SRESHTA VAV VARNA - 11 MART 2007 - ALBA 18.00

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

rorcho написа::redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost:

ЗДРАВЕЙТЕ САФОРУМЦИ, ДА БЪДЕТЕ ПОСЛУШНИ КАКТО ВИНАГИ И ДА ДОЙДЕТЕ НА НАШАТА ХУБАВА СБИРКА ! :wave2:

Срещата е на същото място както винаги АЛБА - 18.00ч 11 МАРТ (НЕДЕЛЯ) 2007. :wave2:

За незнаещите - АЛБА е четири етажна бирария намираща се в центъра на ВАРНА по точно натисни там >>
http://rori.hit.bg/ALBA/index.html :wave2:

В началото се чакаме отпред на АЛБА, аз съм един висоооок младок (190см) така че, отдалеч ще ме видите ! После, ще отидем в долната част на бирарията ! :wave2:

Надявам се че няма само да четете това, което сам написал а да драснете и вие по нещо весело ! :wave2:

:redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost: :redghost:

Be happy :beer2:
Сори за вмешателството, но за да не замине темата.. :wink:
Аватар
rorcho
Мнения: 308
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 6:30 pm
Местоположение: BC, Vancouver
Обратна връзка:

Еххх .....

Мнение от rorcho »

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)8) 8) 8) 8) 8) 8)

Тцъ тцъ тцъ .... не знаех че е задължително да се печата на кирилица или не ми е правило впечетление докато промениха моята тема, определено това са нови правила :roll:

Би трябвало да има демокрация и АЗ да си избера как да пиша, намирисва ми на ТОДОРЖИВКОВСКИ промени :baby: :baby: :baby: Но какво да се прави, може би ще направя компромис :luk:

Винаги съм казвал, че хората, които напускат БГ не са националисти, шовенисти или нещо подобно - защото не остават в БГ za да дадат всичко от себе си за да възкрасне родината ни. :roll: така че да ни задължават да печатаме на кирилица - това малко простей :nenam:

Определено има смисъл да се печата на кирилица но не трябва да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !!! :roll:

Бактън от българите, които са в чужбина от панти века и се доказват на големите шовинисти и така на татак ама не се връщат и само заблуждават останалите с някакво си печатане на кирилица :nenam:

Аз съм демократ - либерал и затова протестирам заради ТОДОРЖИВКОВСКАТА промяна! :luk:

Да бъдеш или да не бъдеш - това е въпроса :angel:

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)8) 8) 8) 8) 8) 8)
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Думата „демокрация“ произлиза от древногръцки език: „demos“ означава „хора“, а „kratein“ — „управлявам“. Съответно буквалното значение на днешната дума е „управление на хората“.
Аватар
rorcho
Мнения: 308
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 6:30 pm
Местоположение: BC, Vancouver
Обратна връзка:

Не е точно така !

Мнение от rorcho »

Еи AleksandrAI думата ДЕМОКРАЦИЯ се конструира от две думи ама циялостният смисъл е друг :

..............................................................................................................
Цитат :

Демокрация е :

1.Форма на държавно управление, при която властта принадлежи на народа; народовластие !

2.Начин на организация на даден колектив, при която се осигурява участието на всички членове в колектива.

3.Привържиниците на демократично управлени на една страна.

4. Държава с демократично управление

.........................................................................................................

Демократ : Лице, което защитава политическите свободи и права на народа !

Либерал : Свободомислещ човек !

.........................................................................................................

AleksandrAI нека да не издребняваме тъй като самата демократическа конституция позволява да избираш мноооого неще, НО определено трябва да се прави разлика м/у ДЕМОКРАЦИЯ и АНАРХИЯ 8)


:beer2:
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

:wave2: :wave: :wave2: :wave: :beer2: :beer2: :thumbsup: :thumbsup: :dance: :dance:
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
MadameM
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 11:22 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Еххх .....

Мнение от MadameM »

rorcho написа:
Тцъ тцъ тцъ .... не знаех че е задължително да се печата на кирилица или не ми е правило впечетление докато промениха моята тема, определено това са нови правила :roll:

Би трябвало да има демокрация и АЗ да си избера как да пиша, намирисва ми на ТОДОРЖИВКОВСКИ промени :baby: :baby: :baby: Но какво да се прави, може би ще направя компромис :luk:

Винаги съм казвал, че хората, които напускат БГ не са националисти, шовенисти или нещо подобно - защото не остават в БГ za да дадат всичко от себе си за да възкрасне родината ни. :roll: така че да ни задължават да печатаме на кирилица - това малко простей :nenam:

Определено има смисъл да се печата на кирилица но не трябва да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !!! :roll:

Бактън от българите, които са в чужбина от панти века и се доказват на големите шовинисти и така на татак ама не се връщат и само заблуждават останалите с някакво си печатане на кирилица :nenam:
Абсолютно подкрепям писането на кирилица и правилото да е задължително! Браво на админите и модераторите за решението!
След като се считаме за българи, независимо къде живеем, и след като говорим (пишем) на български език е редно да уважаваме и използваме азбуката си, нали така. Да не говорим че е адски трудно и се кръстосва погледа да разшифроваш разните му там 4-ки и 6-ци, щ-та, ш-та, ч-та и други несъществуващи в латиницата бг звуци.
Дали е или не демократично-ами явно българите имат нужда от някои задължителни разпоредби, за да се почустват българи, защото останало до едната съвес, може да започнат и на друг език да говорят и да започнат да плюят собствения си.
По темата-много ми се ще да се запозная с варненците, желаещи да азабегнат у канадско, но в неделя пътувам за планината, така че някой друг път.
Весело изкарване!
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

е аз сега от цялата тази дандания, не можах да разбера ще имаме ли наистина среща утре или не? Ако ще спорите за това дали да се пише на кирилица или не, дайте под някоя друга тема, ама не и под тази за срещата във Варна, щото наистина се объркахме. А по принцип за това дали да се пише на кирилица или не е въпрос на личен избор - Рорчо да си пише с латински букви, а пък останалите на кирилица - какво толкова му умувате. Айде сега кажете ще правим ли среща утре - да знаем да идваме ли, че да не си висим там самотни.
Аватар
rorcho
Мнения: 308
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 6:30 pm
Местоположение: BC, Vancouver
Обратна връзка:

Здр !

Мнение от rorcho »

Да утре ще има срешта :D :D :D

Не мислете много а идвайте :D :D :D

Be happy :beer2:
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

благодаря за навременното инфо, непременно сме там - до утре на всички :rotaeye: :wave2:
Публикувай отговор