Въпрос към жените в Канада!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Въпрос към жените:Работите ли в момента?

Да,откакто сме дошли не съм спирала!
20
38%
Да,ама не е редовно,от време на време!
4
8%
Да,но само защото искам да правя кариера!
3
6%
Да,защото нямам избор ,сама жена съм!
3
6%
Не,не съм почвала от както сме тука!Защото мъжът ми ме издържа съвсем добре и сам.
9
17%
Не,защото не мога да си намеря!
0
Няма гласували
Не и нямам намерение да започвам!
1
2%
Не,ама мисля да си намеря!
3
6%
Що се не гръмнеш!
10
19%
 
Общо гласове: 53
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Въпрос към жените в Канада!

Мнение от Kwon-Do »

Цел:Казват,че колкото е по-добре живота в една държава ,толкова е по-лесно за една жена в семейството ,да си гледа домакинството и децата и да остави грижата за парите на мъжа!Доколко това е така в Канада .
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Половинката прави достатъчно пари и за двамата. Деца нямам, домакинството не ми е проблем, готвените ми отнема не повече от 1 час на ден. Ми то ако не работя ще умра от скука. Освен това ми е кеф да си харча собствените мангизи без да се отчитам пред никой
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Kара самолет, пие уиски с лед - оу, е-еволюира :)

Ми в то в Афганистан женорята навънка почти не припарват, па харен ша дай живота там. Я да даде някой линка да си проверя точките за там, моля ви се!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Много е лесно това в Канада, стига мъжа да изкарва достатъчно пари за стила на живот който семейството иска да поддържа, и ако жената е тип домосед и детеглед естествено :wink: ...
Циганите - на Сатурн !
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Колкото по-развита е страната, толкова повече жени работят. Защото иска и професионална реализация, а не само семейна.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

.

Мнение от holy »

Абсолютно съм съгласна с мнението на Survivor!

To, ako беше обратното значи най-развити са в арабския свят дето на жените даже не се разрешава да работят, а само да "си гледат домакинството и децата"...
Stoni

Мнение от Stoni »

Е, кво общо има живота в Канада и новата Кракоимигрантка...това си е нещо като водни капки в бутилка с олио :wink:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Древна народна мъдрост:
"Успял мъж е този, който изкарва повече пари отколкото жена му може да изхарчи! ... Успяла жена е тази, която е намерила такъв мъж!"

:lol: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Stoni

Мнение от Stoni »

Мъдроста на вековете не е валидна във века на еманципацията :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Stoni написа:Мъдроста на вековете не е валидна във века на еманципацията :wink:
E v soc-lagera se naemancipiraha, sa tiq ovce tuka sa trygnali po sy6tiq pyt ta 6e gi vidime do kade 6e stignat, Montreal se skapa pred o4ite mi za 16 godini, tinqk golqm na po4ti sqkade, izdraskani djamove po gradskiq transport, nqkoi tabelki na ulici ne mogat da se 4etat 6toto sa izbeleli, avtobusite ne idvat po razpisanie kakto idvaha predi i o6te mnogo drugi postijeniq na feminizma, jena mi toku 6to obqvi 4e predpo4itala da byde v nerazvita strana sled kato tam jenite ne gyrbeli.

:beer: :beer: :beer:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Абе и там жените гърбят, ама да носят вода от кладенеца на 10 км от селото :lol: Предпочитам на бюро да гърбя :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

survivor написа:Абе и там жените гърбят, ама да носят вода от кладенеца на 10 км от селото :lol: Предпочитам на бюро да гърбя :D
Survivor, kade e tva tam?

ako govori6 za reznq6ko ne e taka, jivql sym tam 2 godini i nikoga ne sym vidql jena da nosi voda ot kladenec dori i na 10 metra.
A ina4e ot gyrbeneto na biuro jenata ( kakto i 4oveka ) se razbolqva mnogo pove4e otkolkoto ot noseneto na voda ot 10 km.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

:D Ha-ha......... : :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Kwon-Do написа::D Ha-ha......... : :D
Kwon-Do, obqsni kvo e sme6noto?
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

Не бе нищо,просто е забавно как в развитата страна Канада ,толкова много жени работят не защото искат кариера,а защото нямат друг избор.А в "неразвитите"страни никой не ги кара да търчат по фабриките или да бъдат сервитиорки в барове............Забавно..........
Заключено