La Rue ne obi4al zau4eni frazi i kli6eta:-(

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
Boko
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 12:38 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

La Rue ne obi4al zau4eni frazi i kli6eta:-(

Мнение от Boko »

Dobre de ne obi4al ami kakvo da mu kaja na sir. La Rue :twisted: Ami nali za tova iskame da imigrirame za po dobar i siguren jivot kakavo da mu kaja pove4e. Pri4inata e samo edna. PO DOBAR I SIGUREN JIVOT I DALE4E OT SELIANDURITE. MOlia vi daite mi ideia nova za da ne go iadosame pak La Rue
A I NAISTINA PISNA MI OT SELSKITE BEKOVE I SELIANDURI
DAI BOJE V CANADA DA NE GI VIJDAM :beer: :x
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Ми де да знам, помисли си, колкото по-лично (ти най-добре се познаваш) толкова по-различно.
В краен случай:
"Абе виж г-н Ули-цата-та-та, страхувам се да не прозвучи като клише или заучена фраза, ама искам да имигрирам в Канада, защото ... " и си редиш клишетата. Но се запъваш артистично, за да не си личи как си заучавал фразите.
И помни - нищо лошо не се казва за България! Ти не бягаш от лошо, а имигрираш за по-добро. Не намесвай селяндурите, излъчвай позитивност!

(Въх, че надъхващо стана. Алелуя! ;) )
simbad
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:51 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от simbad »

Boko az minah pri tozi pi4 La Rue dekemvri mesec..predi men be6e varnal edni hora za nedostata4na motiviranost.te mu obqsnqvali razni ne6ta za po-dobro bade6te i vazmojnosti i t.n.,no ulicata ne6to ne se zadovolil...ta saveta mi e da mu kaje6 ,4e ima6 mnogo i dobri priqteli koito jiveqt tam,4e mnogo te kefi samata strana,a za frenskiq ezik napravo umira6,tolkova mnogo go obi4a6..i razni takiva.
razbira se,o4akva se, 4e moje6 da dokaje6 vsi4ko tova...adresi da ima6 na priqteli,da govori6 snosen frenski i da ima6 poznaniq za kanada.v protiven slu4ai si ostavat prazni prikazki.i taka. uspeh.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

A I NAISTINA PISNA MI OT SELSKITE BEKOVE I SELIANDURI
DAI BOJE V CANADA DA NE GI VIJDAM
Боя се,че ако това е наистина мотивацията ти,нито господина ще я разбере,нито пък който и да било в Канада,защото "селяндури" тук има не по-малко,та дори и повече.

Наистина ли тръгвате без да знаете всъщност защо го искате?
Просто кажете истината,та каквато и да е тя.Ако мотивацията ви е стабилна,той ще я приеме като такава,ако пък не,струва си да се замислите дали си заслужава...

На нашето интервю ние също бяхме заучили клишета,като решихме да не споменаваме реалната причина.Може би сме единствения случай,когато изпитващия не зададе този въпрос.Прословутия мосю Петров след кратък разговор ни каза,че много добре разбира причината ни да емиграраме дори и без да му казваме и затова няма да пита за това...Толкова очевидно беше... :? :roll:
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Мнение от gez »

Boko написа:Gez dai mi ideia. La Rue ne obi4al zau4eni kli6eta. Pritesnaiva me vaprosa: Za6to iskate da imigrirate v Canada i za6to to4no neia sme izbrali?
Kak da ti pomogna bratche?!?!?! Uchudva me vaprosa ti!!! Ti ne znaesh li zashto iskash da idesh v Kanada?!?!?!
Moga da ti kaja az kakvo otgovorih na tozi vapros..pri men toi reshi rezultata ot intervuto oshte posredata!
- Zashto iskate da imigrirate, i zashto tochno Quebec? - me pita monsieur Phillip Poulin.
- (I az mu kazah, bez klisheta) Zashtoto poznavam mnogo dobre pazara na truda v Quebec i sym siguren, che shte se spravim s trudnostite i shte uspeem da se vnedrim v obshtestvoto mnogo barzo i lesno!
- Taka li?!?! (uchudeno me pita toi) I kakvo tochno znaete, razkajete mi po-podrobno!
I az mu razkazah kakvoto znaeh nakratko i konkretno po moq sluchai - obrazovanie, profesia, staj, sabrana samo otseqna informacia za tova kakvi biha bili te v Quebec, pokazah mu mnogo qsno izgraden plan za tova kakvo shte pravia i kak, v ramkite na 35-40min. Vsichko ostanalo beshe prosto test na ezikovite poznania! I taka.
Uspeh
Gez
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

По-точно...

Мнение от jery »

М. Ла Рю не е това от картинката (с рогцата). Той просто е добър професионалист. Опитай се да видиш нещата от неговата страна. Трабва му докажеш, че си предвидлив и рационален човек. С какво точно знаниятата ти за Квебек ще помогнат на теб и на семейството ти да живеете по-добре. Говори му чрез конкретни факти и цифри (има от каде да се ги набавиш в мрежата). За нищо не му противоречи! Това, че искаш да се оттървеш от селянията в Бг дори не му го и споменавай! Не се оплаквай от това колко зле живееш тук! Ти не трябва да си човек, който бяга от проблемите си, а човек, който прави всичко, за да осигури по-добро бъдеще на семейството си. Как точно - това сам трябва да решиш.
И най-важният съвет: Не губи самообладание!
Успех на всички!
Аватар
Boko
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 12:38 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

hi

Мнение от Boko »

Da edna ot pri4inite e Selianiata.
Ah Seliani Seliani Gastonaseliani :twisted:
Заключено