Търсим работа

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Публикувай отговор
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Търсим работа

Мнение от anibani »

Аз и съпруга ми си търсим работа.
Аз говоря английски, с френския се затруднявам. Нямам местен опит, но пък ми са приравнени дипломите от БГ - икономическа информатика и право (бакалавърски степени). Имам опит 7 години като банкер. Мога да работя с документи.
Съпруга ми е инженер - геодезист, стаж над 10 години. Няма приравнена диплома. Разбира и двата езика, но се затруднява да говори. Може да работи като чертожник, работил е с Аутокад.
Приемаме предложения от всякакво естество на лични или на телефон:514-762-25-39.
Предварително благодаря.
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Търсим работа

Мнение от optics »

добре дошли,
успех !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
zeg
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 12:25 pm

Re: Търсим работа

Мнение от zeg »

имате ЛС
Ние вярваме
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Re: Търсим работа

Мнение от Pincher »

check this out:
http://www.groupesm.com" :)
tarsiat s Autocad
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Търсим работа

Мнение от anibani »

Благодаря на всички за информацията. Ще се възползвам максимално от нея. :D
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търсим работа

Мнение от mwanza »

Анибани, иди на метро Бери Юкам като излзезеш на шайбата се огледай за Laurentian Bank Career Station.

https://www.laurentianbank.ca/en/about_ ... ation.html"

Иди с някое резюме, човек никога незнае...

Успех!
:)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Търсим работа

Мнение от balbi »

Имате ЛС.
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Търсим работа

Мнение от anibani »

mwanza написа:Анибани, иди на метро Бери Юкам като излзезеш на шайбата се огледай за Laurentian Bank Career Station.

https://www.laurentianbank.ca/en/about_ ... ation.html"

Иди с някое резюме, човек никога незнае...

Успех!
:)
Благодаря за инфото. Аз вчер бях на тази спирка на метрото , но по друг повод. Нищо не ми пречи да да отида и утре. Благодаря.
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Търсим работа

Мнение от KASTA7372 »

anibani- извинявай, че малко извън темата- но и аз съм с право и досега не бях чувала за бакалаварска степен на правото- то е само магистърска- 5г. обучение и една година стаж и след това теоретико-практичен изпит в Министерството на правосъдието в София...или аз съм завършила много отдавна и да не съм наясно, че съдия може да станеш след 4г обучение...
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Търсим работа

Мнение от Marto »

KASTA7372 написа:anibani- извинявай, че малко извън темата- но и аз съм с право и досега не бях чувала за бакалаварска степен на правото- то е само магистърска- 5г. обучение и една година стаж и след това теоретико-практичен изпит в Министерството на правосъдието в София...или аз съм завършила много отдавна и да не съм наясно, че съдия може да станеш след 4г обучение...
Тя спомена за приравнени степени, та може би заради това. В Канада правото се води бакалавърска степен (LL.B. - Legum Baccalaureus или Bachelor of Laws), макар че за да следваш право е нужно вече да имаш бакалавърска степен (по каквото и да е). На практика 4 години за първия бакалавър + 3 за LL.B. + 1 година стаж ("articles") + Bar exam = okolo 8 години преди да можеш да практикуваш. В САЩ (отдавна), както и някои канадски унивеститета (отскоро) след тази 3-годишна програма получаваш J.D. - Juris Doctor. На практика получаваш същото образование, но някак по-добре звучи ;)

Тези с LL.B. или J.D. могат да учат и за магистърската степен, LL.M. - обикновено програмата е една година и е един вид специализация (да речем LL.M. по данъчно право).
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Търсим работа

Мнение от Marto »

Marto написа:
KASTA7372 написа:anibani- извинявай, че малко извън темата- но и аз съм с право и досега не бях чувала за бакалаварска степен на правото- то е само магистърска- 5г. обучение и една година стаж и след това теоретико-практичен изпит в Министерството на правосъдието в София...или аз съм завършила много отдавна и да не съм наясно, че съдия може да станеш след 4г обучение...
Тя спомена за приравнени степени, та може би заради това. В Канада правото се води бакалавърска степен (LL.B. - Legum Baccalaureus или Bachelor of Laws), макар че за да следваш право е нужно вече да имаш бакалавърска степен (по каквото и да е). На практика 4 години за първия бакалавър + 3 за LL.B. + 1 година стаж ("articles") + Bar exam = около 8 години преди да можеш да практикуваш. В САЩ (отдавна), както и някои канадски унивеститета (отскоро) след тази 3-годишна програма получаваш J.D. - Juris Doctor. На практика получаваш същото образование, но някак по-добре звучи ;)

Тези с LL.B. или J.D. могат да учат и за магистърската степен, LL.M. - обикновено обучението е една година и е един вид специализация (да речем LL.M. по данъчно право).
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Търсим работа

Мнение от anibani »

KASTA 7372, в БГ имах магистърска степен по право - то там няма бакалавър. Но тук ми го приравниха на бакалавър. Ето това имах предвид.
:D
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Търсим работа

Мнение от zorbat »

А как се приравняват дипломите от БГ в Квебек?
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Търсим работа

Мнение от Ascao »

zorbat написа:А как се приравняват дипломите от БГ в Квебек?
Мисля, че въпроса ти е много общо зададен. Ако искаш отговор ще трябва да уточниш какво точно искаш да знаеш.
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
MISHE
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 8:26 am
Местоположение: Montréal

Re: Търсим работа

Мнение от MISHE »

Дипломите от България в Квебек се приравняват най-общо казано по следният начин:
1. Даваш ги за превод на местен преводач, който е член на Професионалният ордер на преводачите в Квебек (Ordre des traducteurs, terminologues et interprètes agréés du Québec);
2. След това ги носиш на следният адрес:
MICC : Centre d'expertise sur les formations acquises hors Québec - MONTRÉAL
Adresse civique :
Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles
Centre d'expertise sur les formations acquises hors du Québec
255, boulevard Crémazie Est, 8e étage, bureau 8.01
MONTRÉAL (Québec)
H2M 1M2
Téléphone : 514 864-9191 ou 1 877 864-9191

На място ти дават да попълниш един формуляр. Цената за обработка на молбата е 105 долара. След около 3 до 8 месеца в болшинството от случаите си получавате документите по пощата.
За повече информация от първоизточника тук: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"
Публикувай отговор