удостоверение за развод?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
lapine
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 3:29 pm

удостоверение за развод?

Мнение от lapine »

здравейте! имам следният въпрос: трябва ли мъжът ми, който преди мен е имал друг брак (без деца), да добави в документите удостоверение за развод? Задължително ли е, ако да?
Благодаря:)
ssy81
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:30 am

Re: удостоверение за развод?

Мнение от ssy81 »

Здравей Лапине,
Съпругът ти трябва да приложи документ за развода. В едната декларация, има поле за данните на екс-съпрузи.Там попълва името, датата на раждане на екса и периода на бившия брак. След това прилага превод на удост. за развод.
Надявам се да помогнах.
lapine
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 3:29 pm

Re: удостоверение за развод?

Мнение от lapine »

Оххх...ОК, много ти благодаря! Надявах се да си го спестим това, но явно няма начин.
За тази ли декларация говориш: Declaration des epoux ou de conjoints de fait, в която пише:
"Au moment de mon mariage avec cet epoux, j'etais l'epoux d'une autre personne" (OUI/NON) (на мен лично не ми е много ясно какво точно имат предвид)
ttto
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Фев 16, 2010 9:34 am

Re: удостоверение за развод?

Мнение от ttto »

Да, задължително е. А ако има дете от този брак, документът трябва да показва и кой е получил родителските права и т.н.
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: удостоверение за развод?

Мнение от Di_82 »

Привет,

Ние не сме пращали такова удостоверение за развод. Решихме, че това е нужно само, ако двойката живее на семейни начала без брак. И досега не са ни искани допълнителни документи, а и имаме потвърждение, че сме в листата с чакащите интервю :)
lapine
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 3:29 pm

Re: удостоверение за развод?

Мнение от lapine »

Благодаря ви много:) Мислим да приложим удостоверение за гражданско състояние и да се надяваме да не ни поискат нищо друго, че ще ни се наложи да вадим дубликат...
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: удостоверение за развод?

Мнение от MarinaNik »

Ние пък си подадохме документите към Виена, без да приложим съдебното решение за развода. И в писмото, с което ни искат TCFQ изрично пише, че трябва да се представят удостоверението за сключен брак и решението за развод и двете в оригинал, разбира се, преведени на френски. Може би ни ги искат, защото нямаме брак, а сме на семейни начала, а може би, защото не съм с бащината си фамилия след развода, а може би и заради двете. :)
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Публикувай отговор