ДА СЕ ЗАХВАЩАМЕ ЛИ???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
katerini82
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 8:27 am

ДА СЕ ЗАХВАЩАМЕ ЛИ???

Мнение от katerini82 »

Здрсвейте, форумци.Моля ви кажете ми събираме ли необходимите точки със мъжът ми.Аз си нямам напонятие от френски, а той има някаква основа. Той е завършил техником спец. - промишлеена електроника, но няма стаж по нея, магистър - стопнаски и финансов контрол/ във дипломата им хорариум по френски език/. Стажът му е пожече от 48 месеца във банка и е на 33 години. А аз - гимназия, бакалавър - аграрна икономика без стаж по специалността, във момента съм по мйчинство детето ни е на 3 години.
ДА СЕ ЗАХВАЩАМЕ ЛИ???


БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: ДА СЕ ЗАХВАЩАМЕ ЛИ???

Мнение от sasho71 »

katerini82 написа:.Аз си нямам напонятие от френски, а той има някаква основа. .
ДА СЕ ЗАХВАЩАМЕ ЛИ???
НЕ!
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от pinko80 »

Още малко френски и ще стане. Някои неща трябва да се изпипат внимателно за всеки случай. Тоест да е сигурно. Аз ползвах услугите на консултант, който направи всичко възможно за да успея на интерюто. Той за консултация не взима пари и човек се чувства по спокоен че ще успее. И аз не бях съгурен като вас, но консултанта ми каза че от мен се иска да науча френския на сносно ниво и вероятноста за успех е голяма. Той подготвя кандидатите и с вероятните въпроси на интервюто. Взима пари само при успех. И все пак трябва да сте много мотивирани, а не да се колебаете или да си мислите че може и да не стане. Трябва да се показва убедителност.
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
katerini82
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 8:27 am

Мнение от katerini82 »

Ако събираме необходимите точки смятам да се захващам със френският език и съответно неоходимите документи.
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Мнение от Darkblade »

Първо, добре дошли!

Дотук с нежностите, сега да ви мятам на къс пас:

01) минахте ли он-лайн теста? Ако ме питате какъв тест - на www.bgcanada.com има линк към него. Без значение е дали ще го минете на френски или английски. Не ви ли казва, че минавате, няма смисъл. Ако не разбирате въпросите в онлайн теста - -отговорът пак е не. Нямате ли добри нива на френски - отговорът пак е не, защото нито Вие, нито съпругът Ви има търсена професия.

02) след като минете теста, има и една таблица с точки, която много по-точно определя точките, които ще съберете, стига да сте обективни и да не мамите сами себе си. Линк към точките - погледни 01). Ако събирате достатъчно точки - продължавайте, ако не събирате - не си хвърляйте парите.

03) няколко уточнения:
водещ кандидат е съпругът Ви; вие придобивате представа по френски; и двамата владеете английски поне на средно ниво; дипломата на съпруга Ви, след като не е подплатена от поне една година стаж в последните 5 години, ако правилно предполагам е придобита преди повече от 10 години, не Ви носи 2 точки за втора специалност; тези над 48 месеца стаж на съпруга ви трябва да са придобити в последните 5 години, иначе няма да получи максимума за стаж.

04) Вашата диплома - придобита ли е в последните 5 години? Ако нямате стаж, ще трябва да си го "формирате". Поне една година в последните 5 трябва да е по специалността.

05) http://www.go-to-quebec.net/index01a.htm - тук има превод на казаното на последната информационна среща във Варна от Ги Нолен за процедурата. Изчетете го.

Не съм любезен, защото едва ли това очаквате. Предполагам искате обективна преценка. След като придобиете някаква представа и се колебаете по отделните елементи, ще помагаме. Иначе всичко останало ще бъде урок по математика.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

За мен отговорът е - да. Вие сами можете да стигнете до него без някой да ви казва, прочитайки долната страница и линковете към него :

http://bgcanada.com/portal/index.php?mo ... icle&id=79

и после това :

http://bgcanada.com/portal/index.php?mo ... gory&id=30
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

вие след като давате съвети, видяхте ли тя какво е написала - нито единия няма стаж, тогава? Или ако има , познай дали ще го признаят? какво ще се работи тука? На 9$ на час ли? в завода? или на строежа?или колцентъра? Не е въпроса само френския, той се учи, ами като дойдат тука? Да не стане като с този човек от съседната тема, дето дойде тук и след три месеца се върна, защото разбрал че не е за него? Още повече разходите са си големи- едно 5-6хиляди долара по процедурата, още толкова ще хвръкнат като дойдат в Канада...Това са готови пари, които трудно се въстановяват.
Последно промяна от sasho71 на Сря Юли 18, 2007 11:18 am, променено общо 2 пъти.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
katerini82
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 8:27 am

Мнение от katerini82 »

Онлайн теста сам го минавала /от името на съпругът ми/ на английски език и ми казва ДА, но на сам напълно сигурна във превода си.

Съпругат ми е завършил 2000г. магистърската си степен и рабои във
по спесиалноста си стопански и финансов к-ол- стаж повче от 48 месеца.

Аз завърших тази година аграна икономика- без стаж понея.
katerini82
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 8:27 am

Мнение от katerini82 »

Моля по спокойно аз просто искам един съвет по въпроса дали събираме точките.А всеки да си преценява за финансовият въпрос ии за къде става или нестава.
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

sasho71 написа:вие след като давате съвети, видяхте ли тя какво е написала - нито единия няма стаж, тогава? Или ако има , познай дали ще го признаят? какво ще се работи тука? На 9$ на час ли? в завода? или на строежа?или колцентъра? Не е въпроса само френския, той се учи, ами като дойдат тука? Да не стане като с този човек от съседната тема, дето дойде тук и след три месеца се върна, защото разбрал че не е за него? Още повече разходите са си големи- едно 5-6хиляди долара по процедурата, още толкова ще хвръкнат като дойдат в Канада...Това са готови пари, които трудно се въстановяват.
Не знам кой и защо ми изтри поста, но пак ще кажа...

Щом е толкова лошо и мизерно - какво правиш още там ами не си се върнал.

Май това стана някакъв навик - всички се оплакват колко е лошо там ама не се връщат в България.

Ако искате да отидете там подавайте документи и се захващайте да учите френски.

Така че отговора ми е точно по темата - май и тука въвеждат цензура на наши и ваши....
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Спокойно нищо не е изтрито. Въпросът ти си стои ето тук. Даже има и отговор на въпроса. :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Мнение от Darkblade »

Така, снощи седнах с лист и химикалка и ето какво се получи:

Водещ кандидат:
1.1. Образование - 11 т.
1.2. 0 т.
1.3. 0 т. (щяха да са 5 ако беше завържено в последните 5 години)
1.4. 0 т. (няма стаж по специалността от техникума)

2. Стаж 9 т. (ако е над 48 месеца по специалността в последните 60 месеца.)

3. Възраст 18 т.

4. Ниво на владеене на френски и английски 0 т. (Тук от вас зависи какви са ви нивата на езиците щото информация не сте посочили. Без такава информация. И оттук ще ви дойдат впоследствие точките)

5. Семйство в Кебек 0т.

Общо: 38 точки

Придружаващ кандидат:

6.1. Образование 3 т.
6.2. 0 т.
6.3. 0 т.
6.4. 0 т.
6.5. 0 т. (няма стаж)
6.6. Възраст 3 т.
6.7. 0 т. (казвате, че нямате хал хабер от френски. Само познанията по френски дават точки на придружаващия кандидат)

8. 4 т. (едно дете)
9. 1 т. (финансова независимост)

Общ сбор точки - 49 без нито една точка за език. За да ви допуснат до интервю ви трябват минимум 57 точки, което значи още 8 точки. Постигат се ако водещият кандидат има средно ниво на владеене на английски - 3 т. и средно ниво на френски - поне 6/5 7-8 т. Придружаващият кандидат трябва да има поне бегли познания по езика - 1 т.

Ами това е от мен. Шансове имате, зависи от мотивацията ви да научите езика.
katerini82
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 8:27 am

Мнение от katerini82 »

Благодря ти за отговора Darkblade най накрая след много излишни приказки получих отговор който ми показва на какво ниво сме.
Всъщност аз имамповече от 5 години трудов стаж ,но не поспециалност - колкоточки носи или никакви??? :D :D :D :D :D
А за моето образование само 3т. ли? То придобито тази година - икономика бакалавър.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

katerini82 написа: Всъщност аз имамповече от 5 години трудов стаж ,но не поспециалност - колкоточки носи или никакви??? :D :D :D :D :D
А за моето образование само 3т. ли? То придобито тази година - икономика бакалавър.
За трудовия си стаж, при положение че не си водещ кандидат ще вземеш максимума ,който е 1 точка. Достатъчно е да докажеш и 6 месеца стаж и не е нужно да е по специалността ти. Професията която си практикувала обаче не трябва да е в категорията "D" On-the-job training is usually provided for occupations,
* Short work demonstration or on-th-job training; or
* No formal educational requirements.
Тук влизат касиер, чистач, охранител, общ работник и т.н. дейности, които не изискват специално образование и диплома т.е. елементарна професия за която е необходима кратка демонстрация за да почнеш да я практикуваш. При това положение точки за стаж не се присъждат.
За образованието също ще получиш максимума като втори кандидат - 3 т.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Важно е да прочетете доста повече за Канада за да знаете къде отивате; в случая става въпрос за имиграция, а не за ексурзия; на основа на аз знам малко френски, а еди кой си нищо не знае можете да си зададете въпроса максимум - да отида на на екскурзия до Париж?
точно така мисля по въпроса:)
Публикувай отговор