След 36 месеца чакане получихме отказ на интервюто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

След 36 месеца чакане получихме отказ на интервюто

Мнение от estoyanova »

Здравейте всички!
Днес е особено тежък ден за нас.Получихме отказ в Букурещ.
Пътувахме с рейс до Русе и от там ни пое фирма Демар Такси,на които искаме да изкажем нашите специални благодарности!Минават границите бързо и не усетихме как минава времето.Ето техният адрес,ако проявите интерес www.taxi-DM.com.Изчакаха ни по време на интервюто и ни върнаха до Русе.
Какво да ви кажа за самото интервю?Бяхме перфектни,с изрядно подготвени документи и препоръки,както и с доста сериозна сума,с която мислехме да тръгнем.Интервюира ни един мъж около 50-те който приличаше на гей с едни малки очилца,според мен от холандски произход.За този човек разбрахме,че е най-големият цербер там.Интервюто мина в спокойна и приятна атмосфера за около 30 мин.Понеже от самото начало беше решил ,че иска да ни отреже не ни даде никакъв официален документ с мотив за отказ.Обясни ни ,че ще го получим впоследствие по пощата.Задържа всички документи оригинали при него.Така и не разбрахме дали това е правилно или не.
Приеха ни в 09 часа и чакахме до 10.30 да ни приеме за самото интервю.Какво беше огромното ни учудване,когато установихме,че дори не е прегледал документите.Имах усещането,че дори тепърва се запознава с тях.
Нито един въпрос не зададе относно Канада и защо Канада е нашият избор.Попита ни около дипломите и стажовете в различни фирми.Защо беше направен отказът?Имам 2 години стаж като лаборант и още 7 в телекомуникационни компании.Най-странното което чух беше ,че ми признава точки за лаборантството ,беше много впечатлен,но не ми призна стаж от 7 години в телекомуникациите с мотива,че от юни месец има нов закон според,който той НЕ Е НАЯСНО КАКВИ ТОЧКИ ДА ПРИСЪДИ ЗА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИИ И ЗАТОВА ПИШЕ 0 ТОЧКИ. |По-голям абсурд не бях чувала,вярвайте ми!Имаме служебни бележки,препоръки и той беше изненадан,че в БГ комуникациите се развиват???
Въобще се държа нагло и искам да ви питам дали мога да обжалвам и къде по отношение на трудов стаж от 7 години който не беше признат и това е най-големият абсур,който скоро сме чували.
Излиза,че Канада няма нужда вече от образовани и умни кадри,семейни,а има нужда от бежанци,които да приемат с отворени обятия.Сега сме изморени ,ако имате въпроси питайте.
Ако някой е обжалвал моля да сподели,защото на тези хора там са им дадени правомощия и заобикалят всякакво точкуване,на нас ни извадиха 10 точки с мотив-НЕ ИСКАМ ДА ВИ ПРИЗНАЯ 7 ГОДИНИ СТАЖ И ВИ ДАВАМ 0 ТОЧКИ ЗА НЕГО.
Повечето от форума знаят,че брат ми е там.Направо му хвърли документите и каза,че ми признава точки за него,но понеже нямяме осигурена работа не иска да ни даде максимума от 15 т.за адаптивност ,а само 10.
Това е в общи линии.
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Нямам думи! :cry: :roll: :cry:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Poznavam semeistvo, koeto e obzhalvalo 2 pati otkaza sled intervju po procedurata za Quebec. Parvaijat pat sa gi otryazali (edin izvesten v blizkoto minalo cerber Pierre Petroff) pod predlog che sa im bili falshivi diplomite (taka mu se storilo). Kogato im kazal motivite si, te mu zajavili che oshte sashtata vecher shte izpratjat oplakvane i molba za prerazglezhdane na reshenieto mu. Izprashtat i pak gi kanjat na intervju. Otivat i razbirat che pak e sashtijat i izobshto ne sa vlezli na intervjuto, ami vednaga pusnali oplakvane do bjuroto vav Vienna che im prashtat sashtija chovek. Naznachavat im treto intervju, koeto veche e s drug intervjuirasht, i te veche go minavat uspeshno.
Az ne bih se pokolebala vav vashija sluchaj da obzhalvam. Proverete sami kolko tochki davat za stazh v telekomunikaciite. Tova e sbor na tochki, ako gi sabirate, nikoj ne mozhe da vzima svoevolni reshenija. Sega projavete samoobladanie i tarpenie i ne si izpuskajte celta! Zhelaja vi uspeh!
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Много гадна ситуация.
Мисля, че от тук пишещите, торнадо обжалва, но не знам какъв е резултата.
Успех в по-нататъшната битка!
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Objalvaite ,onezi v Rumania sa laina !!!!!
Stryva si !!! 36 meseca ne sa malko !!!!!!:(
Nishto ne gybite opitaite pak :thumbsup:
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
boriss
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 1:34 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от boriss »

Estoyanova naistna izkluchitelno nepriqtno. Nadejda krepena 36 meseca da byde razbita. Poweche ot towa nqma kakwo da gubite, zatowa podajte wyzrajenie, borete se dokraj.
Pojelawam wi resultata da e wyw washa polza, no dori i da ne e wsqko zlo za dobro. Nikoj ne moje da sedne wyrhu kysmeta ti!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

estoyanova, за съжаление, имам още лоши новини за теб - в твоят случай няма процедура за обжалване. Право на обжалване има само при семейната категория. Единственото което можеш да направиш е да заведеш дело в канадския федерален съд, но при положение, че няма явно нарушение на закона, шансът за успех на едно такова дело е нулев. Разгледай тези 2 теми от други форуми където се коментират случаи подобни на твоя:

http://groups.google.ca/group/......

http://britishexpats.com/forum/showthre ... ght=appeal

Единствената разумна алтернатива е да кандидастваш отново, като този път си подготвиш документите по-внимателно. За по-сигурно, може брат ти да изиска файла ти (CAIPS notes) и да проверите какви са коментарите на имиграционния офицер и точно каква е причината за отказ. За получване на CAIPS notes погледни тук: http://www.cic.gc.ca/english/department ... sonal.html
Obey gravity ... It's the law!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Не се коси,всяко зло за добро.Къде и на мен да бяха отказали преди 72 месеца ,сега щях да ги почерпя. :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

VanBC , аз си мисля че estoyanova е семейна.
Обжалвай. Странното е че не са признали стажа. :? Пък и брат имаш в Канада :roll: .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Re: След 36 месеца чакане получихме отказ на интервюто

Мнение от moni »

estoyanova написа:Здравейте всички!
Днес е особено тежък ден за нас.Получихме отказ в Букурещ.
Пътувахме с рейс до Русе и от там ни пое фирма Демар Такси,на които искаме да изкажем нашите специални благодарности!Минават границите бързо и не усетихме как минава времето.Ето техният адрес,ако проявите интерес www.taxi-DM.com.Изчакаха ни по време на интервюто и ни върнаха до Русе.
Какво да ви кажа за самото интервю?Бяхме перфектни,с изрядно подготвени документи и препоръки,както и с доста сериозна сума,с която мислехме да тръгнем.Интервюира ни един мъж около 50-те който приличаше на гей с едни малки очилца,според мен от холандски произход.За този човек разбрахме,че е най-големият цербер там.Интервюто мина в спокойна и приятна атмосфера за около 30 мин.Понеже от самото начало беше решил ,че иска да ни отреже не ни даде никакъв официален документ с мотив за отказ.Обясни ни ,че ще го получим впоследствие по пощата.Задържа всички документи оригинали при него.Така и не разбрахме дали това е правилно или не.
Приеха ни в 09 часа и чакахме до 10.30 да ни приеме за самото интервю.Какво беше огромното ни учудване,когато установихме,че дори не е прегледал документите.Имах усещането,че дори тепърва се запознава с тях.
Нито един въпрос не зададе относно Канада и защо Канада е нашият избор.Попита ни около дипломите и стажовете в различни фирми.Защо беше направен отказът?Имам 2 години стаж като лаборант и още 7 в телекомуникационни компании.Най-странното което чух беше ,че ми признава точки за лаборантството ,беше много впечатлен,но не ми призна стаж от 7 години в телекомуникациите с мотива,че от юни месец има нов закон според,който той НЕ Е НАЯСНО КАКВИ ТОЧКИ ДА ПРИСЪДИ ЗА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИИ И ЗАТОВА ПИШЕ 0 ТОЧКИ. |По-голям абсурд не бях чувала,вярвайте ми!Имаме служебни бележки,препоръки и той беше изненадан,че в БГ комуникациите се развиват???
Въобще се държа нагло и искам да ви питам дали мога да обжалвам и къде по отношение на трудов стаж от 7 години който не беше признат и това е най-големият абсур,който скоро сме чували.
Излиза,че Канада няма нужда вече от образовани и умни кадри,семейни,а има нужда от бежанци,които да приемат с отворени обятия.Сега сме изморени ,ако имате въпроси питайте.
Ако някой е обжалвал моля да сподели,защото на тези хора там са им дадени правомощия и заобикалят всякакво точкуване,на нас ни извадиха 10 точки с мотив-НЕ ИСКАМ ДА ВИ ПРИЗНАЯ 7 ГОДИНИ СТАЖ И ВИ ДАВАМ 0 ТОЧКИ ЗА НЕГО.
Повечето от форума знаят,че брат ми е там.Направо му хвърли документите и каза,че ми признава точки за него,но понеже нямяме осигурена работа не иска да ни даде максимума от 15 т.за адаптивност ,а само 10.
Това е в общи линии.

Sorry, che taka se e poluchilo, no predi da objalvate, si pregledaite dobre tochkite i pravilata, spored koito se otzeniava applicationa vi.

Naprimer, ti pishesh,che za adaptivnost sa vi dali 10 vmesto maximuma 15, no maksimumat za catogoria Adaptability e naistina 10, taka che spored men greshkata e v teb, ako si mislila, che shte ti dade 15 pri polojenie, che po zakon tova ne e vazmojno. Eto go i samoto pravilo ot www.cic.gc.ca

Factor 6 – Adaptability
(maximum 10 points)
You can receive a maximum of 10 points based on any combination of the elements listed below

Osven tova dali vi e priznal 2 ili 7 g experience, razlikata e samo 2 tochki. Ne e sashtestvena razlikata, taka che ako na vas ne vi dostigat samo 2 tochki, togava moje da se borite za priznavaneto na tezi 7 godini, no ako na vas ne vi stigat poveche ot 2 tochki, togava ne znam dali ima znachenie. Eto pak info ot ofitizialnia web site. Kak taka vi e dal 0 tochki za work experience, ne vi li e dal pone 17 tochki za dvete godini kato laborant?

More than 2 years but less than 3 years - 17 points

More than 3 years but less than 4 years - 19 points

4 or more years - 21 points

AKo iskash, napishi kakvi tocjki vi e prisadil po vseki edin pokazatel, za da razsajdavame zaedno, kakvo moje da se napravi.

Uspeh.
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

много неприятно....естествено, че трябва да пробвате да обжалвате...аз не знам какви са правилата за обжалване ама не се давайте....аз мисля, че го знам този идиот....един малък,беличък с очилца....дето изобщо незнаеше къде са ми документите и , че всъщност са при тях от 2 години....егати и мижитурката...
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

Направо съм шокирана въобще не съм мислела, че може това да ви се случи. :shock:
Сега за стажа има две основни изисквания за да се признае:
# Your work experience must be in the category of Skill Type 0, or Skill Level A or B on the Canadian National Occupational Classification:
- http://www23.hrdc-drhc.gc.ca/2001/e/gen ... search.asp
- http://www23.hrdc-drhc.gc.ca/2001/e/generic/matrix.pdf

# You must have had this experience within the last 10 years

Мисля, че за лаборанти, поне като търся по ключова дума влиза в горните категории, за телекомуникациите ако е областта на продажбите може да не се признае. Значи тук е важно как е формулирана длъжността и дали стажът е през последните 10 години.

Като изчислим примерно макс точки за образование 25 + макс. точки за 1 език (англ.) - 16 + макс. точки за възраст 10, излизат 51 точки, т.е. ако са призанти 2те години стаж - още 17 точки, стават 68 или са над passmark-a, отделно за партньор както казваш са ви дали 5 и за роднини в Канада още 5 => макс. 10 за адаптивност, т.е. излиза 78 точки; Сега вариантите са признат 2 години стаж, но са орязали точки за образ. степен и години обучение (напр. бакалавър и 14 години обучение) - 5 точки, т.е. 20 и да е признато ниво на езика moderate 8 , т.е -8 точки, общо -13 и стават 65 или под passmark-a; или пък да не са дали точки за стаж понеже не е през последните 10 години или длъжността лаборнат не е указана ясно, тогава от 78 се вадят 17 = 61 и пак е под passmark-a??? Вече ако имаш точки за втори език и т.н. е различно...

Не знам какво може да се направи в този случай и искрено съжелявам :( :cry:
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Angie благодаря ти!Не се предавам лесно,най-малко ще опитам пак.Действителноста е малко по-различна предполагам от това,което ние тук знаем.Има нещо като квоти в различни области .В момента явно в Канада търсят медицински кадри или поне така излиза,защото много ме разпитваше за този период от работата ми ,утре може да се търсят готвачи,както преди години програмисти.Това са правомощия,това е въпрос на политика,а защо не и на договорени отношения,ако ще ни приемат в Европа да не изтичат точно сега много кадри?Защото нашите превозвачи от фирмата с която ходихме до Русе ни обяви,че возят българи всеки ден и не искат да ни разочароват,но отказите в момента точно в това посолство са много.
Непонятно остава желанието им да ме извикат на интервю при положение,че искат да направят отказ.Отказ могат да направят и без интервю.Той си беше напечатал точките предварително и ми ги размаха от далече без да ми даде възможност да ги погледна.Когато го попитахме дали кандидатурата остава отворена и ако до 6 месеца примерно съберем точките,които не ни достигат можем ли да ги пибавим.Той заяви ,че е необходимо в този случай процедурата да стартира отначало.Т.е.това е една машина за пари и те искат нови такси,които да захранват посолствата им.Разказаха ни случай при който мъж е платил 7 000 канадски долара за виза на предишният консул и са го мотали 2 месеца за виза и накрая не са му дали такава и всичко приключило в полицията в Букурещ.
Докато нямаме посолство в собствената си държава тези откази няма да престават,защото доста румънски граждани взеха визи вчера,а ако ги бяхте видяли колко парцаливи бяха.....
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Много съжалявам :(
Кураж и дано да се намери вратичка да обжалвате
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Angie написа: Като изчислим примерно макс точки за образование 25 + макс. точки за 1 език (англ.) - 16
Sajaliavam, che taka se e poluchilo pri Vas, estoiyanova...

Tajnoto e che tochki ne moje da se izchisliavat 'primerno' i po usmotrenie na interviurashtia po Federalnata protsedura. 25 tochki se davat samo ako kandidata ima Ph.D. ili ako ima 17 godini v obrazovatelna institutsia (t.e. tehnikum, ezikova gimnazia i universitet). 16 tochki za ezik se davat pri rezultati nad 7 na IELTS ili ako na interviewto (ako kandidata e po staria zakon) iasno se pokaje fluent English...

V sluchaia sas sastudentka na saprugata mi i priznaha 25 tochki (11+5+2) vapreki che vse oshte ne beshe zashtitila doktorskata si stepen. Ne i priznaha aspiranturata za staj obache (na saprugata mi sashto, no vav foruma prochetoh che v Kvebek se priznava). Angliiskia i e bil povishen na miasto na 16.

Na Vashe miasto bih opital prez Kvebek, moeto mnenie e che Federalnata protsedura prez poslednite godini e preporachitelna samo za sabirane na semeistva i hora s namerena predvaritelno rabota.

Vsichko hubavo jelaia.
Заключено