Молба за мнение, дали ще ми признаят трудов стаж

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
traicho
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 29, 2007 4:55 am
Местоположение: Пловдив

Молба за мнение, дали ще ми признаят трудов стаж

Мнение от traicho »

Здравейте, всички!
Стягам се да си пусна документите до Виена. Ще съм благодарен на всеки, който може да ме осветли по следния въпрос:
Имам един период от 5 месеца, през който съм работил без договор, съответно нищо не ми е вписано и в трудовата книжка. Взех си препоръка от фирмата, която смятам да приложа към комплекта за Виена.
На практика, няма как да го докажа документално. А ако не ми го признаят, май ще ми паднат опасно точките за селекция.
Възможно ли е да имам някакви проблеми с това?
С поздрав, Трайчо
AniiCeco
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Дек 05, 2006 10:00 am

Мнение от AniiCeco »

Здравейте, мисля че щом нямате договор никаква препоръка няма да ви свърши работа, защото стаж се догазва с документ т.е трудова книжка. Може да изпратите препоръката до Виена но според мен ще бъде сложно да обясните на интервюто как така сте работили без договор, а и незнам дали ще останат очаровани от този факт така че си преценете сами.
Аватар
NetiK
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 2:10 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от NetiK »

Ако тези 5 месеца са за текущата година може да си поискате Граждански договор - примерно още на са Ви изплатили възнаграждението. Но ако е за предходна година, мисля че договора може да свърши работа за разглеждането на документите във Виена. На интервюто обаче, предполагам, че ще ви искат доказателства за платени данъци, данъчна декларция т.е да докажете този стаж :roll:

Това е само една идея дано да помогне :)
Успех!
08.07.08 - Док. Б-щ
06.08.08 - Баркодове
20.08.08 - МФ
02.09.08 - Направени
15.10.08 - Покана за визи
06.11.08 - Визи
Общо процедура: 10 м. и 10 дни

Повярвай и ще стане!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Ако мога да помогна с моя пример, но да уточня, че става въпрос за преди 2 години и за Федералната процедура!

Доказах 7г. стаж само и единствено с препоръки, защото аз така и нямах трудова книжка! Успех! :wink:
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

Смятам, че при всички положения си струва да опиташ. Аз имах официални 6-7 месеца стаж в трудовата книжка. Извадих си препоръки , с които да покажа, че всъщност съм започнала работа на това място няколко месеца по-рано. Когато бях на самото интервю ми казаха, че за всичкия стаж отразен в трудовата ми книжка, ще ми дадат точки само за този по специалността, въпросните няколко месеца.
При мен препоръките помогнаха.
Абсолютно категорично е установено, че ключова характеристика на индивидуалното благополучие е принадлежността към морална общност, усещането, че си ангажиран с нещо отвъд тебе, което придава социален смисъл на съществуването.
traicho
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 29, 2007 4:55 am
Местоположение: Пловдив

Благодаря!

Мнение от traicho »

Благодаря на всички, които реагираха своевременно на молбата ми. Вероятно ще рискувам, защото положението ми е трагикомично: не ми достигат 3-4 месеца, заради които не мога да мина успешно онлайн-теста за Квебекарската селекция. С признаването на въпросните 5, минавам без проблеми. Дори да не "минат", обаче, се надявам да имам късмет - имам доста стаж по специалността, а и с езиците мисля, че ще вдигна нивото.
@Жени - примерът ви е вдъхновяващ, но нещо отвътре ми казва, че франкофоните са склонни да се формализират доста повече от федералните - ще се радвам ходът на събитията да ме опровергае.
Отделно от това, чета из форума несгодите на другите със зачитането на стаж и започвам да се дразня .. Работил съм за американци и западняци и съм виждал какво представляват сериозни договори за големи поръчки - валидират се само с един подпис на съответното отговорно лице. Тук, едни чудесии - ама НОИ, ама пенсионни, ама едни изходящи номера и задължително кръгли печати по документите - сюрреалистично до болка! Но, както беше написал eдин от съфорумците - така са намерили имиграционните, така си разиграват коня. Отплеснах се, впрочем, това е друга тема, а и е кажи-речи една от причините, макар и косвена, да искам да се разкарам от родината.
Допивам си виното и си лягам :) Още веднъж - muchas gracias a todos!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Успех майна , тип си! :beer:
traicho
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 29, 2007 4:55 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от traicho »

Благодаря, Странджа,
И ти на късмет да се радваш ..
Наздраве!
sim
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 6:15 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от sim »

Аз доказах 3 години трудов стаж от чужбина, само с препоръки. Процедурата за Квебек, преди 4 години. Не са ми искали никакви допълнителни документи.
Пожелавам успех :D
traicho
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 29, 2007 4:55 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от traicho »

Благодаря, sim!
От вашите уста - в Божиите уши, както се казва :)
Всичко най-добро и за вас!
Публикувай отговор