Converter 220 >> 110 волта ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Converter 220 >> 110 волта ?

Мнение от Kiwi »

Някой да се е сблъсквал с адаптори скоро? Нуждая се от конвъртър от 110волта към 220. Идеи за Ванкувър откъде да купя?

Благодаря
Последно промяна от Kiwi на Нед Май 06, 2007 7:08 pm, променено общо 1 път.
aleksandar
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Май 15, 2004 5:23 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от aleksandar »

Foreign Electronics
This store carries electronics that feature international voltage, plug-points and PAL System Camcorders for Europe, Asia and Australia. N.Z. 110V - 220 Volt Voltage converters, plug adapters, multi-system TVs, VCRs, DVD players, dual voltage stereos, GSM quad-band and unlocked tri-band mobile phones are also available.
Address: 7 - 111 W. Broadway Vancouver B.C Canada V5Y 1P4
Send an Email (7) 1 604 879-1189
Аватар
anakim
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2003 5:59 am
Местоположение: Canada Quebec Montreal

Мнение от anakim »

Една идея: Кухненската ти печка е трифазна или поне моята е такава и повечето в Кебек междуфазовото напрежение е малко над 220 волта аз от там захранвах някои уреди които си бях взел от бг. Ако имаш уред измери колко е точно напрежението. :D
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

От тоци не разбирам. Отивам до бг и ми трябва адаптор за да зареждам фотото и PS2. Т.е. адаптор някакъв ми трябва. От Канада ел.уреди към Бг ток.

Благодарско
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

.

Мнение от AnnaR »

за фотоапарата ти трябва само адаптор, а не трансформатор (110-220V). Зарядните работят и към двете мрежи - американска и европейска. Нуждаеш се само от щепсел за контакта.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ot 110 на 220 да го дигнеш ще е бая трудно и най-вече скъпо, виж обратния вариант е по-лесен.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Аз по китайско-арабските магазини (ония с неща по един долар, не може да няма и във Ван такива) съм виждал не един път такива адаптери, от 110 на 220 или от 220 на 110. Приятели ползват такива от доста време и си работят, въпроса е докога ще работят, ама за едно пътуване ще изкарат сигурно. Струваха по максимум 10-ина $.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

На нас ни трябваше обратния вариант за фотоапарата (купен в БГ). В canadian tire имаше това, което ти трябва на теб, в the source намерихме и двата варианта.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

PoLuX написа:Аз по китайско-арабските магазини (ония с неща по един долар, не може да няма и във Ван такива) съм виждал не един път такива адаптери, от 110 на 220 .... Струваха по максимум 10-ина $.
я ми дай линк за 110 към 220 да видим дали е само 10$
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
todoto

Мнение от todoto »

Ей тук гледах - чистеха залежала стока на RadioShak. Но бяха около 100-на вата. Иначе съвет - купи си от България. Ето в този магазин преди да тръгна от България гарантирано имаше, сега питай по телефона. Имай в предвид, че тежат ужасно много, за малкия си размер защото са трансформатори - примерно 200 вата - 1 кг. :(.
Освен това в твоя случай е важно напрежението а не тока. Особеното на тока е, че тече при различни напрежения :wink: . Провери адаптера на фотоапарата ти дали покрива световните мрежи, ако е така ти трябва само преходник за щепсела.
Сашо в горния магазин цената на 100-на вата беше под 10$, освен това и дигането и свалянето е еднакво лесно при трансформаторите защото са с магнитна връзка и трансформират като цяло мощност, макар в случая да иде реч за "напреженов" трансформатор :wink: .
Ей не давайте такива съвети за използване на трифазната мрежа тук :lol: .
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

sasho71 написа:
PoLuX написа:Аз по китайско-арабските магазини (ония с неща по един долар, не може да няма и във Ван такива) съм виждал не един път такива адаптери, от 110 на 220 .... Струваха по максимум 10-ина $.
я ми дай линк за 110 към 220 да видим дали е само 10$
Сашо, линк няма как да ти дам за тия въпросните магазини, а конвертора струваше 6.99 без таксите (китайски боклук колко да струва). Точно за 220V устройства да работят тук (е, не особено мощни - до 50W ли какво беше, но за зарядни и разни самобръсначки и т.н. стават). Точно сега се сетих, че и аз имам такова, и го използвам без проблем. Ако не вярваш, ще ти дам адреса на магазина, отиваш и виждаш :-) Тома Неверни ей :D
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

предавам се :) явно съм изостанал в техниката от времето,когато трансформатора верно беше 2-3 кила :lol: та, забравих за китайско-тайванската инвазия в техниката
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Kiwi написа:От тоци не разбирам. Отивам до бг и ми трябва адаптор за да зареждам фотото и PS2. Т.е. адаптор някакъв ми трябва. От Канада ел.уреди към Бг ток.

Благодарско
Ако кандски уред сте ба4ка в Бг (поне така си написал) то по4ти няма проблем. в Бг е 220 и ако канадската апаратура не издаржа на толова а само на 110 то трябва да се понамали- т.е от220 да стане на 110-което не е проблем-поне за заряднот на фотото.
а PS2 какво е?

от амарика в Бг има само 1 проблем-ако консуматора е индуктивен- в уреда има намотки - тогава е проблемати4но-по при4ина 4е в БГ е 50 херца а в Америка 60.
Е дори не вси4ки неста горят барзо обикновено колкото е по голяма консумираната мостност по бързо се скапва уреда .Ама това е положението -законите на физиката са в сила осте. :D
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

bp_de написа:а PS2 какво е?
PlayStation 2
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

В Canadian Tire съм виждал подобен адаптор за 220V към 110V
Последно промяна от AleksandrAI на Вто Май 08, 2007 9:32 am, променено общо 1 път.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Публикувай отговор