квартира със съквартирантка-разходи и документи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
didahr
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Дек 16, 2005 9:43 am
Местоположение: Montreal

квартира със съквартирантка-разходи и документи

Мнение от didahr »

Здравейте на всички съфорумци!
Искам някой ако знае и е на подобно положение да ми каже нещо по следния въпрос: Ще живея в Монреал със съквартирантка. Тя подписва договора за наем. Аз до този момент никаде не фигурирам. Ще си делим наема и разходите. Вероятно само токът ще е на мое име. За "кард малади" ми искат копие от договора за наем, а аз нямам такъв /както споменах по-горе той е подписан от нея/ Трябва ли след като плащам половината от наема и консумативите титуляра да ми дава някаква квитанцияр която да мога да прилагам при необходимост и да ми се води като разход
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Да впише и твойто име в договора. Не е чак толкова голям зор това да се направи.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

за мед.карта отиваш заедно със съквартирантката и копие от договора
тя ще "гарантира" за теб на място
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

В Онтарио може да покажеш и банк стейтмънт (да се види адреса, на който е пратен), като доказателство за адреса, т.е. не ти трябва договор. В Квебек не може ли така?
didahr
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Дек 16, 2005 9:43 am
Местоположение: Montreal

Мнение от didahr »

благодаря на всички эа съветите. След като мине всичко ще споделя как е станало - може и на друг да потрябва и да е от полза :lol:
Публикувай отговор