Помощ за шоф.книжки Мрл

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Dimitar Kolev

Помощ за шоф.книжки Мрл

Мнение от Dimitar Kolev »

Извинете,че по стара тема,но не можах да се справя с търсенето.
Къде да намеря листовки/примерни тестове за шоф.изпит в Монреал,
имам тест на 11.май,но засега съм намерил само някакави справочници от библиотеката...
Моля дайте линк или адрес на място,от където да ги купя или заема.
Предварително благодаря.
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

testove

Мнение от jery »

zdravei priatelu .eto go linka po dolu.
imam samo edin vapros ako ti e udobno obiasni mi to4no kakva e procedurata za vadene na Qb 6ofiorska knijka zastoto skoro idvam i az i tova ste bade parvoto nesto koeto ste napravia i za kolko vreme se izdava thanks ..
eto go linka:
http://dimitrov.us/autoeval/
Аватар
мравката Z
Мнения: 218
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:13 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от мравката Z »

1. През първите три месеца в Квебек караш с книжката от Бг
2. Максимално бързо след пристигането трябва да си запишеш час за теория, защото се чака около 2 месеца.
3. Ако те скъсат на теория пак чакаш около 2 месеца.
4. Ако вземеш теорията след около 2 месеца ти дават час за изпита за практика.
5. Ако те скъсат /вероятност 80 % за нови емигранти/ пак чакаш около 2 месеца за нова дата

Цени
1. Теория 10 долара на явяване. Изпита е от 3 части и може да се вземат самостоятелно /вземеш ли дадена част после се явяваш само на останалите. Можеш да ползваш речник. Изпита е тест на компютър. Времето е неограничено.
2. Практика 25 долара на явяване. Няем на кола от 15 до 40 долара. Колкото по-близко до СААК /местния КАТ/си наемеш колата толкова е по-скъпо.
Ние сме независими, защото нищо не зависи от нас!
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

knijka

Мнение от mariane »

Za prakti4nia izpit caveta mi e da ce otide v Longeuil tam ima edin rycnak i ce minava po4ti bez problem ocven ako ne obarnesh kolata :lol: t.e. da mojesh karash cepak. ZAcazalenie ne moga da otkria nomera na tel. no ako te interecyva moga da pitam. Viarno e 4e ako ce iavish na Henri Borasa moje i do 5 pat da doctignesh taqm ca edni marlavi quebekari :evil: kacat na porazia no nali znaete 4e prazno miasto v prirodata niama i longioi cpored men e reshenieto, vzimash niakolko 4aca pri bratyshkata mai 25 dolara na 4ac i minavash po jivo i zdravo i po evtino izliza i po malko nervi e pone taka miclia az.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Hi ...
Мравке, като новоизлюпен притежател на местна книжка, ще използвам възможността да предам и моята информация.
(ще извиняваш, но ще ползвам твоите точки - по-лесно ще ми е :) )
мравката Z написа: 2. Максимално бързо след пристигането трябва да си запишеш час за теория, защото се чака около 2 месеца.
Когато се обадих в SAAQ ми предложиха дата за следващия понеделник. Преместих си я за след месец и половина. Предполагам че предната дата е била анулирана от някой преди мен и е била за запълване..
4. Ако вземеш теорията след около 2 месеца ти дават час за изпита за практика.
Еее, тук на мен ми предложиха кормуването да ми е следващия ден :) предполагам по същата причина...
5. Ако те скъсат /вероятност 80 % за нови емигранти/ пак чакаш около 2 месеца за нова дата
По правилник може след 21 дена да се явиш пак

Цени - при Роман последно гоних кокошките по улиците на Longueil за 30$/час. В деня на изпита си взех 1 час преди самия изпит, и за този час за наем на колата за изпита и за още нещо (помня ли ?) общо 95$. Отделно за книжката още 80$.
Караш 10 дена с една хартийка и след това си получаваш книжката по пощата.
Dimitar Kolev

Blagodaria!!... i o6te ne6to

Мнение от Dimitar Kolev »

Mnogo vi blagodarq,priateli za linkovete i na vsi4ki,koito mi pisaha l.s.
Imam appointment za 11.May,jena mi- za 12.Az kola si imam i si ia karam,e verno ot 3 dni,ama vzeh da svikvam94eta im i pravilnika ve4er).
A v Bg imam "C"kategoria i sum karal i kamioni(stari ruski voenni"ZIL 131" s udalgeni karoserii,s dvoino ambrirane,kakto i novi zap.evropeski),tova ne mi nosi ulesnenia,predpolagam?
Niamam computer u doma,a v ofisa ne moga da se zanimavam s tova.
V bibliotekata do nas-na Dollard v LaSalle niama Cd-rom na nito edin computer.
Izvinete za glupavia vapros:ima li niakakvi hartieni kopia?
O6te vednaj mnogo vi blagodaria!
Rosi

Re: Помощ за шоф.книжки Мрл

Мнение от Rosi »

Dimitar Kolev написа:Извинете,че по стара тема,но не можах да се справя с търсенето.
Къде да намеря листовки/примерни тестове за шоф.изпит в Монреал,
имам тест на 11.май,но засега съм намерил само някакави справочници от библиотеката...
Моля дайте линк или адрес на място,от където да ги купя или заема.
Предварително благодаря.
eto kak se e postaral na6ia priatel Dino , za takiva vuprosi:

http://dimitrov.us/autoeval/
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Vaproca ne e glypav az imax niakade no neznam dali ne cam gi izxvarlila. E shte proveria i ako ca jivi shte dadesh kordinati i cina shte ti gi donece. E ytre shte gi potarcia i dano da imash kacmet.
Заключено