Acanac!.......

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Acanac!.......

Мнение от denzel »

Здравейте!
Имам едно питане относно Acanac телефонията......
Станах абонат на Acanac за интернет и телефон.Нямам все още това-Voip router"Linksys - Sipura SPA-2102" и засега говоря през компа!
Та въпросът ми е откъдя да закупя въпросното "животно" на прилична цена и ще ли ми е възможно да го настроя сам или ще ми трябва помощта на специалист в областта!.....
Ще съм благодарен на всеки отговор!
Благодаря ви предварително!.........
Dum spiro spero!
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Защо ти е този рутер? Нали имаш телефон.
Както и да е:
VoiP router е скъп така че не знам къде да го намерш на читава цена. Настроиките са елементарни и ако е обяснено добре от компанията която ти предоставя VoiP.
Аз лично се бях засилил да вземам такова животно за long distance calls. Обаче за сега нямам възможност. Иначе идеята е добра. SIEMENS са много добри в това отношение. Има и друг начин - да си вземеш VoiP телефон, но и те не са евтини. Говоря за тези които ще ти свършат работа наистина.
Има един начин да избегнеш това. Там където аз съм абониран, компанията ми предоставя местен номер и пин код и мога да звъня от домашния си телефон. Не съм го пробвал, но само казвам да знаеш че има и други възможности. Рутера или Voip телефона са най-доброто решение, но скъпо.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Аз съм със Sipura SPA-2100 незнам си кой модел, но рутера ми го продаде доставчика http://g3telecom.ca и е с настройки специално за тях кодирани.
Твоят доставчик няма ли VoIP рутери към услугата?

Това е най-евтиното дето намерих набързо
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от denzel »

Благодаря ви за отговорите!
Въпросният Voip рутер ми трябва за да мога да говоря от телефонен апарат,а не през компютъра както досега!Аканак предлагат рутери с услугата,но аз избрах най-евтиния вариант ,т.е. без него.
Така или иначе си закупих рутер и воип адаптер втора ръка,влизах настройвах,в крайна сметка стигнах донякъде,а именно звъня от телефона и водя разговор,дотук ОК.Но отсреща като ме търсят на мен телефона ми звъни,но като вдигна не чувам нищо,а отсреща се включва гласова поща :evil: :evil: :evil: .
И така след много потене и перипетии през уикенда, в крайна сметка сложих у-вата настрани и си върнах старите настройки и пак говоря през компютъра,тоест ползвам слушалките и микрофона......и програмата X -lite.
Та ако има някой наистина "светнат" по въпроса,моля да ме осветли и мен!
Апропо-става въпрос за Воип адатер-Linksys PAP2T!
10х предварително! :roll:
Dum spiro spero!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Q. My ATA device is behind a NAT device or firewall and I’m unable to make a call or I’m only receiving a one-way connection. What should I do?
A. Complete the following steps.
1. Configure your router to port forward “TCP port 80" to the IP address currently being used by your ATA device. If you do this often, we suggest that you use static IP address for the ATA device, instead of DHCP. (For help with port forwarding, consult your router documentation).
2. On the Line tab of the administration web server, change the value of Nat Mapping Enable to yes. On the SIP tab; change Substitute VIA Addr to yes, and the EXT IP parameter to the IP address of your router.
3. Make sure you are not blocking the UDP PORT 5060,5061 and port for UDP packets in the range of 16384-16482. Also, disable “SPI” if this feature is provided by your firewall. Identify the SIP server to which the ATA device is registering, if it supports NAT, using the Outbound Proxy parameter.
4. Add a STUN server to allow traversal of UDP packets through the NAT device.
On the SIP tab of the administration web server, set STUN Enable to yes, and enter the IP address of the STUN server in STUN Server .
STUN (Simple Traversal of UDP through NATs) is a protocol defined by RFC 3489, that allows a client behind a NAT device to find out its public address, the type of NAT it is behind, and the port associated on the Internet connection with a particular local port. This information is used to set up UDP communication between two hosts that are both behind NAT routers. Open source STUN software can be obtained at the following website:
http://www.voip-info.org/wiki-Open+Source+VOIP+Software
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от denzel »

Мерси,довечера ще пробвам и ще докладвам кво съм сторил...... :wink: !
Dum spiro spero!
Публикувай отговор