Лошо отношение към квебекарите от страна на фед. канадци?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
4udenka
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 11:35 am
Местоположение: Монреал

Лошо отношение към квебекарите от страна на фед. канадци?

Мнение от 4udenka »

Привет на всички! Ние сме по процедурата за Квебек и засега се колебаем дали да ходим в Монреал или в Торонто, но все пак Монреал ни е по-подходящ по редица причини. Имам един такъв въпрос: в няколко разговора с "федерални" канадци ни направи впечатление много лошото им отношение към квебекарите. Доводите им бяха от рода на "само им наливаме пари там; все искат да разделят страната" и т.н. Като разбраха, че сме тръгнали към Квебек, ни питаха луди ли сме да ходим в тази изостанала провинция. И понеже като българи сме си патили от лошо отношение към нас, някак не ми се ще отивайки в Квебек пак да ни гледат като цигани, само че този път канадците от другите провинции. В крайна сметка се надяваме и деца да раждаме, което е и една от главните причини да решим да имигрираме - да им осигурим по-добър старт. Няма да е добре вместо това сънародниците им да ги гледат като втора ръка когато казват, че са от Монреал. Та въпросът ми е: масово ли е това отношение към квебекарите?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Чуденко, канадците от останалите провинции нямат много добро мнение за кебекарите , не за имигрантите живеещи в Кебек.

По-интересно за теб ще е да разбереш какво е отношението на кебекарите към имигрантите , защото ще живееш сред тях ако се заселите тук :wink:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Отивайки в Квебек, няма как да усетиш неприязън от хора от други провинции :), в Квебек и те са пришълци. Излезеш ли от Квебек, никой не знае откъде си понеже не притежаваш типичния непоносим табарнашки акцент. Децата ти няма да са по-лоши от никои други деца, независимо къде са родени. Както каза Филипне, квебекарите инат проблеми с имигрантите защото станаха доста пришълци там и ги конкурират за работа, а те не са особено способни чувам и губят работни места :). Децата ти много ще ги обичат обаче запото ще пораснат и ще учат (доста по-евтино от другите провинции) и бачкат за да им изкарат пенсийките :D :beer: .
Циганите - на Сатурн !
4udenka
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 11:35 am
Местоположение: Монреал

Мнение от 4udenka »

Ясно, 4е докато си стоим в Квебек няма да се сблъскаме с отношението на другите провинции. Но веднъж докато работехме на американски кораб заедно с няколко федерални канадци, ни дойде нов шеф - от гр.Квебек. И другите веднага започнаха да се мръщят зад гърба му. Ей за това говоря аз. Иначе ако ще си мрем в Квебек, ясно.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Виж сега, няма напреднали "федерали" и изостанал Квебек. Квебек е по-изостанал икономически от Онтарио, Албърта и може би Бритиш Колумбия, но от останалите федерални провинции не е по-изостанал. Освен това имай предвид че и между жителите на останалите провинции има противоречия. Примерно в Албърта недолюбват онтарийците доколкото знам, към нюфитата от Ню Фаундленд се гледа леко пренебрежително и т. н. Честно казано и мен от всички канадци най-много кебекарите ме дразнят, заради непрекъснатите им претенции че са нещо по-специално. Ама живея с тях и това не ми предизвиква някакви душевни травми :)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Даже напротив не ,че не ги обичат и ненавиждат ,а обратното.Момите от краварските провинции /тия западно от Онтарио/ като чуят за френч гай и се подмокрят ,щото от техния пиян и надрусан реднек и чеп за зеле не става.Казвам ти го от личен опит от времето на каубойския ми период миналото лято. :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Абе проблеми между "канадците" от различните провинции няма. Има проблеми между "българите-канадци", заселили се в различните провинции ... И мен ме дразнеше едно време, като ми обясняват какви са загубеняци хората /кебекари+имигранти/ в провинция Квебек - висят на социал, бедни, изостанали и прочие. Просто българите пренасят модела от България в Канада: София и софиЕнци, провинция и провианциалистите ... На кой му е по-голям и по-широк ... и тъй нататък. Та ако те интересува мнението на бг имигрантите, избери си по-различна провинция от Квебек :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

аз пък съм селянина с колелото.като ми порасне работата обаче ще си купя мотор и оранжева каска. :D
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

anxeli написа:. Децата ти много ще ги обичат обаче запото ще пораснат и ще учат (доста по-евтино от другите провинции) и бачкат за да им изкарат пенсийките :D :beer: .
Абе те за туй ли му се радват толкоз на нашия, бе викам си аз, чак толкоз внимание да обръщат на децата, вижда ми се неестествено, то пък къде се е криела истината. Пенсионерите в БГ сами си изкарват пенсиите, та затова сигурно не обръщат много внимание на децата.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

заеби я ти анексели.синът и като порасне и възмажее и и доведе в къщи една с точка на челото дето се къпе само на националния празник на Пенджаб и когато завали дъжд в аризона друга песен ще запее. :wink:
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Чуденка, където и да отидете проблемът ви ще е отношението към вас като имигранти. Те иначе едни други се мразят, но по отношение на имигрантите са единодушни. :wink:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: Лошо отношение към квебекарите от страна на фед. канадци

Мнение от zorina »

4udenka написа: Ние сме по процедурата за Квебек и засега се колебаем дали да ходим в Монреал или в Торонто .
В крайна сметка се надяваме и деца да раждаме, което е и една от главните причини да решим да имигрираме - да им осигурим по-добър старт. Няма да е добре вместо това сънародниците им да ги гледат като втора ръка когато казват, че са от Монреал. Та въпросът ми е: масово ли е това отношение към квебекарите?
Привет,
моето мнение от торонто. : същата дилема имах , с разликата , че не смятах да оставам дългосрочно в Канада и в този смисъл не си направих трудада събера информация предварително.
Затова и в началото като дойдох се втрещих когато без да искам в разговор с колеги коментирахме кой откъде и говорех, ченякой си там е от Монреал, а пък същия за капак взе че се появи и направо беше смъртно обиден от твърдението ми.......!!!??...Само университет бил завършил там... :wink: ЕЕЕЕЕЕ , това ми беше достатъчно да схвана ситуацията :wink:

Сега ежедневно контактувам с квебекари, отделно и в офиса имаме няколко.
Канадците като цяло, може би така са възпитаваниняма да покажат лошо отношение към някого, бил им той и напълно неприяте, просто ще спазят тон на благоприличие. Така че по този повод не съм чула н никога негативни коментари, нито за провинцията, нито за хората там или оттам.
ПОмислете къде вие бихте били най-добре, а не мислете в толкова далечн бъдеще, това е моя съвет. Защото никой не може да предвиди къде може му отидат децата ??? :wink: и ако е над ругия край на света, канадската надали някога ще има значение, за тях.
4udenka
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 11:35 am
Местоположение: Монреал

Мнение от 4udenka »

Благодаря на всички включили се в дискусията. Мисля, че ситуацията ми се изясни и наблюденията ми се потвърдиха. Zorina, права си - въпреки стремежите за по-добро бъдеще, трябва да се живее в настоящето! :) :beer:
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

абе има го този момент
кат се местих от торонто към мтл всички канадци ми се усмихваха ехидно ааа мтл, ее и аз кат колегата на зорина обяснявах че отивам само да уча там .. макар че човек не знае как ще го завърти живота

но и кебечари не долюбват торонто кат отидох там имаше злобнички усмивчици аааа торонто... абе аз не съм канадка кво общо имам ама..

според мен хората кат психика са еднакви и този момент го има по целия свят
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Лошо отношение към квебекарите от страна на фед. канадци

Мнение от Mark »

4udenka написа:... "само им наливаме пари там; все искат да разделят страната" и т.н. Като разбраха, че сме тръгнали към Квебек, ни питаха луди ли сме да ходим в тази изостанала провинция...
Ако тук е изостанала провинция, то при тях трябва да е много по-хубаво, а аз сам ходил и видял, ами не е по-хубаво ... същото си е, даже и в някой случаи е доста по-зле.

А дискриминатори навсякъде има, ама най-голям кеф ми прави когато се издигам в фирмата много по-бързо от тях, а тях не ги повишават защото имат "трудности" с Френския ... и не само ... :lol: :lol: :lol:

Гордите "Канадци - анти Кебек и анти имигрант" са като надутите Българи - в повечето случаи са един въздух под налягане.

Така че моят съвет е да отидете там където си искате и да не забелязвате дискриминаторите. Има достатъчно качествени местни хора - който ще ви оценят заради качествата ви, а не според това каква националност сте.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Публикувай отговор