Въпрос за Едмънтън

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
alfaM
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 2:01 pm
Местоположение: Montreal

Въпрос за Едмънтън

Мнение от alfaM »

Здравейте, в момента правя проучване за някои градове в Канада. За някои вече съм информиран. Искам да попитам някой може ли да ми каже нещо за Едмънтън ( пр. Албърта )? Нещо като условия и начин на живот, работа, организация, социална система... и каквото се сетите. Благодаря ви предварително!
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Тия там си имат сайт и форум:

http://www.bgedmonton.com
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Избери големия град, не се забивай на село, поне в началото. Освен добър шанс за работа големия град има много други плюсове. Не знам какво има там в Едмънтън, освен най-големия мол и най-големия студ :) А според статс Канада и престъпноста там е бая висока сравнено с Торонто, Монреал, Отава.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

sasho71 написа:Избери големия град, не се забивай на село, поне в началото. Освен добър шанс за работа големия град има много други плюсове. Не знам какво има там в Едмънтън, освен най-големия мол и най-големия студ :) А според статс Канада и престъпноста там е бая висока сравнено с Торонто, Монреал, Отава.
Има нещо което го няма на доста други места:

РАБОТА. :lol: :lol: :lol:
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос за Едмънтън

Мнение от becks »

alfaM написа:Здравейте, в момента правя проучване за някои градове в Канада. За някои вече съм информиран. Искам да попитам някой може ли да ми каже нещо за Едмънтън ( пр. Албърта )? Нещо като условия и начин на живот, работа, организация, социална система... и каквото се сетите. Благодаря ви предварително!
Тъй като си от Шумен ще разбереш по-добре - там е нещо като кандския Каспичан ;)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

много селянтия и много простотия .ако обаче ти се гърби с гумените ботуши и каската на нефтените плантации за много кинти местото ти е в РеднекСити.
ама ти всъщност можеш да го правиш като живееш и във Ванкувър и прелиташ до там в цикъл 24 дни он / 7 оф. :D
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Smart Dust написа:
Има нещо което го няма на доста други места:

РАБОТА. :lol: :lol: :lol:
В таз Канада и работа ли няма ? :shock:
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

filipne написа:
Smart Dust написа:
Има нещо което го няма на доста други места:

РАБОТА. :lol: :lol: :lol:
В таз Канада и работа ли няма ? :shock:
За тия работи питай Батето. Той знае.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпрос за Едмънтън

Мнение от Smart Dust »

becks написа:
alfaM написа:Здравейте, в момента правя проучване за някои градове в Канада. За някои вече съм информиран. Искам да попитам някой може ли да ми каже нещо за Едмънтън ( пр. Албърта )? Нещо като условия и начин на живот, работа, организация, социална система... и каквото се сетите. Благодаря ви предварително!
Тъй като си от Шумен ще разбереш по-добре - там е нещо като кандския Каспичан ;)
becks, кога оди у Едмънтън та знаеш к'во е? :-)
Или караш по инерция. :lol:
Сопри малко тоя Милко. Щи изпие мозъко. 8)
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос за Едмънтън

Мнение от becks »

Smart Dust написа:
becks написа:
alfaM написа:Здравейте, в момента правя проучване за някои градове в Канада. За някои вече съм информиран. Искам да попитам някой може ли да ми каже нещо за Едмънтън ( пр. Албърта )? Нещо като условия и начин на живот, работа, организация, социална система... и каквото се сетите. Благодаря ви предварително!
Тъй като си от Шумен ще разбереш по-добре - там е нещо като кандския Каспичан ;)
becks, кога оди у Едмънтън та знаеш к'во е? :-)
Или караш по инерция. :lol:
Сопри малко тоя Милко. Щи изпие мозъко. 8)
Признавам си, че не съм ходил в Едмънтън. Обаче живея в центъра на канатската просвета и култура, така, че мисля че мога да си позволя да направя сравненията ;)
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

В момента живея в Едмънтън, но все още нямам големи впечатления. Не искам да те плаша, но за момента не съм много очарована, надявам се, че през пролетта ще ми хареса повече. Работа има, но е добре все пак да си имаш някаква конвертируема специалност.
Тия подхвърляния за селото са нормални, районът е бил и основно земеделски до съвсем скоро, а може би и още е. Ако средата, която си намериш е от интелигенти хора, каква е общата популация, ще те касае съвсем малко. Предполагам, че по адвокатските кантори не работят кравари.
Пиши по-точно кои аспекти те интересуват, въпросът ти е малко общ. Направи няколко основни точки, които намираш за най-важни в един град и ще ти кажем.
Сайтът на българите в Едмънтън не функционира. Опитай се да си направиш регистрация и ще видиш.
Останалите: Къде в темата прочетохте въпроса "Кажете ми къде в Канада да отида?".
Не забелязвате ли колко сте досадни? Не познавам бабички, които да ви стъпят на малкия пръст по даване на досадни съвети и свекървенско поведение. Моля, лишете ни от повърхностните си и псевдоинтелигентни, абсолютно излищни постинги изпълнени с претенции към всички и за всичко. Дошли от страната на мега-културата! Пфу!
Абсолютно категорично е установено, че ключова характеристика на индивидуалното благополучие е принадлежността към морална общност, усещането, че си ангажиран с нещо отвъд тебе, което придава социален смисъл на съществуването.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

chili написа:В момента живея в Едмънтън, но все още нямам големи впечатления. Не искам да те плаша, но за момента не съм много очарована, надявам се, че през пролетта ще ми хареса повече. Работа има, но е добре все пак да си имаш някаква конвертируема специалност.
Тия подхвърляния за селото са нормални, районът е бил и основно земеделски до съвсем скоро, а може би и още е. Ако средата, която си намериш е от интелигенти хора, каква е общата популация, ще те касае съвсем малко. Предполагам, че по адвокатските кантори не работят кравари.
Пиши по-точно кои аспекти те интересуват, въпросът ти е малко общ. Направи няколко основни точки, които намираш за най-важни в един град и ще ти кажем.
Сайтът на българите в Едмънтън не функционира. Опитай се да си направиш регистрация и ще видиш.
Останалите: Къде в темата прочетохте въпроса "Кажете ми къде в Канада да отида?".
Не забелязвате ли колко сте досадни? Не познавам бабички, които да ви стъпят на малкия пръст по даване на досадни съвети и свекървенско поведение. Моля, лишете ни от повърхностните си и псевдоинтелигентни, абсолютно излищни постинги изпълнени с претенции към всички и за всичко. Дошли от страната на мега-културата! Пфу!
Такива като тебе пък винаги ще се изкажат като последна инстанция. ако бяхме казали, че е най-китното градче в северна америка, пак щеше да си недоволна. аман
Аватар
7George
Мнения: 9667
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

И аз да помогна с нещо. :D
Изображение
Това за "Нещо като условия и начин на живот - най-големия мол и най-големия студ..."
Последно промяна от 7George на Съб Дек 15, 2007 12:54 am, променено общо 1 път.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Smart Dust написа:
filipne написа:
Smart Dust написа:
Има нещо което го няма на доста други места:

РАБОТА. :lol: :lol: :lol:
В таз Канада и работа ли няма ? :shock:
За тия работи питай Батето. Той знае.
Ами той Батето за разлика от тебе бачка в Монтреал,и то не за Али Баба :rotfl: :rotfl: :wave2:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Също Батето е живял 6 месеца в Едмонтон,няколко във Ванкувър,обиколил е цялата каната,много е ходил и по хамериканско и има някакви си впечетления макар и лични-крайни за разлика от масата слушатели тука.
Чили на теб като ти доскучее от еднообразното ежедневие особенно през зимата би ли ми посочила някаква друга алтернатива за развлечение освен безцелните разходки по Уетедмонтон,Лондондеи и Кингсуей Малс и няколкото пъба на Уайт авеню. :wink:
Публикувай отговор