Разрешително за работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Разрешително за работа

Мнение от kapitanovn »

Здравейте!
Може ли някой да ми разясни що за животно е това "permis de travail"?Значи за квалифицираните професии - то е ясно, ордери, сертификати и т.н., обаче за не дотам квалифицираните трябва ли такова нещо? Четох разни статийки, от които излиза едва ли не че и за мияч на тоалетни ...вси си трябва разрешитело :shock: . Моля споделете как по-точно стои въпроса! :beer:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ъ! Колкото работи съм сменил - само социален номер са ми искали. (+ всички лични данно, де)
Ако искаш да пипаш ел. инсталации ти трябва сертификат, иначе клиента може да си загуби застраховката. Това важи за доста услуги, криещи рискове - медицински, технически...
Ако клиентът не може да си позволи да наеме квалифициран човек - печелиш. Но забрави 20-30$/час без тапия.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Мерси :D !
Значи е точно толкова сложно, колкото предполагах и без излишни екстравагантности. Само по себе си не е добра новина, че не ни признават нищо от "предишен живот" :lol: , но поне не са се изхлърлили дотам че за абсолютно всичко да трябва разрешително
Аватар
atanas_f
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 4:31 am
Местоположение: Канада-Монтреал
Обратна връзка:

Мнение от atanas_f »

Здрасти .Незнам какво искаш да работиш мога да ти кажа как стоят нещата за ел-техник или за заварчик .Но мисля че за повечето професи е така .От 1 януари има нови правила .За всяка професия трябва да държиш изпит пред емплоа кебек .Мисля че само за заварчик няма теория.(изпита е практичен .Говорим за заварчик 1 степен в бг а тук SOP ).Подготвяш твоите документи от Бг.(дипломи за дадената професия +копие от евалуацията тук ,писмо от твоя работодател колко часа си работил тази професия ,ако са няколко значи няколко писма :wink: ,трудова книжка )всичко трябва да е преведено тук от лицензиран преводач.Поставяш ги в плик и ги изпращаш във Виктория вил + 100$ чек.След 2 седмици получаваш дали те допускат на изпит ,ако си допуснат ти дават адреси къде да се обадиш за дата .След положиния пзпит след около 2-3 седмици ти испрашат ресултата .После си плащаш прословитата карта и пак чакаш за да си е получиш по пощата .Такава е процедурата от 1 януари. :D Успех.
Публикувай отговор