Успех!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от Lira »

kroxy написа:Здравейте,

има ли някой, който да е кандидатствал с тая професия Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216?
Ние се бяхме насочили първо към френската процедура, дори почнахме френски, документи подготвихме, когато видях, че съпругът ми отговаря по стаж и образование на тази...или поне ние така смятаме.
Накратко...
Неговата специалност е "Машиностроителни техники и технологии", като има 2 години стаж на длъжност "Директор Дирекция "Техническо осигуряване и складово стопанство", във фирма за сметосъбиране и сметоизвозване, като основните му задължения най-общо са били: да отоговаря за техническата изправност на техниката (специализирани сметоизвозващи камиони и т.н.), да ръководи екипа от механици, да следи за безопасността на работа, като има и специален курс и сертификат за това, да отговаря за резервните части..наличност и доставки, отговаря за графици и т.н.

Молбата ми е, ако може някой по-запознат, да погледне тук http://www.workingincanada.gc.ca/report ... yword=7216 или тук http://www.workingincanada.gc.ca/report ... yword=7216, дали наистина отговаря по тази професия, за да сме по-сигурни преди да се прехвърлим от френската към федералната процедура.

Благодаря много предварително на всички, които ще се отзоват!
Здравей, kroxy

На първо четене ми се струва, че това, което си написала, че е работил съпругът ти съответства на задълженията по тази професия - 7216.
Но все пак вижте в този линк http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... val65=7216 в раздела MAIN DUTIES - сравнете си нещата.
Доказателство за стажа са трудовият договор и референция от работодателя/длъжностна характеристика, където да са описани конкретните задължения и функции, които той е изпълнявал на тази позиция.
Успех! :)
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
kroxy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 7:15 am
Местоположение: София

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от kroxy »

Здравейте, Lira и Leda,

благодаря за отговорите. Нещата определено започват да клонят към федералната процедура, нищо че бяхме на крачка от пращането на документи за френската. Определено с английския ще ни е по-лесно. Сега започвам да се запознавам по-подробно с нея.

Сетих се да питам още нещо, като се спомена доказателство за стажа. Такова доказателство само за професията, по която се кандидатства ли се изисква?
Тъй като за последните 10 години, съпругът ми е живял и в Австрия, където е бил таксиметров шофьор. Та за там дали са необходими пак такива референции и длъжностни характеристики, като се има предвид, че таксиметровите шофьори си работят главно за себе си....просто плащат наем за колата, която ползват. Много трудно бихме се сдобили с такива...
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от Leda78 »

1. Стажът по някоя от 29те професии, във вашия случай за Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216, трябва да е бил в последните 10 години.
2. За всичко, което е работил трябват доказателства - ако е работил като таксиметров шофьор, може би ще трябват копия от декларации за самоосигуряване и разни такива документи с едно придружително писмо.
3. Имайте предвид, че ако съпругът ви е principal applicant, то той трябва да e rpдържал IELTS и сертификата от IELTS трябва да го приложите още в първия набор с документи, които ще изпратите към Sidney.

Разгледайте инструкциите за кандидатстване и начина по който се дават точки за различните нива на IELTS, за да прецените какъв резултат ви трябва от IELTS, за да събирате минимума от 67 точки и да ви одобрят за продължение по процедурата.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от Lira »

Е, kroxy, добре дошли по федералната! :)
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
kroxy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 7:15 am
Местоположение: София

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от kroxy »

Благодаря ви много за помощта!!!! Надявам се да си споделяме само хубави новини от тук нататък :)

Сега чета усилено :)
Иначе за IELTS и преди знаех, че трябва да се издържи преди да подадем документите. Но поне английски знаем...не перфектно, но не тръгваме от 0, както при френския. За 67 точки трябва да изкара високи резултати, за да влезе в категорията High Proficiency. Но все пак и мотивацията ни е много голяма, така че с достатъчно упоритост и късмет, се надявам да се получат нещата.

А относно образованието, някъде прочетох, че освен дипломите, се изисква и академична справка. Тя само за основния кандидат ли е (в случая съпругът ми) или се изисква и за мен. Аз също попадам в една от 29-те професии, но за съжаление съм от тези, чиито максимум се достига най-бързо (1122) :)
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от Lira »

kroxy написа: А относно образованието, някъде прочетох, че освен дипломите, се изисква и академична справка. Тя само за основния кандидат ли е (в случая съпругът ми) или се изисква и за мен. Аз също попадам в една от 29-те професии, но за съжаление съм от тези, чиито максимум се достига най-бързо (1122) :)
Академични справки (Transcripts) се изискват и от двамата.

Виж чеклиста Document Checklist [IMM 5612] - там са дадени всички документи, с които ще доказвате кандидатурата си:
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... killed.asp

Другият важен източник на информация, който ще трябва да изядете с кориците е Instruction Guide [IMM EG7000] - пак на горния линк.

Чети и ако имаш нужда от помощ, питай. :)

Успех!
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от pumasapu »

Leda78 написа:1. Стажът по някоя от 29те професии, във вашия случай за Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216, трябва да е бил в последните 10 години.
2. За всичко, което е работил трябват доказателства - ако е работил като таксиметров шофьор, може би ще трябват копия от декларации за самоосигуряване и разни такива документи с едно придружително писмо.
3. Имайте предвид, че ако съпругът ви е principal applicant, то той трябва да e rpдържал IELTS и сертификата от IELTS трябва да го приложите още в първия набор с документи, които ще изпратите към Sidney.

Разгледайте инструкциите за кандидатстване и начина по който се дават точки за различните нива на IELTS, за да прецените какъв резултат ви трябва от IELTS, за да събирате минимума от 67 точки и да ви одобрят за продължение по процедурата.

Дано да не бъркам, но смятам, че грешиш в написаното по точка 2.
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от Leda78 »

Тълкувам го от чеклиста - Document Checklist [IMM 5612] - пише го в точка 12. http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... M5612E.pdf"

И аз съм чела преди време, че трябват доказателства само за професията от списъка, но дори да е било така, май вече не е, за съжаление.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от tonakis »

Дам, в случая съм съгласен с Леда, за всичко трябва доказателства. Ако не пратиш, най-малкото ще ти поискат от Букурещ. За таксиметров незнам точно как са нещата, но копие от някакъв договор доказващ, че извършва тази дейност + длъжностна характеристика би трябвало да свърши работа, след като не е основния стаж, с който ще кандидатствате. Но имайте готовност, че може да ви поискат и справка от НОИ (малко вероятно - но все пак не изключено).
kroxy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 7:15 am
Местоположение: София

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от kroxy »

Ами ние имаме извадка от австрийското "НОИ", където пише кога, при кого и за колко време е бил регистриран. Дали това би било достатъчно? Ще им изпратим оригинала с превод. Надявам се да го приемат.
kroxy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 7:15 am
Местоположение: София

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от kroxy »

всъщност има ли някъде, където официално може да се направи запитване в конкретния случай за таксиметров шофьор. Т.е. ако пишем на официалния мейл на имигрантските власти, дали ще ни обърнат внимание?
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от Lira »

kroxy написа: Ще им изпратим оригинала с превод. Надявам се да го приемат.
Не, не, не. Не им пращайте оригинала.
Направете си копие, заверете го при нотариус и го преведете при заклет преводач. Изпраща се нотариалното копие с превода, не оригинала.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Contractors and Supervisors, Mechanic Trades, NOC 7216

Мнение от tonakis »

kroxy email-a в Букурещ е bucharest-immigration@international.gc.ca Обаче от личен опит, старайте се максимално точно да си зададете въпроса, защото в повечето случаи на мене поне са ми отговаряли доста неясно и става една комуникация - оле мале :) Но поне отговарят и в крайна сметка рано или късно се стига до желаната информация :)
Публикувай отговор