KAT

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
filicon
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 2:33 pm

KAT

Мнение от filicon »

като чета из форума удостоверение за шофьрски стаж може да се извади и в канадското консултсво в торонто с/у 15 долара за 3 дни. Разходите за такова в КАТ са 11 лв и допълнително пари за легализиране. Ако правилно сам разбрал няма значение дали ще го извадиш в БГ или в Канада. Излиза че е нужно евентулно удостоверение от застрахователя за липса на застахователни събития.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Това от застрахователите е много важно. Ще ти намали значително сумата по застраховките тук. Трябва да е написано на английски и да бъде споменато, че НИКОГА НЕ ТИ Е ИЗПЛАЩАНО ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПО СЪБИТИЕ. Ако ще идваш в БС трябва да им дадеш тук оригиналното писмо от България, адресирано до Канада.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

а ако идваш в Онтарио - няма нужда да се хабиш.. застрахователите това не го признават... поне така беше преди 5-6 години, може нещо да се е променило напоследък
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

prace написа:Това от застрахователите е много важно. Ще ти намали значително сумата по застраховките тук. Трябва да е написано на английски и да бъде споменато, че НИКОГА НЕ ТИ Е ИЗПЛАЩАНО ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПО СЪБИТИЕ. Ако ще идваш в БС трябва да им дадеш тук оригиналното писмо от България, адресирано до Канада.
Да бе. :wink:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: KAT

Мнение от Жени »

filicon написа:..... Излиза че е нужно евентулно удостоверение от застрахователя за липса на застахователни събития.
Това удостоверение е абсолютно излишно.

Ако у някого е останало впечатлението, че му е признато, то е защото така и така застрахователят и вие се "пазарите" за какво цена ще ви застрахова и той си има праг до който и със и без тази хартийка има възможност да пада. Дори да си я ксерокопира и прибере в документите си пред вас, тя после заминава в кошчето, защото нямам абсолютно никаква стойност. :wink:
filicon
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 2:33 pm

Мнение от filicon »

Благодаря за отговорите.

А за удостоверение за шофьрски стаж може е без значение каде ще се извади в БГ или в канадското консултсво в торонто нали?
Vanco
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 2:08 am
Местоположение: Vancouver,Canada

От BC

Мнение от Vanco »

Подкрепям на 100% Прасе.А Вие Aблъд и Жени как може да твърдите неща за провинция в която не живеете.Жени ти си толкова убедена сякаш ти изхварляш кошчетата на ICBC и знаеш къде отиват тези писма.Сигурен съм на1000% че това е писмото което наистина е важно и ти намалява до 40% от basic иншуранса( лично на мен след като им го представих ми варнаха около 400$).Признават ти само до 8 години от друга държава и ти дават 40%,след още 2 без клеймове стигаш 43% колкото е макс. за BC.БДВ това за сега е и най-ценния и най-важмия документ който сам взел от БГ.Така че всеки да взима отношение за провинцията за която е правил застраховка,а не само да си чешете езиците и да се правите на голями разбирачи.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: От BC

Мнение от ablood »

Vanco написа:Подкрепям на 100% Прасе.А Вие Aблъд и Жени как може да твърдите неща за провинция в която не живеете.Жени ти си толкова убедена сякаш ти изхварляш кошчетата на ICBC и знаеш къде отиват тези писма.Сигурен съм на1000% че това е писмото което наистина е важно и ти намалява до 40% от basic иншуранса( лично на мен след като им го представих ми варнаха около 400$).Признават ти само до 8 години от друга държава и ти дават 40%,след още 2 без клеймове стигаш 43% колкото е макс. за BC.БДВ това за сега е и най-ценния и най-важмия документ който сам взел от БГ.Така че всеки да взима отношение за провинцията за която е правил застраховка,а не само да си чешете езиците и да се правите на голями разбирачи.
Първо, провинцията в която не живея е тази, написана под аватара ми, следователно жовея в нея. После, от какво са ти върнали $400? Агента ти е пробутал евтин трик и ти си се вързал.
Жена ми с нейната стара/евтина кола започна да плаща $170/год още на втората година от взимането на тукашна книжка. Преди това бяха $260. За какво са ти тези 8 години стаж?
Не се връзвайте на тъпи номера колко са ви свалили от цената и колко е щедър продавачът/агентът специално за вас! Щеше да бъде достатъчно само да му кажете, че искате по-ниска цена и той веднага щеше да отреже някоя от екстрите.
Та колко е била преди да ви направи "отстъпка" $400? :wink:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: От BC

Мнение от Жени »

Vanco написа:.....Жени ти си толкова убедена сякаш ти изхварляш кошчетата на ICBC и знаеш къде отиват тези писма.....
По принцип не пиша във всяка тема и нямам отношение по всички въпроси. Сериозен човек съм и избягвам да си чеша езика по теми, които са важни, защото очаквам подобно отношение към мен от съфорумците, когато аз имам нужда!

По темата абсолютно доказателство на думите ми не мога да дам, а също и не мога да искам от никого да взема мнението ми за чиста монета!

В крайна сметка, колкото и пъти да е имало теми по този въпрос и колкото и разнопосочни мнения да дават съфорумците, новите имигранити си вземат такова уверение от БГ (и аз в това число), дават си парите, защото то не е толкова скъпо в крайна сметка и си се чувстват спокойни, че са направили всичко по силите си!

И най-вече са доволни, че са излъгали тукашния застраховател, защото (поне преди беше така) уверения се вземаха срещу 10-20 лв. от Алианс, макар да не си бил техен клиент в БГ и разбира се те няма как да знаят за застрахователните събития, които си имал.

Vanco, виждам от патоса, с който пишеш, че ти си от хората, които могат да бъдат убедени само ако те изхвърлят в кошчето тези документи! :wink: А цифрите, които си написал и обясненията, които си дал са ми сташно трудни за разбиране - направил си една словесна салата! Моля те разясни още веднъж какво имаш придвид!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

prace написа:Трябва да е написано на английски и да бъде споменато, че НИКОГА НЕ ТИ Е ИЗПЛАЩАНО ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПО СЪБИТИЕ.
Ако е на български, става ли с представяне на сертифициран превод?
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

pantata написа:а ако идваш в Онтарио - няма нужда да се хабиш.. застрахователите това не го признават... поне така беше преди 5-6 години, може нещо да се е променило напоследък
В Онтарио АБСОЛЮТНО ПРИЗНАВАТ ТАКОВА ПИСМО. Бях в Онтарио от сепември 2008 до декември 2008 месеца и плащах за колата си 146 $ на месец, защото ми признаха писмата ми са от Армеец и Лев инс. Армеец ми издаде писмото на английски, а от Лев инс беше на български с превод. Агента, който ми направи застраховката се казва Peter Groombridge от Johnson Inc. в Тъндър бей.
Когато дойдох в БС опитах със същите писма, но ми казаха, че искат ОРИГИНАЛИТЕ и то да бъдат адресирани до тях, ICBC. Докато не ми изпратиха оригиналите от България ми определиха застраховка 207$. Сега, след като им изпратих оригиналите на писмата застраховката ми е 175$. Това са 30$, които могат да се спестят. Писмо от КАТ не върши работа за застраховките. Единствено върши работа преведено писмо, че имаш повече от 4 години шофьорски стаж, за да те допуснат до G тест (в Онтарио).

Аблъд обича да говори глупости за неща, които не разбира, но в случая не е интересен, защото ще обърка човекът, който отвори темата и поиска съвет.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

В едни провинции като Квебек, Саскачеван и др. такива писма ще са безполезни. В други, най-вече Онтарио или Албърта, някои застрахователи ще ги уважат и признаят. Така че ако струват 10 - 20 лв, вземете си, това пари ли са. Тук могат да ви спестят първите години 100-на долара месечно премии, познавам много такива бг-емигранти, личен опит също. Естествено превод на английски. :wink:
Embrace your climate change!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

7George написа:В едни провинции като Квебек, Саскачеван и др. такива писма ще са безполезни. В други, най-вече Онтарио или Албърта, някои застрахователи ще ги уважат и признаят. Така че ако струват 10 - 20 лв, вземете си, това пари ли са. Тук могат да ви спестят първите години 100-на долара месечно премии, познавам много такива бг-емигранти, личен опит също. Естествено превод на английски. :wink:
Така е. В Saskatchewan не признават никакви писма, но там е и ниска застраховката, та да не си и заслужава много търчането за писма. Ама то и не ходят много българи в Saskatchewan.....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Тъй като се предположи, че дрънкам глупости без да разбирам бих могъл да задам няколко образователни въпроса:

Всъщност колко време мина за да ти падне цената с $30?
За този период (дори и седмица да е) случайно да си навъртял кръгла година от взимането на канадска книжка, от първата застраховка, или от застраховката с тази фирма?
Сменяли ли сте колата?
Сравни ли стария и новия договор цифра по цифра? Аз веднъж ги излових, че за да ми дадат по-добра цена са ми отрязали една от опциите.

Тъй като не очаквам коректен отговор на всичките въпроси е безсмислено да ги задавам. Един добър агент знае кога да излъже клиента, че му дава по-добра цена заради труда който си на направил. Цената щеше да падне дори и след някое настоятелно обаждане, или от самосебе си при следващото подновяване.

Разбира се писмото също е вариант. Просто за някои няма друг.
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Мнение от calculator »

Prace написа:
"В Онтарио АБСОЛЮТНО ПРИЗНАВАТ ТАКОВА ПИСМО. Бях в Онтарио от сепември 2008 до декември 2008 месеца и плащах за колата си 146 $ на месец, защото ми признаха писмата ми са от Армеец и Лев инс. Армеец ми издаде писмото на английски, а от Лев инс беше на български с превод. Агента, който ми направи застраховката се казва Peter Groombridge от Johnson Inc. в Тъндър бей.
Когато дойдох в БС опитах със същите писма, но ми казаха, че искат ОРИГИНАЛИТЕ и то да бъдат адресирани до тях, ICBC. Докато не ми изпратиха оригиналите от България ми определиха застраховка 207$. Сега, след като им изпратих оригиналите на писмата застраховката ми е 175$. Това са 30$, които могат да се спестят. Писмо от КАТ не върши работа за застраховките. Единствено върши работа преведено писмо, че имаш повече от 4 години шофьорски стаж, за да те допуснат до G тест (в Онтарио."

Наистина ме развесели. Голям смях падна! Сега ще извикам и съседите да се позабавляват.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Публикувай отговор