Документи Виена. По куриер или по пощата?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от pavelyankov »

Привет на всички! Най-накрая и ние казахме: старт!!!!
Утре искаме да изпратим първите документи. Моля за съвет - пощите ли да ползваме, или да ги пратим по куриер?
Моля споделете вашия опит! Благодарим на всички отзовали се! :)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от Joya »

Аз пуснах днес, с куриер. След всичкото търчане и пари, някак си не мога да се доверя на български пощи. Изчезвали са ми няколко пратки...
Но всеки преценява сам :)
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от liddi »

Здравей, blaster!

Ние изпратихме нашите документи с Бг пощи, препоръчано писмо!
Изрових обратната разписка и там пише ,че са предадени след 3 дни.
Проблемът с Бг пощи не е в изпращането, а в получаването на документите, според мен! Ние си останахме само с въпросната разписка и нищо друго от Виена не достигна до нас. :(
Разходите по процедурата наистина са огромни и всеки сам преценява възможностите си!!!

Пожелавам Ви от сърце успешно започване и завършване на процедурата! :)
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от pavelyankov »

Ние си наехме пощенска кутия в един пощенски клон, точно за да не се губят документи.
А отосно препоръчаните писма, зная че са сигурни, но достатъчно ли са бързи? Нашата цел е документите да са във Виена до 31.03.
А приблизителн разлика в цената може ли да сподели някой?
MilenaTri
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 12:39 pm

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от MilenaTri »

Ние ги изпратихме с Български пощи. Нямахме проблем /може да е чист късмет/. Платихме около 13-14 лева ако не ме лъже паметта.
Виена: 30.12.2009г.
TCFQ:30.03.2011-B1/B2
Сертификати:07.09.2011
Букурещ: 15.09.2011
Баркодове: 30.09.2011
Медицински изследвания: 26.03.2012
Покани: 09.10.2012
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от demococcus »

Честито, blaster! И най-дългият път започва от първата стъпка.
БГ пощи са ми точно обратното на "любими", но както казва Лиди проблеми с изпращането досега не се е чуло да има :y:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от emili_vn »

blaster написа:Ние си наехме пощенска кутия в един пощенски клон, точно за да не се губят документи.
А отосно препоръчаните писма, зная че са сигурни, но достатъчно ли са бързи? Нашата цел е документите да са във Виена до 31.03.
А приблизителн разлика в цената може ли да сподели някой?
За да не се губят на адрес за кореспонденция изпишете и адреса на пощенския клон, а ако водещ кандидат е съпругата - уведомете служителите в клона за моминското и име, защото на него ще получава писма от Виена / тук във форума има споделени проблеми за върнати писма поради това, че няма такова лице-получател - не че имам идея какъв им е проблема на служителите в пощата при положение, че въпросната кутия си има номер/.
Препоръчаните писма пристигат във Виена от 7 до 10 дни след изпращането / обичайно е за 7 дни да стигнат/.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от liddi »

blaster, служителката в пощата ни каза, че пратката ще бъде доставена за около 7 дни. При вас дали ще пристигне до 31.03. няма как да се разбере :) Цената беше около 15лева.
И да допълня....ние също наехме пощенска кутия в централен клон в София!!! Уви, остана празна!
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
Аватар
shamana
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 12:22 am
Местоположение: Варна

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от shamana »

Да кажа и моето мнение. Поради славата на БГ пощи и поради факта, че държахме документите ни да пристигнат възможно най-скоро избрахме по-малкото зло 60 лева повече и повече спокойствие. Изпратихме документите с UPS за 75 лева и срока за доставка е 2 или 3 работни дни. Всеки си решава кое е по-важно за него. Ние също бързахме за да се класираме евентуално за зимната сесия и успяхме. Дали е благодарение на UPS или не, не знаем. Успех каквото и да решите :y:
21.08.2009 - Док. Виена
28.08.2009 - Акюзе
02.10.2009 - Покана за интервю
08.12.2009 - Интервю
28.01.2010 - Док. Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
15.03.2010 - Мед. формуляри
29.03.2010 - Медицински
12.04.2010 - O.K. на мед.
28.09.2010 - покани за визи
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от Joya »

Ние също бързаме, вчера пратих в 16:30 днесв 12 трябва да са там. Сега ме тресе треска и само зяпам тракинга.... Аз пратих с федекс за 75 лв. И сити експрес имат международни, даже ако се отиде в офиса им цената е 35 лв, пътува 2 или 3 работни дни.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от pavelyankov »

Май към куриер клонят нещата. Щото тази сутрин открихме една грешно написана дата в един документ, и айде наново при преводачите, и ......ала бала, отиде денят :D
Така че май ще викаме куриера. Пък и сякаш от куриера повече отговорност можеш да търсиш. Докато ако БГ пощи се издънят нещо, лелките от гишетата има да се чешат там където не ги сърби, и да ти се скарат че им търсиш сметка :D
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от demococcus »

blaster написа:Пък и сякаш от куриера повече отговорност можеш да търсиш....
Сякаш е така, ама не е така. На нас Спиди ни разляха два бидона гроздов концентрат и когато им потърсихме сметка, обясниха че не ни дължат нищо, защото пратката не е застрахована. Ако сме искали, можело следнащия път да платим там колко процента от стойността на товара и да ни бъде застрахована, от което естествено цената на доставка ще стане съвсем, съвсем различна.
Аз наскоро се интересувах как седи въпроса за застраховане на документи (щото пращах 4 дипломи по куриер и нали се сещате...) и служителката от DHL ми каза че даже и да искам, документи нямам право да застраховам! :o Обясни че когато се касае за документи, застраховтака е фиксирана и е включена в цената на куриерската услуга. Но не пожела да ми каже точно колко е тази застраховка. Когато й обясних че това са 4 дипломи, всяка от която струва по 130 лева за да се преиздаде и я питах дали застраховтака ще го покрие в случай на загубване, взе да го увърта и да обяснява че мога да си следя пратката и че няма да се загуби.

Тъй че сигурност няма.. има само ниво на доверие в куриера. И размер на таксата, естествено :)
Единствената сигурна далавера е да се комбинират двама или трима да си изпратят заедно нещата и да си делнат таксата. Или пък да се ползва някаква отстъпка - често пъти фирмите имат нещо като "абонамент" или "преференциални цени" и ако шефът ви е готин (или шефът сте вие), можете да ползвате ДХЛ на половин цена например. Или на четвърт, ако съчетаете и двете (готин шеф и съвместно изпращане).
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от Joya »

Да ама ако на тия двама трима, теглото на документите надвишава половин килограм...
Нашият куриер, бая подхвърля плика, все му се виждаше че е на половин кило, ама аз се запънах и отказах да ми го таксуват за по-тежък. :D
Да питам някой който е пращал с куриер, на получател ми пише охраната на сградата, така ли трябва да е ? Иначе за го доставили за по-малко от 24ч, дано всичко да е наред, защото има да го мисля докато получа акюзето.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от demococcus »

Joya написа:Да ама ако на тия двама трима, теглото на документите надвишава половин килограм...
Нашият куриер, бая подхвърля плика, все му се виждаше че е на половин кило, ама аз се запънах и отказах да ми го таксуват за по-тежък. :D
Да питам някой който е пращал с куриер, на получател ми пише охраната на сградата, така ли трябва да е ? Иначе за го доставили за по-малко от 24ч, дано всичко да е наред, защото има да го мисля докато получа акюзето.
DHL не го подхвърлят, ами си имат едно електронно портативно кантарче. Иначе верно е това за килограмите - ако отиде на 1 кг, вместо да остане в границите на 0,5... цената расте, ама с малко - около 30% (вместо 100% ако другият човек си пусне втора пратка отделно). Аз мислех че е едно и също, ама сега проверих и се оказа че е по-скъпо.

Паспортите обаче са лекички и се надявам да направим комбина с някго, когато дойде времето за визи :)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Документи Виена. По куриер или по пощата?

Мнение от pavelyankov »

demococcus написа:
blaster написа:Пък и сякаш от куриера повече отговорност можеш да търсиш....
Сякаш е така, ама не е така. На нас Спиди ни разляха два бидона гроздов концентрат .......



Въхххх.....пази боже!!!
Публикувай отговор