Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от cocose »

http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000402
................
Крадци задигнаха автомобил "Мерцедес" S-класа, в който е била една от внучките на културния министър Вежди Рашидов. Синът на Рашидов и съпругата му сутринта спрели до столично училище в района на "Интерпред", за да изпратят едно от децата си и оставили в колата другото - момиче на 9 години. В един момент бащата видял, че колата тръгва. Двамата крадци първо не забелязали детето. Минута по-късно колата спряла на следващата пресечка, момичето слязло, а мерцедесът продължил в неизвестна посока.
................
Прочетете статията, след което прочетете и коментарите, и ми кажете, само аз ли съм нормален!!!!!!!
Само аз ли смятам че всички пропускат нещо много важно!!!!!!!!!!!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от myhata II »

Това го видях още сутринта във вестник Труд,как малкия циганин оставил мерцедеса запален с дете вътре,ама нали тате е министър и сме тежкари :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от IRA »

На мен ми е странно,че са оставили детето само вътре, с ключовете. ХХем са били двама, :o

И тук преди време имаше един подобен случай. На бензиностанция мъж отива да плати и оставя бебето на задната седалка, не искал да носи бебето с коша ,че тежал, а си и мислел ,че за една минута докато плати го вижда и през стъклото . Пред очите му някакви младежи задигат колата, ама въобще не виждат бебето отзaд. Ако беше моя мъж щях да му откъсн главата .
След един час намериха колата и бебето, ония звъннали да кажат къде са я оставили като видели бебето, се изплашили . И колата не беше мерцедес, въобще не помня за какво я бяха задигнали.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от cocose »

Не знам дали некой въобще си е направил труда да прочете коментарите, но това което на мене ми направи впечатление е:
- Българите обсъждат колата с включеният двигател и как бързо са открили крадците, и как бързо си е върнал колата......
- Канадците обсъждат КАК са си оставили въобще детето без надзор, и дали не трябва да им бъде взето...........
-------------------------
Равносметка, различни страни, различни ценности :)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от Omega3 »

Ееееееее братче в какьв стрес се живее днес. Не може да си оставиш детето и 10 секунди без надзор, защото ако ти вдигнат колата с бебето и крадците ти вьрнат бебето, рискуваш дьржавата да ти го вземе. Горкото бебе, ще го мотат по интернати защото таткото со оставил без надзор в колата. А това какви ценности са???????

Това ми звучи като един сьдия който при изнасилване за да определи присьдата се водил от това дали жертвата била с панталон или с кьса пола.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от Павел »

В САЩ за такова нещо вкарват родителите в затвора. Лично бях свидетел в Санта Моника как майка беше оставила детето си в кола паркирана пред един магазин. Някой се беше обадил на полицията, която вече чакаше майката пред колата и когато тя се появи и щракнаха белезниците пред детето.
Ама в Бг кой да се сети за такова нещо, още повече за дете на измислен министър-мутра. Същия този дебил навремето наби "полицайче", което имаше неблагоразумието да му направи забележка, че е паркирал пред кметството неправилно. Турчина тогава го заключиха за една нощ в ареста, но на другия ден измисленият генерал го освободи с извинение. За това го и направи министър - хем щото е турчин и е повече от политически коректно, хем от гузна съвест. С един удар два заека. Само дето трябваше да направи камба-нос не министър на културата, щото покрай него няма нищо културно, а министър на чашката и гуляите.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от IRA »

Е тук не им взеха детето, не са чак толкова крайни. Помня по телевизията обсъждаха, че след тоя стрес едва ли друг път ще оставят детето само в колата.
Имаше един по фрапиращ случай. Баща забрави бебе в колата на паркинг , на слънце. Бебето умря от обезводняване. Помня, че от полицията бяха казали, че няма да повдигат обвинение, че загубата на детето било достатъчно наказание.
п.с. Не съм чела коментарите, какви канадци са обсъждали случая?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от Omega3 »

Павеле,

разбирам, че трябва да има последстия за един родител, който си пазарува в магазина оставайки си детето в колата, ама пьк такьв цирк като арестуване пред детето ми се струва много травматизиращо за самото дете. Майката е центьра на животьт на детето и се появява някакьв чичко който и слага белезници и я отвежда на някьде си, в затвора??? Егати и процедурите имат тия там!!!!!

А полицаят като видя майката беше ли сьс насочен кьм нея пистолет крещейки донт мув, хендз ап, он д граунд ???
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от ivandaman »

Нещата са много различни днес.. Мен родителите ми редовно ме оставяха в колата при пазар, прозорците отворени и аз си играя на задната седалка, но тогава живота беше друг..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от Павел »

Omega3 написа:Павеле,

разбирам, че трябва да има последстия за един родител, който си пазарува в магазина оставайки си детето в колата, ама пьк такьв цирк като арестуване пред детето ми се струва много травматизиращо за самото дете. Майката е центьра на животьт на детето и се появява някакьв чичко който и слага белезници и я отвежда на някьде си, в затвора??? Егати и процедурите имат тия там!!!!!

А полицаят като видя майката беше ли сьс насочен кьм нея пистолет крещейки донт мув, хендз ап, он д граунд ???
A по-малък ли ще бъде стреса за детето, ако някой друг чичко го отвлече, пак с пистолет? В Щатите по едно време беше станало епидемия "родители" да си забравят бебетата в колите с много смъртни случаи - затова и направиха закона толкова строг. Спомням си за един професор който забравил, че не е закарал детето на градина и след 6 часа лекции го намери умряло в колата си. Ама Америка е полицейска държава, в България тепърва започват да глобяват, ако детето не е в детско столче.
Последно промяна от Павел на Вто Мар 08, 2011 9:46 pm, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от Omega3 »

ivandaman написа:Нещата са много различни днес.. Мен родителите ми редовно ме оставяха в колата при пазар, прозорците отворени и аз си играя на задната седалка, но тогава живота беше друг..
Аз не мисля, че тогава животьт е бил много по различен, най вече относно отвлечените деца. Даже предполагам, че в днешно време има по малко деца жертви на престьпления сравнено с преди 15, 20 години например.

Огромната разлика между сега и преди е, че в момента медиите раздухват всеки случай на отвличане и хората психясват, сьс право де. Преди просто не знаехме или пьк се говореше много по малко.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от Павел »

Омега, ти сериозно ли говориш? Не си спомняш как сме си играли навън до поне 11 вечерта? Едно от малкото предимства на оня строй беше, че престъпността беше почти нулева. Ама тогава имаше милиция, която пипаше здраво. Сега има физкултурна полиция, която само отчита дейност и прибира рушвети.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от Omega3 »

Павеле, и сега ако оставиш децата да си играят до 11 в много рядко случаи ще се слуи нещо. Както вече казах, сега и най малкото нещо кьдето и да се случи се казва ведната по медиите. Хората са се наплашили много. Скоро гледах данни, че трафикьт с деца е спаднал доста през последните години.

Сигурен сьм, че в Бьлгария сега има повече престьпност от преди, но и преди е била доста повече отколкото се знаеше.

Едно малко дете да види как му отвеждат майката с белезници, преживява голяма травма. Ако един престьпник не му пука за това, полицията не би трябвало да го прави.

Ти сам казваш, че става вьпрос повече за забравени деца в колата, отколкото за отвечени, такта че няма смисьл да се правят показни арестувания. Родителят може да бьде глобен и сьден, без това да се прави пред детето.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Апаши откраднаха кола с внучка на Вежди Рашидов

Мнение от optics »

Omega3 написа: Родителят може да бьде глобен и сьден, без това да се прави пред детето.
Е как, нали трябва детето да си знае правата ;-)
апа и бъдещите задължения за като порасне ...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор