канадска дебитна карта в БГ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

канадска дебитна карта в БГ

Мнение от pantata »

тук се изписаха доста неща едно време за теглене на пари с канадска дебитна карта (на TD, CIBC, etc) от банкомати в България.
с една дума - може да се тегли, беше за препоръчване ПИН кода да е 4 цифри, че някои банкомати в БГ не можели с повече.

интересува ме дали има някаква промяна наскоро? че да знам как да нося (и да нося ли) долари в БГ като отида там за 2-3 седмици.
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Ако не вали дъжд и кабела до Румънското посолство не е намокрен може и да изтеглиш.:)
С такса 4 - 5 КАД на теглене и неяасен курс докато не си погледнеж сметка онлине или не си видиш разпечатката за да видиш колко КАД са взели от там да кажем за 200 лв. получени през банкомат.
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

hullboy написа:Ако не вали дъжд и кабела до Румънското посолство не е намокрен може и да изтеглиш.:)
С такса 4 - 5 КАД на теглене и неяасен курс докато не си погледнеж сметка онлине или не си видиш разпечатката за да видиш колко КАД са взели от там да кажем за 200 лв. получени през банкомат.
Какъв дъжд, какъв кабел и то до Румънското Посолство, какви 5 лева бе.
Като искаш да си остроумен поне се старай.

Пак ли ще си предложиш услугите? :twisted:

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Аз бях в БГ миналото лято и теглих от банкомат с карта от Royal Bank.

Картата (система PLUS) стана на повечето банкомати, които пробвах, а аз пробвах доста (не на всички има знак PLUS, но приемат картата).

Причината беше, че повечето банки са сложили лимит от 200 или 400 лв на теглене, а всяка транзакция ти е 5$. Ако искаш да изтеглиш по-голяма сума, доста солено излиза, ако за всеки 200 лева даваш по 5$. :evil:

Затова обиколих доста банкомати и единствено на ДСК банкомата ми даде 1000 лева наведнъж. :wink:

С обменните курсове нямах проблеми.
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

За по - големи суми за препоръчване е да се тегли на каса(гише), а не от банкомата, като пак използваш дебитната карта издадена от Ка. банка.
Приятно в БГ.
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Да, забравих да спомена и тази възможност за гишето - POS терминал. Там можеш да теглиш в рамките на лимита върху картата, който имаш в канадската банка и плащаш 5$ само веднъж.

И друго забравих: обикаляйки в търсене на "най-добрия" банкомат, банкоматът на Хеброс Банк ми "арестува" картата. Не я харесал нещо... След това чаках половин час да я извадят и "проверят". Добре, че беше работен ден. :wink:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Хеброс Банк ми "арестува" картата. Не я харесал нещо... След това чаках половин час да я извадят и "проверят". Добре, че беше работен ден.
Това да го запомнят добре тези коиот преотстапват картата на друго лице.
На повечето карти вече пише името на притежателя на картата и друг човек не може да я получи.
Картата може да бъде задържана от машината по много причини.
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

hullboy написа: Картата може да бъде задържана от машината по много причини.
я изброй поне три да не е голословно?
NO PAIN NO GAIN
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

hullboy написа:
Хеброс Банк ми "арестува" картата. Не я харесал нещо... След това чаках половин час да я извадят и "проверят". Добре, че беше работен ден.
Това да го запомнят добре тези коиот преотстапват картата на друго лице.
На повечето карти вече пише името на притежателя на картата и друг човек не може да я получи.
Картата може да бъде задържана от машината по много причини.
Не си гледал новините тея дни, да видиш как един младеж в Торонто апарата не само не му харесал картата ами и пари не пуснал, та след като се обадил на телефона, който придвидливо е написан на всяка машина, щото това се случва често :D дори и тук, та му обяснили че ще получи нова карта....след 2 седмици. Така че стига си развалял на хората темите. Всички знаем, че си най-големият всезнайко.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

да видиш как един младеж в Торонто апарата не само не му харесал картата ами и пари не пуснал, та след като се обадил на телефона, който придвидливо е написан на всяка машина, щото това се случва често Very Happy дори и тук, та му обяснили че ще получи нова карта....след 2 седмици.
Я сега помисли мако. Тази новина добра или лоша е за тези които преотстъпват карти на роднини в БГ?
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Ти сега на какъв се правиш, на трудно разбиращ или лошо тълкуващ....или още по-зле .....
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Ако картата се пробва на 1-2 банкомата от собственика, после дори да я остави на роднините си, не вярвам да има проблеми, ако те ходят все на същите банкомати.
Публикувай отговор