Zoom airlines

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Zoom airlines

Мнение от becks »

някой да е летял със Zoom airlines Торонто - Париж и след това прекачване с друга авиокомпания?

аз проучвам варианта Торонто - Париж (със ЗУУМ) и Париж - София - Варна (България еър).

Сега, в Париж имам 2 часа между полетите на летище Шарл де Гол.
Дали ще стигнат тези два часа да си взема багажа и да се чекирам за следващия полет, като трябва същевременно и да сменя терминалите -от Терминал 3 до терминал 2А ????

някой летял в тази посока???
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

от 3 до 2А не е много така че няма проблем. Зуума съм чувал само добри неща за тях. Ти колко го докара на билет- под 1200 ли е?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

1400$ всичко включено. мисля, че в момента по-евтино няма.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Аз бях доволна от Зуум, редовен клиент бяхме цялото семейство. За съжаление, те фалираха.
Последно промяна от Alina на Сря Сеп 23, 2009 8:08 am, променено общо 1 път.
Alina
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Това за двата часа престой ме притеснява малко. Не съм летял със Зуум, но другите две бъджет авиолинии които съм ползвал за полети до Европа, Еър Транзат и Кондор, редовно имат големи закъснения. От рода на 3-4+ часа. Предполагам връзката ти от Париж е с друга авиокомпания и не знам дали на тях би им дремело на оная работа че си закъснял заради Zoom. Особено пък ако са някои като easyJet ("Nothing is easy with easyJet")... но пък ако и те са позакъсняли тогава може да стане работата.

Виж дали можеш да си намериш някой по-късен полет м/у Париж и България.

А, България Еър колко често летят по тази дестинация? Да не се наложи да ги чакаш до следващия вторник и да доплатиш 300 евро?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

becks -ето ти 1 друг съвет-просто виж дали става номера -ще ти спести ВРЕМЕ.
провери Торонто до Франкфурт-със сигурност има бая-и след тва Киолн до Варна.

Герман Вингс имат редовна линия от там до Варна цяло лято.
http://www.germanwings.com/index.en.shtml
А от Фрнкфурт до Киолн е няма и 2 часа с влака.
освен ГВ може и да има и други -скоро не сам проверявал.

относно другите -мога да кажа само за Квебекарите от Аитртрансат -3 пати сам летял с тях -Франкфурт -Ван -никакви проблеми.Самолетите им са Аирбус а не дървените Боинг -по добре от тях единствено оценявам Луфтхансата ама там бръснат яко.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Само дето Еър Тразат слагат по 9 седалки на ред (3+3+3) в същия самолет където нормалните авиолинии слагат само 8 (2+4+2).

Но за цената... 688 (с данъците) от Фредериктън до Лондон през юни не мога да се оплача.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

мерси на всички :)

Всичко зависи от Зуум-а дали ще закъснее. Ако са на време, всичко е ОК. Иначе БГ Еър имат полети от Париж всеки ден, така, че мисля, че ще го ползвам този вариант.

офтопик --- И като гледам цените на лоу-кост компаниите в Европа, направо ме хващат бясовете. Цени от 40-50 евро !! Ми аз ако живеех някъде там щях да си пътувам когато ми кефне.

Уиз Еър имат полети Варна - София за 12 лв с таксите !!!!!!!!!!!!!!!!! Автобуса е два пъти по-скъп!!
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Easyjet нистина ли са толкова кофти? Аз съм летяла с тях и имам много добри впечатления, а и уебсайта им не те натриса накрая с таксички, за които не ти е съобщено в процеса на букването. Жалко ще е, ако са ги развалили...

Това лято много кофти впечатления имам от WizzAir. Няколко дни преди полета ни се съобщи, че датите и на отиване, и на връщане до Рим са променени, а спането вече го бяхме букнали ... Много гаден номер.

Т.е. нискотарифните не винаги са коректни. И сега с тази нова политика, да ти таксуват всяка чанта - егати и дрането на кожи.
Последно промяна от Alina на Сря Сеп 23, 2009 8:09 am, променено общо 1 път.
Alina
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Французите возят за 1600$ , за 200 $ ше си е....ш спокойствието ли...?
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

alkaponbg написа:Французите возят за 1600$ , за 200 $ ше си е....ш спокойствието ли...?
До Варна ли возят за 1600?
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

До София...
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

alkaponbg написа:Французите возят за 1600$ , за 200 $ ше си е....ш спокойствието ли...?
ако си със семейство стават няколко пъти по 200
аз не виждам какъв е проблема със спокойствието - застраховката ви не покрива ли изпуснат полет, поради закъснение ?
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Абе дори и да изпуснеш полета, за 200-300 $ разлика можеш да изкараш една вечер в Париж доста приятно ;)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Air Transat+Easy Jet (страхотна комбинация, няма що :lol: )= 960$ гранд тотал. Някаде края Август , връшане средата Септември. Не сменяш летища, прекачваш само на Гетвик Лондон.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор