Електрически автомобил.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Marginal39

Електрически автомобил.

Мнение от Marginal39 »

Драсти.

Искам да обменя опит с някой който е отворен на електрическите автомобили.
Аз имам доста информация ма може да има и по-голями отварячки от мене тука.
Скоро или ще купя или ще си направя един такъв, та ако има юнаци които са на същия акъл няма да е лощо да обмениме опит та евентуално да спестиме някой $$$.
Айде чакам да се свържеме.

Чао.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Братчед , щом си отварячка на ел.автомобили , сигурно си тирбушон на слънчеви батерии , покриви дал Бог , а и там може да се избие некой долар :wink: Глей сега бизнес отварячките как ще почнат да клеймят :D .
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Е, Странджа, много слаба е се още далаверата от слънчевите клетки, може би в бъдеще ще е по-далавера ...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Питай Рик Мърсър

http://www.youtube.com/watch?v=8M88k6Ipp3c
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Lub0 написа:Питай Рик Мърсър

http://www.youtube.com/watch?v=8M88k6Ipp3c
Тва го знам отдавна братчед, аз съм многго по-навътре в тая далавера.
ЗЕНН колата се още не се продава а е и прекалено скъпа.
Та те нека да си правят техните а ние наще, исках да обменя опит с някой хъш ма както гледам на никой не му пречи да плаща по 200$ на месец за гориво за да кара кола ...
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

Интересното тук е че такива се произвеждат близо до Монтреал но само за Калифорния.Тук нямаш право да го каращ.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Mani написа:Интересното тук е че такива се произвеждат близо до Монтреал но само за Калифорния.Тук нямаш право да го каращ.
Това е временно.
Скоро ще ги пуснат ма са прекалено скъпи според мене.
В табарнашко вече имаме право да ги купуваме и караме ма сигурно доизкусуряват разни подробности ...
Така или иначе вече връщане назад няма и резето падна за шкембелиите с петрола, от сега нататак те ше забогатяват само на гърба на балъците които ще изберат да продължат да карат каруци които се движат с петрол.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Marginal39 написа: Така или иначе вече връщане назад няма и резето падна за шкембелиите с петрола, от сега нататак те ше забогатяват само на гърба на балъците които ще изберат да продължат да карат каруци които се движат с петрол.
Когато пуснат 7 местен електромобил с 200 коня, веднага ще ме спечелят като клиент. До тогава ще се примирявам с каруци на пертол.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

ZENN (zero emission no noise)
[$16,000 to $18,000]
, щатски долари явно.

Е пък не е много скъпа: тя икономията на гориво компенсира парите по изплащането, донякъде. Не знам колко е дълговечна. Може да замени една от колите в семейството, за ходене на работа в грда на близко и шопинг, каране на детето на училище. И ако навлязат по-масово такива, ще бутнат и петрола надолу. Ама за много хора $200 месечно не са и сериозни пари.
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Ама не очаквайте всички да си купят такива коли де: албъртянеца по-скоро ще си отреже един крайник без упойка, отколкото да кара малка и безшумна въшка... :beer:
Изображение
Embrace your climate change!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

7George написа:ZENN (zero emission no noise)
[$16,000 to $18,000]
, щатски долари явно.

Е пък не е много скъпа: тя икономията на гориво компенсира парите по изплащането, донякъде. Не знам колко е дълговечна. Може да замени една от колите в семейството, за ходене на работа в грда на близко и шопинг, каране на детето на училище. И ако навлязат по-масово такива, ще бутнат и петрола надолу. Ама за много хора $200 месечно не са и сериозни пари.
Скъпа е в сравнение с другите в Щатите например.
Иначе за компенсацията е верно, ма ако можеш да платиш друга кола по-евтино, що да не го направиш.
Тва че 200$ не са кой знай колко е верно ма аз съм такъв особен чешит че да дам и 20$ на шкембелиите ми пречи ужасно а на някой пич и 2 999$ да му дам и ги забравям веднага.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

7George написа:Ама не очаквайте всички да си купят такива коли де: албъртянеца по-скоро ще си отреже един крайник без упойка, отколкото да кара малка и безшумна въшка... :beer:
Изображение
А иначе албертянеца да кара квото иска, Марк Твен лично е казал: "На този свят има само две неограничени неща: вселената & човешката тъпотия."
Та който квото иска да кара, аз искам само да намеря такава кола на далавера и стой та гледай аз кво ше карам :-)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Някой беше споменал нещо за 200 коня.
http://www.teslamotors.com/performance/perf_specs.php
Ето ти ги 248 коня (185Кв)
0-60 mph 3,6sec
Само дето колата не е серийно производство и е с купе на Лотус,
поради което само 100 бона.
Но и нашето време идва, ако имах къща вече щях да съм се захвнал да си направя една електрическа количка.
Има много инфо по нета, намирал съм необходимите части и цените им и ако ги купуваш нови излиза към 8 бона да си направиш сам една електрическа кола.
Ето ти един пример http://www.electroauto.com/
Ако не беше петролната и автоиндустрията, която печели доста от резервни части и консумативи, които почти липсват при електрическия автомобил, отдавна щяхме да имаме евтин и усъвършенстван електромобил.
Електродвигателят има поне 10 пъти по добри показатели и КПД в сравнение с ДВГ-то. Отпадат трансмисии (скоростна кутия, диференциял). При спиране може да се връща енергия в батериите, лесен за управление и какво ли още не.
Единствения недостатък са големите и бавнозареждащи се батерии, който съм сигурен, че отдавна щеше да е в миналото ако имаше кой да налее малко средства или поне да не пречи за развитието.
Неслучайно даже дизеловите локомотиви се задвижват от електрически двигател.

Между другото който не вярва, че електромобила е по-мощен от обикновенния и даже необикновен автомобил като Ferrari например да види тук http://www.youtube.com/watch?v=BqqtJpfZElQ
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Kpetrov, сичко което каза е така, мерси за линка ма вече съм бил там.
Аз имам къща, ако искаш заповядай да си правиш кола тука, има бая място.

Чао & успехи :beer: :beer: :beer:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Kpetrov написа:Електродвигателят има поне 10 пъти по добри показатели и КПД в сравнение с ДВГ-то.
Май нещо се уля в мечтите си.
Публикувай отговор