има ли от Варна в Отава ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
iVEL
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:33 pm

има ли от Варна в Отава ?

Мнение от iVEL »

Моля, ако има някой от Варна в Отава, да пише как е с намирането на работа за новопристигнали и изобщо как му се струва животът там. Ние бяхме в Монреал, но нещо не ни допадна, особено застоят и този социал..., който обърква ентусиазма. Наясно съм, че трябва да се учи отново, но на първо време, за да се издържаме, ни е нужна някаква работа. Моля, ако Венко чете форума, да пише. С него се познаваме задочно. Освен това, как най-лесно можем да намерим квартира, която не ни обвързва с дългосрочен договор ?
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Re: има ли от Варна в Отава ?

Мнение от Ivet »

iVEL написа:Моля, ако има някой от Варна в Отава, да пише ...
Ми аз не съм от Варна и няма как да ти отговоря! :lol:
Let it go...
iVEL
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:33 pm

Мнение от iVEL »

Това уточнение за Варна е само от гражданска солидарност, а не за да пренебрегва някой от съфоромците, които ако имат добра воля, нека отговорят.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Не ме разбирай погрешно, обаче точно ей това очакване за солидарност е бая голяма пречка. А от поста ти не разбрах какво ти пречи социала, защо трябва да учиш наново и ако в Монреал ти се струва, че е нещо е в застой, то Отава сигурно ще ти се стори, че спи дълбок зимен сън. Квартира без договор трудно ще си намериш, да не кажа невъзможно. Иначе работа има, но не колкото в Монтреал, въобще по-особен град е, но който търси намира. :wink: На мен лично живота тук ми се струва прекрасен. :D От колко време сте в Монреал?
Let it go...
iVEL
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:33 pm

Мнение от iVEL »

Благодаря, че ми отдели време.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

iVEL написа:Благодаря, че ми отдели време.
Приятел цяла Канада е село бегай в Европа :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
kralimarko

Мнение от kralimarko »

еееее лошо ли е на село ...еко туризъм и чист въздух..и убави селянки :oops:
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Aко питате мен (не съм от Варна от БГ-то съм) най добре като ви се работи и после да учите да дойдете в Торонто и квартири има без договори(по къщите) и работа бол и мнооого от Варна има тук и некои ги познавам :D :) :D Оставете този Монреал,той става само за по бързо идване в Канада,и още нещо тук живота е малко скучен няма ги купоните в БГ-то,канада си е едно големо село,което на мен лично ми допада да съм селянин тук. :lol:
Аватар
BaDkO
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:12 am

Мнение от BaDkO »

Ние се уредихме с квартира без дългосрочен договор в Отава по следния начин (стана случайно):
Намерихме хора, които се изнасяха от блок 3 месеца преди да им изтече срока на договора (1 година). Наехме квартирата за тези 3 месеца - те ни прехвърлят договора със съгласието на наемодателя и к'ви ли не проверки - полицейски, кредитно досие... и поръчител се наложи да намерим (от Онтарио, щото от Квебек не можело), защото не ми беше минал изпитателният срок на трудовия договор. Още при първите разговори наемодателят каза, че след 3-тия месец може да сключим договор за 1 година или да сме без договор, при което всяка страна може да даде 2-месечно предизвестие за прекратяване на наема. Фирмата-наемодател е CLV Group - http://www.clvgroup.com/. Не знам дали във всички блокове имат тази практика. Иначе за фирмата мога да кажа и хубави, и лоши неща. Не бих я препоръчал горещо, но и нямаме сериозни проблеми.
Публикувай отговор