Препоръчайте застраховател

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
mikele
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 3:12 am
Местоположение: Montreal

Препоръчайте застраховател

Мнение от mikele »

от който сте доволни,имам впредвид на движима и недвижима собственост.Инересеува ме приблизително сума която плащате за къща и една или две коли. :)
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Препоръчайте застраховател

Мнение от edin_potrebitel »

Няма такава формула, по която да се сметне една къща с една-две коли колко струва. Има хиляда и един фактора от които зависи застраховката, като например

- цена, местоположение на къщата, година на строеж, подновявана ли е или не /ако е по-стара/, възраст на собственика, професия / има отстъпки за някои професии/, пушачи - непушачи, алармени системи, дали покрива наводнение, колко е дидактибъла и т.н.

- за колите същото - година, марка, модел на колите, възраст на шофьорите, местоживеене, колко дълго имат застраховка, книжката откога е, имат ли или не катастрофи, отнети точки, кредитното досие се проверява / за къщата също/, употреба на колата - за ходене на работа, бизнес или само за разходка и до магазина, едностранна или пълна е застраховката и т.н.


Всеки въпрос, който ви задават при сключване на застраховката има значение за цената.

Някои компании имат промоции, т.е. при сключване на застраховката пращат чек за 50, 100, 200 долара, с две думи обаждаш се на всички и питаш, накрая избираш най-доброто за теб.
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Препоръчайте застраховател

Мнение от nikolovata »

Също така mоже да проверите, ако иmате застраховка от работата, дали фирmата ви няmа договор с някоя застрахователна коmпания, която да предлага услуги на работниците на по-ниски цени.
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Препоръчайте застраховател

Мнение от todor73 »

Пробвай с Дежарден, колкото и смешно да звучи, аз в началото бях с тях после ги отсфирих тотално, смених банка и т.н.
Преди 3 години смених колата и звънях наред, Дежарден ми дадоха най-добра застраховка за колата сега всичко движимо и недвижимо ми е при тях, но както ти казаха има много фактори, ако викаш само да, да, може да се окаже че си застрахован и за сблъсък с НЛО ...
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Препоръчайте застраховател

Мнение от thehellgirl »

Много сме доволни от тези, плащат щетите бързо и добре и след 1 г отстъпките са добри

http://www.lussierassurance.com/

Десжарден няма да ги коментирам, няма такава некоректност
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Препоръчайте застраховател

Мнение от edin_potrebitel »

"Тези" едва ли плащат, по-скоро плаща застрахователната компания. Това е група от брокери, които вероятно работят с доста застрахователни компании, така че подобно обобщение не е много коректно.
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Препоръчайте застраховател

Мнение от Vodolei »

За къщата - ТД Иншуърънс за нас беше най-добре, за колата - Дежарден. Разбира се най-добре ще е колите и къщата да са на едно място, правят отстъпки. Обади им се и питай, с удоволствие ще ти отговорят.

А тук можеш да сметнеш горе-долу, хем ще имаш база за сравнение, хем ще видиш какво ще те питат като се обадиш, да си готов, защото едва ли на всички въпроси знаеш отговорите, какъв ти е покрива например, колко е разгърната площ на къщата и т.н.

http://www.melochemonnex.com/en/home4?c ... 5QodWw4_wA
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Препоръчайте застраховател

Мнение от thehellgirl »

edin_potrebitel написа:"Тези" едва ли плащат, по-скоро плаща застрахователната компания. Това е група от брокери, които вероятно работят с доста застрахователни компании, така че подобно обобщение не е много коректно
Айде пак се вманиа4аваме, има ли зна4ение, важното е 4е са коректни ... какво толкова некоректно написах :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: сме6ен си
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Препоръчайте застраховател

Мнение от edin_potrebitel »

Ти се посмей сега, а аз ще се посмея после, когато "тези" един ден внезапно не плятат, защото от тях нищо ама нищо не зависи. Не може така да се пишат подвеждащи изказвания, защото за мен и теб вероятно застраховката е абсолютно различна пък било то и направена в една и съща компания. Всички плащат ако има за какво, но по-добре да не ти се налага.
Публикувай отговор