За данъците, има ли разлика EasyTax и ...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Flagellum Dei

За данъците, има ли разлика EasyTax и ...

Мнение от Flagellum Dei »

А бе идва си сезона на данъците и се чудя има ли някаква разлика според вас между това 30$ за QuickTax програма с която да си направиш данъците на 5 семейства и май имаше нещо за беднитте че ако си с под 25 000 на година на човек може и на 1000 да се направят с програмата или да се иде на счетоводител.
Аз пробвах и двете и открих че второто ми отнема доста повече време и нерядко и повече пари.Даже веднъж и бях при един счетоводител който все ми се репчеше Агоп ли се казваше ... забравих. Кажете според вас ще изтърва ли нещо ако изпозлвам програмата. аз съм работник и немам много сложно счетоводство.
Flagellum Dei

Мнение от Flagellum Dei »

ааа да малко офф топик ама вижте това в тази връзка.
в САЩ вече има спечелени дела от хора които са отказали да плащат данък доход поради това че досега не е представен закон черно на бяло задължаващ плащането му :shock: :shock: :shock: :shock: възможно ли е това. във филма юристи и адвокати от големи юридически групировки твърдят че данък доход за частни лица е против америкаската конституция :shock: :shock: :shock:

http://video.google.ca/videoplay?docid= ... to+fascism
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: За данъците, има ли разлика EasyTax и ...

Мнение от Ivan1007 »

Flagellum Dei написа:А бе идва си сезона на данъците и се чудя има ли някаква разлика според вас между това 30$ за QuickTax програма с която да си направиш данъците на 5 семейства и май имаше нещо за беднитте че ако си с под 25 000 на година на човек може и на 1000 да се направят с програмата или да се иде на счетоводител.
Аз пробвах и двете и открих че второто ми отнема доста повече време и нерядко и повече пари.Даже веднъж и бях при един счетоводител който все ми се репчеше Агоп ли се казваше ... забравих. Кажете според вас ще изтърва ли нещо ако изпозлвам програмата. аз съм работник и немам много сложно счетоводство.
Ако не си съвсем зле с един от двата езика (френски или английски) и имаш калкулатор, не би следвало да ти отнеме повече от 2 часа първата година и повече от час през следващите години като си го правил вече. Това едва ли е повече от времето да се замъкнеш на счетоводител или да домъкнеш и инсталираш въпросната програма. Този вариант не е за хора с много и разнообразни доходи, ама ти самия твърдиш че това не е твоя случай.
30 долара са бутилка уиски и мезето докато ги попълваш.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

uflie.ca - таман и няма нищо за инсталитане
За по-нисък доход (не помня колко) даже е безплатно
My Shadow
Мнения: 250
Регистриран на: Пон Дек 25, 2006 12:34 pm

Мнение от My Shadow »

vaprosa e dali znaesh kakvo da slojish v deklaraciata i kade, naprimer az minalata godina shtiah da propusna okolo 200 dolara i slava bogu si zanesoh deklaraciata za konsultacia pri taksist toi se motae i spori tuk vav foruma vze mi 50tina dolara i si spestih 150. Horata predi men sashto biaha s napraveni deklaracii i tai kato niamashe promeni ne platiha nishto.
Taka che ne e zle da si napravite deklaraciite i da potarsite konsultacia tai kato ili shte specelite ili nishto niama da platite.
ne znam kak sa vsicki taksisti no se pazarete nali sa vashite pari.
Изображение
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

И във Канад има разни типове, които отказват да плащат да палщат такси,според мен тогава ще си дъдеш парите по адвокати...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

quicktaxweb.ca

Ако си под 20к е безплатно, ако си над е 20$ (ако не са вдигнали цената).
Пази ти данните (име, адрес, син номер, семеен статут, депендантс и т.н.) за следващата година.
Можеш да си принтираш декларацията и да я пратиш по пощата или да я пратиш електронно.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Flagellum Dei, много интересно филмче... има ли закон в Канада за плащанаето на данъците?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

ssttoo написа:uflie.ca - таман и няма нищо за инсталитане
За по-нисък доход (не помня колко) даже е безплатно
И ние сме много доволни.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: За данъците, има ли разлика EasyTax и ...

Мнение от bgmontreal »

Flagellum Dei написа:А бе идва си сезона на данъците и се чудя има ли някаква разлика според вас между това 30$ за QuickTax програма с която да си направиш данъците на 5 семейства и май имаше нещо за беднитте че ако си с под 25 000 на година на човек може и на 1000 да се направят с програмата или да се иде на счетоводител.
Аз пробвах и двете и открих че второто ми отнема доста повече време и нерядко и повече пари.Даже веднъж и бях при един счетоводител който все ми се репчеше Агоп ли се казваше ... забравих. Кажете според вас ще изтърва ли нещо ако изпозлвам програмата. аз съм работник и немам много сложно счетоводство.

тъй като хвърляш камъни в моя двор ще ти отговоря.

ще използвам едно разсъждение от по-горе (само да не ме заподозрете ;))
не е важно какъв софтуер ползвах или уебсайт, а да знаеш какво правиш. Сянката не е единствения, който миналата година спечели от това. Наистина имах много хора, които си бяха направили декларациите до стотинка и на тях не съм взел такса, защото нямаше за какво, но имаше и не малко, които доста спестиха. На един съфорумец му направих амендмънт на 2003 и 2004, за да вземе 4 чифрено число.
Друго предимство е, че ако не ви признаят някой разход няма как да се обадите на софтуера да го питате какво да правите ;) Или ако имате проверка и ви карат да пратите някой документ дето не знаете какъв е.

Аз продължавам и тая година да проверявам вече направени декларации и взимам такса само, ако може да се спести нещо допълнително.
това важи и за години 2004 и 2005.

смятам, че отговора ми не е реклама, а отговор на анти-реклама!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: За данъците, има ли разлика EasyTax и ...

Мнение от survivor »

bgmontreal написа: смятам, че отговора ми не е реклама, а отговор на анти-реклама!
Антиреклама на какво?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: За данъците, има ли разлика EasyTax и ...

Мнение от Ivan1007 »

bgmontreal otgovora ti si e bash reklama i to tochno takava kakvato triabva da bude. Bravo!
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
My Shadow
Мнения: 250
Регистриран на: Пон Дек 25, 2006 12:34 pm

Re: За данъците, има ли разлика EasyTax и ...

Мнение от My Shadow »

survivor написа:
bgmontreal написа: смятам, че отговора ми не е реклама, а отговор на анти-реклама!
Антиреклама на какво?
Tuk jenite vinagi se praviat na nerzbrali i pochvam da razbiram margi v omrazata mu. Tova sigurno jenskia mozak go razbira kato reklama sigurno
с програмата или да се иде на счетоводител.
Аз пробвах и двете и открих че второто ми отнема доста повече време и нерядко и повече пари.Даже веднъж и бях при един счетоводител който все ми се репчеше Агоп ли се казваше ... забравих.
Poiavi li se bgmonreal sled nego zadaljitelno idvat hulltroll krivon i survovor Choveche bgmonreal vzemi da spresh da pishesh che mi omrazna da gi cheta
Изображение
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: За данъците, има ли разлика EasyTax и ...

Мнение от survivor »

My Shadow написа: Tova sigurno jenskia mozak go razbira kato reklama sigurno
Въпросът ми беше ясен и конкретен, без никакъв коментар, а освен това не беше към теб :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: За данъците, има ли разлика EasyTax и ...

Мнение от Ivan1007 »

My Shadow написа: ....che mi omrazna da gi cheta
Ами недей ги чети. Или ако четеш не пиши, няма как да разберем, ако не ни информираш.

Колкото до това което си посочил като антиреклама то не е антиреклама, а самата истина в много случаи.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Заключено