Врътки с данъците в Кебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Врътки с данъците в Кебек

Мнение от shnorhela »

Пламен вече сподели за картите, но се интересувам за нещо допълнително което се приспада от данъците, дали наемите се приспадат и до каква степен ако да?
Последно промяна от shnorhela на Вто Яну 27, 2004 10:47 pm, променено общо 1 път.
Plamen

Мнение от Plamen »

Току що си получих releve 4 от моя наемодател. това е доказателство за внесени от него данъци в общината, за които аз мога да си приспадна от мойта данъчна декларация. До края на февруари всеки един от вас трябва да получи такова нещо. Даже и да е живял само през декември в тази квартира. Естествено ако да речем си плащал наем 8000 за цялата година сумата ще бъде нещо от рода на 7-800 лева, но и това не е малко. Ако си на заплата от 35-40 хиляди това си е грубо сметнато към 150-200 долара дето трябва да ти ги върнат обратно.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Edin vupros -za karti te za trensport li stava duma , te prispadat li se ot danucite?Kakvo drugo osven naema moge da bude razxod?
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Картите за транспорт да те се приспадат, но за друго не знам другите ще кажат.
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

shnorhela написа:Картите за транспорт да те се приспадат, но за друго не знам другите ще кажат.
Ami mnogo neshta se prispadat. Ako ste plashtali za doktori ili lineiki sashto moje da se pripspadnat. Prispada se sashto t.n. RRSP (lichni pensionni vnoski), prispada se pari dadeni za obuchenie, ako imate detsa- sashto, detski gradini, service du garde, service du dinner i dr. Naistina ima mnogo tankosti i e dobre ako deklaratsiata vi e po-slojna da se konsultirate s ekspert. Za novodoshlite deklaratsiite sa tolkova prosti che ne sa vi nujni nikakvi eksperti. Az goreshto vi prporachvam edna online programa. Do 20000 godishen dohod e bezplatna. Prosto vi triabva malko ezik i vsichki releve-ta za prihodite i razhodite. Tia sama si pravi izchisleniata i vi plue rezultata v PDF format. Daje vi izchisliava RRSP-to, detskite i GST-HST parite... www.ufile.com
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Присъединявам се към Пух, мечето! Точно това исках да напиша и аз.
Ми'л'та година ползвах www.ufile.cа и съм много доволен. Можеш да си играеш с дни с този сайт, да пробваш различни варианти и да гледаш какъв ще е резултата. Например сигурно знаете, че квебекската декларация е два вида - нормална и опростена, като ваш избор е каква да подадете. В уфайл има блага опция "Let the program decide", но вие може да си я разцъкате да видите как ще е най-добре. И накрая печатате ПДФ-а, пъхате в 2 плика, по един за федералите и за квебекарите (не забравяте да ги запечататате с целувка) и пращате смело.
И нормално е услугата да е безплатна за първата ви декларация, все пак едва ли сте работили цяла година и имате 20К доход като сте дошли примерно ноември и сте пили с приятели ракията до средата на декември :)

Н.Б. Ако случайно имате повече разходи, отколкото ви изнася (данъчно погледнато), можете да си ги прехвърлите за догодина.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

А, и още нещо: оставам с впечатлението, че е добра практика всички членове на семейството да подават данъчна декларация, нищо че може да е празна. Има значение после за детските (Canada Child Tax Benefit) и кой знае още за какво.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

За картите за градски транспорт, части от наема, лизинг на леки коли и т.н. ситуации - МНОГО ЗАВИСИ от конкретният случай и в повечето случаи се изискват специални форми от работодателя ви за да е ЗАКОННО. Естествено вие може да си пишете каквото си искате и надали ще тръгнат да ви проверяват, обаче съвета ми е да се обарнете кам професионалист, защото наказателната отговорност при нередности ще е негова, а не ваша...

Успех.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Kak taka karti za gradskia transport? :roll: Naistina li? :shock: I kakwo prilagate kato dokazatelstwo? A knigite za u4eneto wlizat li w kiupa?

Prostete za newejestwoto :oops: Mnooogo polezna tema...
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Картите за гр. транспорт са нещо ново от тази година и май някъде от средата - юни-юли. Имаше дори и калкулатор на сайта на СТМ (Сосиете дю транспорт дю Монреал, всъщност за гр. Квебек не знам как стои въпроса), където смяташ колко ще спестиш. Сега не мога да го намеря но идеята беше, че си посочваш стойността на картите, броено от юни (или юли, не помня) нататък. Доколкото си спомням не пестиш много повече от 10$ :(
Като доказателство - честната ти дума, но с уговорката да пазиш картите за евентуална проверка.

Учебници - не се признават доколкото ми е известно :(

В опростената декларация за Квебек (тя е с по-благи проценти) дори и училището и мед.разноски не ги пишеш за разход.

Unfortunatelly no one can be told what a tax return is, you have visit ufile.ca and see it for yourself :)

А има ли някой идея от RRSP-тата (REER-ите) да свирне какъв е случая :?:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Сто, званни ми да отидем на суши другата седмица и ще ти обясня какво знам по темата за RRSP и REER, че ме мързи да пиша...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

ок,нп :) Таман ще погледна по-обстойно, та да задавам конкретни въпроси.
Всъщност въпроса ми е - има ли и какво е това нещо "задължителен максимум на вноските, изчислен на база миналогодишната декларация". Не оня максимум правителствения, а друг, който е сметнат от миналата година. И как се процедира ако си го надхвърлил? Догодина ли ще декларираш разликата?
Последно промяна от ssttoo на Пет Яну 30, 2004 11:27 am, променено общо 1 път.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

ОК, първият по-топъл ден другата седмица отиваме...
Значи това колко РРСП имасх право да слагаш се определя въз основа на миналогодишната ти декларация, обикновенно е 18% от доходите ти за миналата година като максимума е 13 500, мисля че от тази година имаха идея да го вдигат, но още не е официално... Като си подадеш даначната декларация ти изпращат едно писмо с точните цифри за следващата година плюс ако имаш неизползвано РРСП от предишни години... с други думи казано обикновенно парвата година нямаш право да слагаш РРСП...
Сега ако сложиш повече, има две вероятности, които зависят от волята на данъчните, първата е да си изтеглиш това което си надвишил и да платиш и глоба, а вторатат е да ти го прехварлят за следващата година, това се решава за всеки конкретен случай...
На мене ми се случи да си слагам първата година няколко хиляди и нямах проблеми, прехвърлиха ми ги за следващата година...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Хмм, ясно. Мерси, Люб0! Само това за "волята на данъчните" не ми допадна, мислех си че ти сам собственоръчно казваш в декларацията "ей те тия кинтаци не ги барайте, прехвърлете ги за догодина, ясно ли е?!"
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Merci, Ssttoo. Ne znam dali si struwa da rowia w saita na na6eto Societe de transport za tolkowa $.
Заключено