Пращането на документи до Букурещ - Челен Опит

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Пращането на документи до Букурещ - Челен Опит

Мнение от thebull »

Имаше преди една подобна тема, но мисля беше за пращането до Виена. Както и да е. На много съфорумци предстои да изпратят документи (applications, паспорти и др.) до Букурещ. Тука ще споделя моя опит, напревете го и вие. Освен това ще питам нещо.

Като цяло всички документи изпратих със Speedy. Не мога да кажа че не съм доволен. Е електронното им проследяване работи само в България, така че все едно го няма, но може да се обадите на телефона им за цялата страна и ще ви кажат какво става с пратката. Проблеми не е имало. Освен това цената им е близо 4 пъти по-ниска от DHL и FedEx. Това до тук добре, а освен това офиса на Speedy, който не знае къде е във Варна - това е точно зад бинго Мустанг, на Червения Площад. DHL се намират на улица Мадара 4 - горе долу това е точно над завод Дружба или клона им в централна поща. FedEx не мога да обесня с думи прости къде се намира. Офиса е близо до Ж.П. Гара, който знае къде се намира синята сграда на отдел кадри на БМФ и Българския Корабен Регистър и малката улица която стръмно се изкачва по посока на центъра, а че ей там като се заискачвате по нея в ляво е офиса на FedEx. Така.
Дойде и нашата покана и трябва да изпращаме паспортите с отиване и връщане. Милите хорица от DHL любезно почнаха да смятат отиване, връщане, там неква такса, туй толкоз и туй - ми 270 лв. казаха ще ми струва цялата услуга. Мухахаха. Обадих се на FedEx (федарлните, те винаги оправят положението поне по филмите) и там ми казаха че нямат услуга връщане. Хм, що бе?- питам аз; Ми няма! - казват те. Теглих по една майна и пак отидох в Speedy. Като пращате паспортите се пишат едни requests или молби иначе казано :wink:
Те и Speedy нямат услуга за връщане, но на фона на DHL, FedEx ги предпочитам. И сега за феновете на Еконт - фирма, която не мога да не спомена. Поучих се от един наш съфорумец който имаше проблеми с тях. По-точно не със изпращането, там всичко ОК, а с връщането. Защото от посолството им ги повърнали с Pegasus - Romania, мисля че бяха, но крайния резултат беше 120 лв. доплащане. Затова не исках да ползвам Еконт, още повече че само със Speedy съм работил (фен на Speedy :D ). От Speedy-то ми казах че имали офис много близо до посолството и принципно ги пускат обратно пак с тях, но какво ще стане не знам. Следя със затаен дъх. Поздрави и успех на всички и весели празници.
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от denzel »

Спиди му е майката,колега! :wink: :wink: :wink:
Те си знаят с кого работят и как да ти върнат пратката!
Плюс това 24 лв и стотинки е таксата......от това по-хубаво здраве му кажи! :D :D :D
Успех!!!
Dum spiro spero!
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

и аз съм доволен от спиди
добре свършиха работа - бързо и евтино

само да вметна че няма смисъл да се занимавате да ходите по офисите им да носите пратката на крак ами по-добре ги викайте на адрес по телефона - не се таксува и идват до няколко часа

:beer:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Публикувай отговор