Въпрос относно имигриране в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
LuckyLuck
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:17 am

Въпрос относно имигриране в Канада

Мнение от LuckyLuck »

Здравейте,
Първо искам да ви поздравя за добре поддържания форум. Имам нужда от малко информация относно имигрирането в Канада.В момемта съм в Чикаго,САЩ , пристигнах с J-1 виза,която изтече. Подал съм документи за смяна на статута към B-2(туристическа виза),за да си удължа легалния престой в САЩ за момента.Вече имам ID от Илинойс,а скоро ще имам и шофьорска книжка(тези два документа се вадят много лесно в Илинойс).Доколкото знам не е проблем да вляза в Канада само с това ID. Но след това ...?Причната да искам да имигрирам в Канада е лична.Имам ли някакви шансове и мога ли да се надявам на нещо в това положение ?Има ли някой информация за подобни случаи ?
Ако някой знае нещо по подробно и му се занимава да напише няколко реда ,ще съм му благодарен да ме осветли.Допреди малко разглеждах сайтовете с инфо относно имиграцията в Канада и май нямам особени шансове за каквото и да било,но все пак реших да се поинтересувам тук,където вероятно има запознати хора.

Благодаря предварително !
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Според мен е най-добре да се върнеш в БГ и да си кандидатстваш по легалната процедура, която за Квебек не отнема безумно много време. Все още има хора които печелят дела за рефюджи, но трябва да знаеш много добре какво правиш, а и делата са доста скъпи. С туристическа виза няма да можеш да кандидатстваш от щатите. Като нелегален тук няма да можеш да живееш, най-много да поседиш, докато ти текат процедурите и получиш депортиране. :wink:
Let it go...
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Ivet написа: ... Все още има хора които печелят дела за рефюджи, но трябва да знаеш много добре какво правиш, а и делата са доста скъпи...
Ако дойде от щатите, вече и до дело няма да стигне, а ще го върнат обратно в щатско да кандидаства за рефюджи там:
http://ottawa.usembassy.gov/content/tex ... neral#safe
http://noii-van.resist.ca/safe_third_co ... ement.html
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос относно имигриране в Канада

Мнение от VanBC »

LuckyLuck написа:... Вече имам ID от Илинойс, а скоро ще имам и шофьорска книжка(тези два документа се вадят много лесно в Илинойс). Доколкото знам не е проблем да вляза в Канада само с това ID ...
Сигурен ли си? Аз на твое място бих се обадил до най-близкото канадско консулство да ги питам дали е вярно.
LuckyLuck написа: ... Но след това ...?Причната да искам да имигрирам в Канада е лична.Имам ли някакви шансове и мога ли да се надявам на нещо в това положение ?Има ли някой информация за подобни случаи ?
Какво разбираш под "имигриране в Канада"? Имаш ли някакъв конкретен план? ... Влизането в Канада като турист няма нищо общо с имигрирането в Канада. Бих ти препоръчал да разгледаш този сайт: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.html
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdr.
Доколкото знам не е проблем да вляза в Канада само с това ID ...
Ne problem da vlezes s tova ID ako mines prez gorata a ne prez Kontrolno propuskvatelen punkt ( KPP ) ili s drugi dumi po patja po koito minavat horata imasti pravo da vljazat v Canada.

Ima indiantsi koito mogat da te prekarat i bez nikakvo ID no vaprosa kakvo ste pravis sled tova.

Hullboy
mishomaher
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Ное 04, 2006 12:56 am

Мнение от mishomaher »

леле veselyaka, koi 6te te pusne s ID ot Illinois v Canada, be i se kazva Illinoi a 's' ne se chete...
Ti si az ama 5 godini po-rano....tva ID samo za diskotekite moje da ti sluji...ili si bachkai nezakonno v Illinoi ili si hodi v Bulgaria i ot tam she kandidatsva6 za Canadsska visa
Ima i drug variant;) :lol:
Izchakai 2 meseca da zamruznat ezerata i po leda, po leda i si minal dunava, pardon v Canada, dragi mi makedonski :wink: xa,xa
mishomaher
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Ное 04, 2006 12:56 am

Мнение от mishomaher »

O6te edin variant iska6 li da ti dam nomera na Kalo-6ofera toi 6te ti obyasni kak da se ojeni6 za amerikanka ( ot mexikanski proizhod s 5 deca i na socialni pomo6ti) i da zeme6 zelena karta :twisted:
It's gonna cost you :roll:
mishomaher
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Ное 04, 2006 12:56 am

Мнение от mishomaher »

Sedyah si az pod niagarskiya vodopad ot amerikanskata strana i se pitah koga li 6te zastana ot drugata strana (canadskata), mai e vreme i tova da se slu4i, no osven da prepluvam ledenite vodi na rekata druga vuzmojnost nyama6e togava. Sega tryabva samo da se kacaa na kolata i da otida,no puk ot drugata strana sega ne moga, abe maitap pulen. :?: :evil:
LuckyLuck
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:17 am

Мнение от LuckyLuck »

Благодаря на тези които ми отговориха възпитано(по какъвто начин и аз попитах).

Относно преминаването с ID-то - това ми го казаха ,не го знам от личен опит. Но щом казвате сигурно наистина не е възможно.

На всички останали ,които се направиха на много интересни и оригинални и особено на последния симпатяга мога да кажа само - да го духате ...
Последно промяна от LuckyLuck на Съб Ное 04, 2006 4:36 pm, променено общо 1 път.
Заключено