Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от ablood »

Напоследък доста се шумя около избора на русенската красавица N1, която някои хора обявяват за супергрозна. Ето снимка на привърженик:
Изображение
А ето снимка на противник:
Изображение
Моето (ablood) лично мнение: момичето далеч не е толкова грозно, колкото го изкарват, но за миска не става. И за модел не става. И за готина мацка даже трудно се класира. Зависи от осветлението и броя на ракиите.

Не така обаче стои моето мнение за Мис България Антония Петрова. Снимки от фенове.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
За нея се изписа и изговори много. Беше определяна като "крокодил", "изрод", "грозна като смърта" и подобни крайности, които, ако бъдем честни биха могли да си позволят само съпрузите на Холи Бери и Джесика Алба. Защото, макар и относително нефотогенична, Антония е една наистина зрелищно красива жена. Дали става чак за Мис България е друг въпрос.
Снимка от противник:
Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от Павел »

За мис Руси нйе ставъ, за мис Факултйета - опредилйено.

Русата има страхотно тяло и сравнително добра буубс джаб, но е малко бътърфейс.

Бг журналя не се научи, че не е Холи, а Хали Бери.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от ivandaman »

Ба си... Тази в средата от втората снимка направо ....... трепе рибата и кърти радиатори..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от ablood »

Павел написа:Бг журналя не се научи, че не е Холи, а Хали Бери.
За разликата между скункс и skunks мога да те оставя да се противопоставяш на българските зоолози, ама, че Halle Berry се произнасяла Хали, а не Холи си е първенюшко изхвърляне. Не е нито "а" нито "о". Няма буква в българската азбука за този звук:
http://translate.google.com/#auto|en|hall
Ето тук влиза в сила лафът на Линко "Пази боже сляпо да прогледа!".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от Павел »

Сляпото си ти, даже и глухо. Да те светна, че при имената правила няма. Аз когато съм чул за пръв път за Хали Бери и как и се произнася името, ти още си хлопал с дърветните налъми на село.

Холи (примерно Хънтър) се пише Holly. Схващаш ли разликата?

Следващия път преди да се правиш на интересен, си пусни някое от клюкарските предавания по тивито, отвори си ушите и започни да си водиш записки.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от ablood »

Дал съм ти линк към речник, с функция произнасяне. Кликни върху говорителчето!

Спорът е безсмислен, особено след като самият ти казваш, че правило няма. Като няма правило, защо ме поправяш?!? Можеш да отидеш в 100 различни англоговорящи местности и да го чуеш по 100 различни начина.

Аз не твърдя, че се произнася точно Холи, ама да се заяждаш, че било Хали...

Аман от даскали!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от ablood »

Hal - hal (чисто А)
hall - hall [ hawl ] (средно между А и О)
holly - hol·ly [ hóllee ] (вид О)

Разбира се, в различнитедиалекти е различно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от ivandaman »

Момци по-важното е чи нито един от крокозъбелите на снимките не се доближава до Halle Berry... А пък Джесика Алба си е направо от друга планета..

А относно под-дискусията..
Halle Berry (pronounced /ˈhæli ˈbɛri/; born August 14, 1966[1]).... Това е от http://en.wikipedia.org/wiki/Halle_Berry

Името и е много странно, аз например не бих зацепил как да го произнеса ако не бях го чувал тук и там.. Но ако може да се вярва на уики-то е по близко до А и отчасти до Е и няма нищо общо с О
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от IRA »

Хайде стига вече с това произношение. На Български казваме така и толкоз. все едно английско говорещите произнасят правилно нашите имена или пък да вземем за пример френските. Като дойдат тук не може да ги разбереш, коя улица търсят. Такива бисери невероятни има.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от optics »

Павел е прав. И аз всеки път се изумявам как не се научиха че е много повече Хали отколкото Холи.
Поне да си бяха направили труда да го чуят. Какво пише дори в уикипедията не е толкова важно в случая, след като сме слушали интервюта и сме го чували.
Блъда преди да обижда и да дава линкове да ходи да го чуе в оригинал.

Последния хит който видях написан е Дженифър Лов Хюит.
Явно ловни страсти са повлияли :D

Има и други случаи дето бъркат много - пример който ми идва наум е Neve Campbell. Първото име е Нев, а не Нийв както съм го виждал по български писания.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от Omega3 »

optics написа:Павел е прав. И аз всеки път се изумявам как не се научиха че е много повече Хали отколкото Холи.
Поне да си бяха направили труда да го чуят. Какво пише дори в уикипедията не е толкова важно в случая, след като сме слушали интервюта и сме го чували.
Блъда преди да обижда и да дава линкове да ходи да го чуе в оригинал.

Последния хит който видях написан е Дженифър Лов Хюит.
Явно ловни страсти са повлияли :D

Има и други случаи дето бъркат много - пример който ми идва наум е Neve Campbell. Първото име е Нев, а не Нийв както съм го виждал по български писания.
Ти само да чуеш тук в Кебек как се гаврят с имената на някои амеркански градове. Например ; Лос Анжел, Детроа, Бостон, Илиноа. По принцип сьм забелязал, че англофоните гледат да спазват френското произношение на кебекските градове и почти винаги казват Кебек, а не Кубек, Сен Лоран, така както и на дьржавните институции.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от ablood »

Спорът тръгна от заядливата корекция на Павел, че не се пише Холи (неточно), а Хали (също неточно). Всъщност може и да е съвсем точно О в Нова Зенландия, но това си е заяждане.

Преди много години бях свидетел на тежък спор относно рецептата на "Яйца по Панагюрски". Година по късно в панагюрище ми поднесоха яйца, дето си нямаха общо и с двете рецепти.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
newwave
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Юни 18, 2010 11:43 am

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от newwave »

Ооо, да! Преди няколко дни по всички телевизии тук се говори за русенската мис и даваха части от конкурса... Аз... зная, че ще изглежда злобно, но просто, момичето не е за мис нещо, сериозно, просто то е толкова фрапиращ този избор, че просто няма на къде повече... не че ме вълнуват тия неща, но като се раздуха случая и започна много да се говори, разбрах, че момичето в крайна сметка се е отказало от короната. Истината е, че тези местни конкурси, а по всяка вероятност и националните, са предопределени и понеже този случай е много стряскащ стана така популярен. :)
А за яйцата по пангюрски, много ги обичам, забулени в гореща вода, кисело мляко, чесън и запъжен червен пипер отгоре :) Тази рецепта знам аз, ако искаш кажи твоята от Пангюрище!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от ablood »

В интерес на истината геогра фско-панагюрските не ми харесаха толкова. Явно рецептата е еволюирала, напускайки града. :)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Miss български крокодил, или злобата на подгласничките

Мнение от miteto »

ablood написа:За нея се изписа и изговори много. Беше определяна като "крокодил", "изрод", "грозна като смърта" и подобни крайности, които, ако бъдем честни биха могли да си позволят само съпрузите на Холи Бери и Джесика Алба. Защото, макар и относително нефотогенична, Антония е една наистина зрелищно красива жена. Дали става чак за Мис България е друг въпрос.
Снимка от противник:
Изображение
Хубаво си е момичето. Просто гримьора не е свършил работата перфектно + лош ъгъл на снимката (светлината разкрива пудрата), ама такива неща се случват и на най-добрите:

Изображение
Публикувай отговор