Za canadskia pasport...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
victor77
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Мар 07, 2004 7:20 am
Местоположение: Ontario

Za canadskia pasport...

Мнение от victor77 »

Znae li niakoi kak se dokazva prestoia za 3-te godini v Canada za podanstvo?Naskoro si doidoh za malko v BG i mi napravi vpechatlenie ,che mitnicheskite i pasportni slujbi na Canada nikade ne otbeliazaha ,che napuskam stranata.Niacoi znae li neshto po vuprosa?
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Сигурно имат начин да проследят движението на някого, ако пожелаят (говоря за преминаването на граници). Според инструкциите не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имаш 3 години престой, защото там пише, че ако си бил извън страната през това време, случаят ще се разгледа от съдия, който ще прецени дали да се вземат тези дни под внимание или не. Нямам представа какви са критериите. Аз съм в подобна ситуация, защото скоро навършвам 2 години след residency (и имам още една от преди), но през това време съм била извън страната много пъти, затова реших да изчакам още няколко месеца преди да подам документи. В краяна сметка 2-3 месеца не са кой знае колко дълъг период.
Лаура
Аватар
troyaneca
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 9:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от troyaneca »

Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Доколкото знам броя на дните престой вече ще се калкулират в PR картата за преди не знам как е ставало отчитането.
victor77
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Мар 07, 2004 7:20 am
Местоположение: Ontario

Мнение от victor77 »

Ako dnite izvun Canada se "kalkulirat na PR-kartata", zashto ne mi ia poiskaha na granicata ?
Аватар
boby
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:58 pm
Местоположение: отново в BG

Мнение от boby »

Аз също се прибрах в България ,поне временно.Никой не ми поискаPR-картата или паспорта.Странна работа!!!Интересно какво ли ще ме питат следващия път на летището в Монтреал?
Molson
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Окт 17, 2003 5:57 pm

Мнение от Molson »

ako ne znaete oshte.
PR cartata se iziskva pri vlizane v Canada a ne pri izlizane. Balgarskiat vi pasport ne gi isteresuva sashto. zatova ne vi praviat proverka. shte vi praviat takava pri vlizaneto v canada.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Не забравяйте, че Канада си е полицейска държава и всичко се знае, например при всяко влизане в страната подаваш митническа декларация на която пише къде и за колко време си бил...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

na men mi kazaha che veche kato si napravil 3 godini prestoi i podadesh dokumenti se chaka oshte 1 godina za da poluchish proslovutia passport.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Lub0 написа:Не забравяйте, че Канада си е полицейска държава и всичко се знае, например при всяко влизане в страната подаваш митническа декларация на която пише къде и за колко време си бил...
suhopatnata granica ne e taka.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

sasho71 написа:na men mi kazaha che veche kato si napravil 3 godini prestoi i podadesh dokumenti se chaka oshte 1 godina za da poluchish proslovutia passport.
Това е за канадско гражданство - отнема към 8-10 месеца чакане. А паспорта си го вадиш след това.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено