С British Airways до Монтреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

С British Airways до Монтреал

Мнение от Igor »

Купих си билет за 9. септември 2006 София - Монтреал с British Airways (BA). Викам, сериозна компания. :wink:

Отидох на сайта на BA и се осведомих:
София - Лондон се лети с Еърбъс А320, а Лондон - Монтреал с Боинг 777. Супер. Разпечатах си карта (схема) на летището Хитроу в Лондон и упътване как да се прехвърля от терминал 1 на терминал 4. Упътването е точно за такива като мен. Дотук добре. :D

Обаче.

Чета по нататак.
Времето между кацането и излитането от Лондон е 1:40 (час и четиридесет минути). К'во пък толкоз...
Прехвърлянето от терминал 1 на терминал 4 отнема минимум 1:15, ако летището не е натоварено. Добре, ще тичам...
Прехвърлянето на багажа по служебен ред (още от София багажа е чекиран за Монтреал) отнема 1:30. Може да се случи аз тичайки да успея, а багажа да не успее. Ако багажа закаснее, идва на следващия ден. То един багаж...

Чета в форума.
Имало прекалено много табелки на летището и на моменти било объркващо. Полетите от София обикновено закаснявали с половин час, а полетите от Лондон обикновено били пълни с индиици и пакистанци. К'во им е толкова на индииците...

Чудя се колко ли ще е интересен полета :D

Има ли някой да лети на тази дата с Бритиш?

Летял ли е някой скоро този маршрут за да сподели впечатленията?
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
dean
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Ное 19, 2003 6:58 am
Местоположение: Мontreal

Мнение от dean »

аз трябваше да пътувам с Бритиш на 29.04 за Монреал обаче...
на 29 по обяд разбрахме че полета от Лондон закъснявал и ще изтървем връзката за Монреал затова ни прехвърлиха на Луфтханза който беше оклоло 13 часа .доколкото успях да разбера полета е Лондон-София -Лондон но не съм сигурен де
добре че бях доста по рано на летището :D
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Ние летяхме на 02.05.2006 с тях
Нямаме никакви оплаквания. Всичка беше перфектно
Е наистина се надбягвахме за да хванем презокеанския полет още повече че бяхме с дете на което хич не му се тичаше и го носихме, но все пак успяхме При нас имаше съобщение за закъснение на полета ни София -Лондон но по-късно ни съобщиха че се била наваксало и всичко е наред
В ношия полет от Лондон нямаше изобщо индийци Наистина има бол табели те просто те водят а ти просто не трябва да спираш да ходиш :D
Багажа ни отдавна ни чакаше след като се тътрихме 4 часа при имиграционните
За мен Бригиш са на ниво във всяко отношение
Успех и приятен полет
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Ние пътувахме с Бритиш, като стигнахме до терминала за презокеанския полет даже висяхме половин час докато започнат да чекират пътниците, демек рано сме дошли. Иначе всичко беше ОК, както са ти написали по-горе.
Няма страшно, Igor, летиш на 9-ти септември все пак :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
ivanq
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 4:22 am
Местоположение: Bulgaria

С British Airways до Монреал!

Мнение от ivanq »

igor,a ot koy site si nameri vaprosnata info za British?6te mi go pusne6 li,4e i az sam kandidatka za tqh,no na 25.09?!
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

c200 написа: Няма страшно, Igor, летиш на 9-ти септември все пак :)
аз се връщам на 11.септември, ще разкажа как е било, ама евтини са билетите :wink:
...мразя мастика без айрян...
ave
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:09 am
Местоположение: Монреал

Мнение от ave »

Nashi prijateli pak pristignaha v Montreal na 21.05 vmesto na 20.05 - samoleta ot Sofia e imal zakanenie i ne sa hvanali vrazkata, no pak sa noshtuvali za smetka na British v Hilton(*****)! :D
ljoni
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 5:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ljoni »

прехвърлянето от терминал 1 на треминал 4 пеша ли става или има някакви автобусчета на летището които те извозват?
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

ljoni написа:прехвърлянето от терминал 1 на треминал 4 пеша ли става или има някакви автобусчета на летището които те извозват?
За мен едно от предимствата на летището Хитроу в Лондон е че там всички говорят английски. :D
Информация за полета и летището са на сайта на Бритиш Еъруейз.
Ако езика ви затруднява:
Схема на летището и автобусчетата тук.
Схема как да се придвижим тук.

Сега, нека да се изясним... Ако ще нощувам в Хилтън, нямам нищо против закаснението... :lol:
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Ние летяхме с Бритиш през месец май с две малки деца /на 2 и 5 год/ и нямахме абсолютно никакви проблеми. Прехвърлянето от терминал 1 до терминал 4 става с автобус, който ви чака. Ние чакахме 45 минути в транзитната зона след това. Самолета обаче наистина беше пълен с индийци и пакистанци, и то най-вече бременни индийки. Беше доста впечатляващо. От София самолета ни нямаше закъснение в Монтреал пристигнахме с 8 мин. закъснение.
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

Ние пътувахме по този маршрут на 27.07. Всичко беше ок, за 30 мин. се прехвърлихме от терминал 4 на терминал 1, така че спокойно има време за всичко. Полета от София пристигна 10 мин. по рано даже. Закъсня полета от Лондон за Монреал заради някаква измислена от тях буря.
Заключено